moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pług do śniegu do traktorka - Czy warto?

Czwartek, 29 października 2020
  • Pług do śniegu do traktorka - Czy warto?

Ręczne usuwanie śniegu za pomocą łopat nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak w grę wchodzi odśnieżenie dużej powierzchni. Osoby, które posiadają traktorek, mogą ułatwić sobie nieco zadanie inwestując w niezawodny pług do śniegu do traktorka. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu pieniędzy i nerwów.

Ręczne usuwanie śniegu za pomocą łopat nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak w grę wchodzi odśnieżenie dużej powierzchni. Osoby, które posiadają traktorek, mogą ułatwić sobie nieco zadanie inwestując w niezawodny pług do śniegu do traktorka. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu pieniędzy i nerwów.

Na które elementy warto zwrócić uwagę?
Inwestując w nowy pług do traktorka warto sprawdzić w nim kilka kluczowych elementów. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na szerokość i wysokość, ale również na grubość blachy. Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzić mechanizm montażu. Pług do odśnieżania wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko w sezonie zimowym do odśnieżania śniegu. Pługi wykorzystać można także przy pracach ziemnych.

W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu urządzeniu, można wyrównać teren. Dobre pługi do śniegu powinny posiadać także ochraniacze na krawędziach, dzięki czemu nie ma ryzyka ich uszkodzenia.

Oryginalne pługi do odśnieżania dla wymagajacych

Dla większości osób najbezpieczniejszym wyborem będą oryginalne pługi do odśnieżania od renomowanego producenta. Godne polecenia są między innymi pługi marki Tuchel, które w Polsce oferuje firma Agro-Tech Junoszyn.

Dla wielu osób ciekawą propozycją może okazać się na przykład pług do śniegu Tuchel- Snow SK-F, który jest seryjnie wyposażony w antywibracyjne zaciski sprężynowe oraz mechaniczną regulację boczną. Sporą zaletą pługu jest zoptymalizowany kąt nachylenia, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z jego czyszczeniem. Oryginalny pług śnieżny Tuchel- Snow SK-F jest idealnym wyborem dla małych ciągników. Dzięki prostemu mechanizmowi, można go podpiąć także pod ładowarkę albo wózek widłowy.

Czy warto?

Traktorek z pługiem może okazać się doskonałą inwestycją nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm. W Polsce pogoda pozostawia naprawdę wiele do życzenia, dlatego też w sezonie zimowym niezawodny pług do śniegu, może okazać się naprawdę bardzo przydatny. Nowoczesne pługi mogą być wyposażone także w metalową listwę przy krawędzi roboczej, dzięki której istnieje możliwość zdrapywania lodu na przykład w powierzchni chodnika albo drogi. Jeżeli chodzi o zgarnianie śniegu, to zamiast metalowej listwy stosuje się gumowe odpowiedniki.

Traktorek do odśnieżania jest dobrym sposobem na odśnieżenie terenów pagórkowych. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na pługi, które można w prosty sposób ustawić nie tylko w pozycji roboczej, ale również transportowej.

Jakie zalety mają pługi Tuchel?
Oryginalne pługi Tuchel bardzo często posiadają regulowaną dźwignię wysokości odśnieżania oraz kąt natarcia. Niemiecki producent oferuje bardzo wiele różnorodnych pługów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na szybkość odśnieżania najlepszym wyborem będzie niezawodny pług śnieżny Tuchel- Snow SF.

Pług ten w standardzie wyposażony jest w specjalny system klap sprężynowych, które znacząco przyśpieszają pracę. Na szczególną uwagę zasługuje także zabezpieczenie najazdowe, dzięki któremu będzie można uniknąć wypadków i awarii, do których dochodzi najczęściej w trakcie natrafienia na przeszkodę. Przy większych powierzchniach warto z kolei postawić na pług Snow LS-F. Pamiętać należy o tym, że każdy z pługów musi pasować do konkretnego modelu traktorka.

Na szczęście firma Agro-Tech Junoszyn zapewnia swoim klientom fachowe doradztwo i kompleksowy serwis na wszystkie pługi śnieżne marki Tuchel

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
agrotech-junoszyn.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ul. Piaskowej (dawna Pułkowa) toną w błocie! Przez remont ul. Wolności zostali uwięzieni w domach Wczoraj informowaliśmy o problemach mieszkańców ul. Piaskowej (dawna ul. Pułkowa) w Gnieźnie. Z powodu... Piątek, 28 stycznia 2022
Ulica Pułkowa jest nieprzejezdna! Mieszkańcy więli sprawy w swoję ręce! Ze względu na panującą pogodę ulica Pułkowa (droga gruntowa), łącząca ulicę Wrzesińską z Grunwaldzką,... Czwartek, 27 stycznia 2022
Najlepsze rękawice narciarskie, które zapewnią Ci komfort jazdy Odzież narciarska jest przez wiele osób traktowana po macoszemu, co często skutkuje dyskomfortem i brakiem... Środa, 26 stycznia 2022
Przebudowa drogi krajowej nr 15 już w 2023 roku! Ruszył pierwszy przetarg! Ruszył przetarg na dokumentację projektową dla rozbudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku Gniezno - Czeluścin.... Poniedziałek, 10 stycznia 2022