moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy zmiażdżyły poznanianki

Poniedziałek, 2 listopada 2020
  • Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy zmiażdżyły poznanianki

MKS PR URBIS Gniezno z pierwszym sukcesem w tym sezonie. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały wojewódzki finał Pucharu Polski. Dzięki temu sukcesowi nasze szczypiornistki zakwalifikowały się do 1/16 finału Pucharu Polski.

Zmagania w ramach wojewódzkiego finału Pucharu Polski miały w tym roku inną formułę niż dotychczas. Z uwagi na panującą pandemię koronowirusa oraz masę rozmaitych obostrzeń w tym sezonie zamiast tradycyjnego jednodniowego turnieju odbyły się trzy mecze wg. zasady każdy z każdym. O dalszą przepustkę do kolejnej fazy Pucharu Polski walczyły poza MKS PR URBIS Gniezno, APR Poznań oraz Innline AZS Poznań.

W pierwszym meczu, który odbył się w środę MKS PR URBIS zmierzył się z Innline AZS-em Poznań. Pojedynki z tym zespołem każdorazowo dostarczają wielu emocji. Tym razem gnieźnianki zanotowały dość okazały triumf, choć grały w znacznym osłabieniu. Z różnych przyczyn na parkiecie nie pojawiły się Natalia Różewska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Niedzielska, Martyna Rachela oraz Jagoda Linkowska. Ta sytuacja podziała mobilizująco na reprezentantki pierwszej stolicy Polski. Ostatecznie MKS PR URBIS pokonał JTC AZS 31:24 (19:11).

MKS PR - I mecz: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (7), Siwka (1), Sawicka (3), Giszczyńska (6), Chojnacka (2), Dolacińska, Kaczmarek (4), Matysek, Łęgowska (8).

Drugie starcie, do którego doszło dwa dni później, to również pojedynek gnieźnieńsko-poznański. Zgodnie z przewidywaniami, od początku spotkania inicjatywę przejął MKS PR URBIS Gniezno. Do przerwy zespół prowadzony przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozwiązał worek z bramkami i prowadził 25:12. W drugiej partii gnieźnianki dobiły do 50. trafień, przy czym rywalki z APR strzeliły tylko połowę bramek z pierwszej fazy pojedynku. W spotkaniu szansę debiutu gry w pierwszym zespole dostały aż cztery juniorki - Maja Brząkała (roczn. 2004), Paulina Kabacińska (roczn. 2003), Julia Nowak oraz Maria Tanaś (obie roczn. 2005), na codzień zawodniczki II-ligowego KaPi Meble MKS PR II.

MKS PR - II mecz: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (1), Siwka (8), Sawicka (2), Giszczyńska (8), Chojnacka (3), Dolacińska (12), Nowak (1), Brząkała (2), Kabacińska, Tanaś (3), Kaczmarek (9), Łęgowska (1).

Na tym etapie rozgrywek ustalony plan został zrealizowany w stu procentach. Czekamy teraz na wyłonienie następnego rywala w drodze o dalszą przepustkę do Finału Pucharu Polski.
 

tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dzisiaj wielki mecz w Gnieźnie! Już dzisiaj o godz. 17.00 wielki mecz w hali widowiskowo-sportowej! Na parkiecie w PGNiG Pucharze Polski... Niedziela, 16 stycznia 2022
II liga: Przegrana rezerw na zakończenie roku KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał po wyrównanym spotkaniu w Gubinie z miejscowym GMTS "Spartą Iwaniccy"... Wtorek, 14 grudnia 2021
Zwycięstwem z Bukowsko-Dopiewski KPR z kompletem punktów zamykamy I rundą Z punktu widzenia tych, którzy uwielbiają ogromne emocje, niedzielny mecz Bukowsko-Dopiewski KPR - MKS... Wtorek, 14 grudnia 2021
Piąty charytatywny mecz "Gwiazdy na gwiazdkę" za nami! W niedzielę odbył się piąty charytatywny mecz piłkarski "Gwiazdy na gwiazdkę", tym razem Reprezentacji... Środa, 8 grudnia 2021