moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

100 lat niezawodności i solidności. Marka Suzuki obchodzi 100-lecie istnienia

Czwartek, 5 listopada 2020
  • 100 lat niezawodności i solidności. Marka Suzuki obchodzi 100-lecie istnienia

W 2020 roku japońska marka kojarząca się przede wszystkim z solidnością i innowacyjnością, świętuje swoje stulecie. Historia Suzuki rozpoczęła się w 1909 roku, gdy Michio Suzuki w swoim rodzinnym mieście założył warsztat produkujący krosna tkackie.

15 marca 1920 roku Michio Suzuki podjął odważną decyzję o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną - Suzuki Loom Manufacturing Co.

Michio Suzuki od zawsze marzył o podbiciu nowego sektora rynku niezwiązanego z produkcją krosen. Warsztaty tkackie to trwałe i niezawodne urządzenia, dlatego kontynuowanie długofalowego rozwoju firmy wymagało wkroczenia na nowe obszary. Biorąc pod uwagę możliwości techniczne i przyszły wzrost firmy, Michio zdecydował się wybrać sektor motoryzacyjny. W 1937 ukończono długo wyczekiwany pierwszy prototyp samochodu. Wydarzenie to jednak zbiegło się w czasie z dołączeniem Japonii do II Wojny Światowej. Firma Suzuki musiała wycofać się z branży motoryzacyjnej.

1 października 1958 z ponad 300 wariantów wybrano obecny znak handlowy firmy. Pozostał on niezmienny przez blisko 60 lat i zyskał rozpoznawalność na całym świecie.

W 1970 roku wystawę Expo 70 zorganizowaną w japońskiej Osace uświetnił przejazd pierwszego samochodu elektrycznego Suzuki. Projekt pojazdu, który w czasie wydarzenia służył do patrolowania terenu, bazował na modelu Carry Van (L40V) zaprojektowanym przez genialnego Giorgetta Giugiaro. To, że samochody elektryczne były wykorzystywane już pół wieku temu, z dzisiejszego punktu widzenia jest nie tylko niesamowite, ale też żywo oddaje postępowego ducha marki Suzuki.

W 1988 roku rozpoczęła się nowa era dla pojazdów o napędzie na cztery koła. Na rynku pojawiła się Vitara - samochód o stylowym wyglądzie i ogromnej wytrzymałości. Solidna drabinowa rama ukryta była pod stylową linią nadwozia. Vitara łączyła w sobie pełną funkcjonalność napędu na cztery koła, oszczędność paliwa i doskonałą wydajność na miejskich drogach i autostradach, dzięki czemu zdobyła serca kierowców na całym świecie.

Rok 2004 to moment debiutu pierwszej generacji Suzuki Swift. Stylistyka samochodu miała odzwierciedlać połączenie dynamiki i stabilności. Dzięki wydajnemu prowadzeniu po europejskich drogach i podczas testów, samochód otrzymał wiele nagród z całego świata. Pierwsza generacja Suzuki Swift stanowiła również nowe wyzwanie dla firmy z uwagi na konieczność wdrożenia globalnej strategii, mającej na celu zapewnienie takiej samej jakości i wydajności modeli produkowanym w zakładach w Japonii, Europie, Indiach i Chinach. Po wprowadzeniu na rynek modeli drugiej i trzeciej generacji, w 2016 roku całkowita sprzedaż Suzuki Swift przekroczyła pięć milionów sztuk.

W 2016 roku firma Suzuki przypomniała światu o swojej pasji do tworzenia rozwiązań w zakresie napędu na cztery koła, redefiniując pojęcie układu napędu obu osi ALLGRIP poprzez utworzenie trzech podkategorii i umożliwiając tym samym dopasowanie ALLGRIP do różnych stylów życia swoich Klientów.

W naszym regionie markę Suzuki reprezentuje Firma Szpot, autoryzowany dealer japońskiego koncernu.

Suzuki Szpot
ul. Wrzesińska 174
Poznań - Swarzędz
61 652 44 44
sprzedaz@suzuki.szpot.pl


 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zakup samochodu HDS czy wynajem? Porównujemy oba rozwiązania Hydrauliczny dźwig samochodowy (w skrócie - HDS) to nic innego jak samochód który na wyposażeniu posiada... Czwartek, 2 czerwca 2022
Nocna Jazda rozpoczęła sezon motoryzacyjny! Na Rynku pojawiły się niesamowite samochody! W niedzielę na Rynku Pierwszej Stolicy odbyło się motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu zorganizowane przez... Poniedziałek, 16 maja 2022
Czy warto kupić opony wielozesonowe? Opony wielosezonowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Z czego... Niedziela, 15 maja 2022
W niedzielę motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu Drodzy motomaniacy, Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno wspólnie z Dynamic Strong Klub Sportowy... Środa, 11 maja 2022