moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

100 lat niezawodności i solidności. Marka Suzuki obchodzi 100-lecie istnienia

Czwartek, 5 listopada 2020
  • 100 lat niezawodności i solidności. Marka Suzuki obchodzi 100-lecie istnienia

W 2020 roku japońska marka kojarząca się przede wszystkim z solidnością i innowacyjnością, świętuje swoje stulecie. Historia Suzuki rozpoczęła się w 1909 roku, gdy Michio Suzuki w swoim rodzinnym mieście założył warsztat produkujący krosna tkackie.

15 marca 1920 roku Michio Suzuki podjął odważną decyzję o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną - Suzuki Loom Manufacturing Co.

Michio Suzuki od zawsze marzył o podbiciu nowego sektora rynku niezwiązanego z produkcją krosen. Warsztaty tkackie to trwałe i niezawodne urządzenia, dlatego kontynuowanie długofalowego rozwoju firmy wymagało wkroczenia na nowe obszary. Biorąc pod uwagę możliwości techniczne i przyszły wzrost firmy, Michio zdecydował się wybrać sektor motoryzacyjny. W 1937 ukończono długo wyczekiwany pierwszy prototyp samochodu. Wydarzenie to jednak zbiegło się w czasie z dołączeniem Japonii do II Wojny Światowej. Firma Suzuki musiała wycofać się z branży motoryzacyjnej.

1 października 1958 z ponad 300 wariantów wybrano obecny znak handlowy firmy. Pozostał on niezmienny przez blisko 60 lat i zyskał rozpoznawalność na całym świecie.

W 1970 roku wystawę Expo 70 zorganizowaną w japońskiej Osace uświetnił przejazd pierwszego samochodu elektrycznego Suzuki. Projekt pojazdu, który w czasie wydarzenia służył do patrolowania terenu, bazował na modelu Carry Van (L40V) zaprojektowanym przez genialnego Giorgetta Giugiaro. To, że samochody elektryczne były wykorzystywane już pół wieku temu, z dzisiejszego punktu widzenia jest nie tylko niesamowite, ale też żywo oddaje postępowego ducha marki Suzuki.

W 1988 roku rozpoczęła się nowa era dla pojazdów o napędzie na cztery koła. Na rynku pojawiła się Vitara - samochód o stylowym wyglądzie i ogromnej wytrzymałości. Solidna drabinowa rama ukryta była pod stylową linią nadwozia. Vitara łączyła w sobie pełną funkcjonalność napędu na cztery koła, oszczędność paliwa i doskonałą wydajność na miejskich drogach i autostradach, dzięki czemu zdobyła serca kierowców na całym świecie.

Rok 2004 to moment debiutu pierwszej generacji Suzuki Swift. Stylistyka samochodu miała odzwierciedlać połączenie dynamiki i stabilności. Dzięki wydajnemu prowadzeniu po europejskich drogach i podczas testów, samochód otrzymał wiele nagród z całego świata. Pierwsza generacja Suzuki Swift stanowiła również nowe wyzwanie dla firmy z uwagi na konieczność wdrożenia globalnej strategii, mającej na celu zapewnienie takiej samej jakości i wydajności modeli produkowanym w zakładach w Japonii, Europie, Indiach i Chinach. Po wprowadzeniu na rynek modeli drugiej i trzeciej generacji, w 2016 roku całkowita sprzedaż Suzuki Swift przekroczyła pięć milionów sztuk.

W 2016 roku firma Suzuki przypomniała światu o swojej pasji do tworzenia rozwiązań w zakresie napędu na cztery koła, redefiniując pojęcie układu napędu obu osi ALLGRIP poprzez utworzenie trzech podkategorii i umożliwiając tym samym dopasowanie ALLGRIP do różnych stylów życia swoich Klientów.

W naszym regionie markę Suzuki reprezentuje Firma Szpot, autoryzowany dealer japońskiego koncernu.

Suzuki Szpot
ul. Wrzesińska 174
Poznań - Swarzędz
61 652 44 44
sprzedaz@suzuki.szpot.pl


 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Motomikołaje już 5 grudnia w Gnieźnie! 5 grudnia na placu przed Teatrem w Gnieźnie pojawią się Motomikołaje! Akcja ma wymiar charytatywny -... Niedziela, 28 listopada 2021
Fani czterech kółek zakończyli sezon Ponad 2 700 złotych oraz ok 250 kilogramów nakrętek zebrano w sobotę podczas zakończenia sezonu samochodowego... Poniedziałek, 18 października 2021
Samochodowe zakończenie sezonu już w sobotę! W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się zakończenie sezonu fanów "czterech kółek" połączone z akcją... Czwartek, 14 października 2021
Karol Pawlak zalicza kolejny udany sezon! W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Zawodnicy... Czwartek, 30 września 2021