moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prawie 190 tys. zł z Miasta na stadion przy ul. Wrzesińskiej i 20 tys. zł na maszynę do czyszczenia piłek!

Czwartek, 29 października 2020
  • Prawie 190 tys. zł z Miasta na stadion przy ul. Wrzesińskiej i 20 tys. zł na maszynę do czyszczenia piłek!

W spisie rzeczowo-finansowym zadań inwestycyjnych na rok 2020 znaleźliśmy kilka ciekawych pozycji. Z budżetu Miasta przeznaczono aż 190 tys. zł w modernizację stadionu przy ul. Wrzesińskiej. Jeszcze ciekawszy jest zapis o maszynie do czyszczenia piłek, która jest częścią wyposażenia hali widowiskowo-sportowej. Koszt jej zakupu to 20 tys. zł.

„Ciekawostki” znalezione w załączniku nr 4 do uchwały Rady Miasta Gniezna Nr XXVII//2020 z dnia  28 października 2020 r. Spis rzeczowo-finansowy zadań inwestycyjnych 2020 r:
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup bandy pneumatycznej na stadion przy ul. Wrzesińskiej 85 000,00 zł
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup i montaż kamer rejestrujących obraz z kas biletowych na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 38 000,00 zł
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup i montaż kołowrotka wejściowego wraz z infrastrukturą na stadion przy ul. Wrzesińskiej - II etap 60 000,00 zł
  • dotacja na modernizację ogrodzeń wewnętrznych i zewnętrznych na stadionie przy ul. Wrzesińskiej34 000,00
  • dotacja na  wykonanie konstrukcji, infrastruktury technicznej pod montaż telebimu na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 5 000,00 zł
  • dotacja dla GOSiR na zakup maszyny do czyszczenia piłek na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 20 000,00 zł
     

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 30.11.2020 15:06  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda, że na takie maszyny pieniądze są a na udogodnienia dla Gnieźnian w postaci wiszącej kładki nad jeziorem "winiary" to już pieniędzy nie ma. Gniezna nie stać. A taka mała miejscowość jak Wałcz koło Piły stać. https://www.facebook.com/PolskiHokej/photos/pcb.4687658224642893/4687656591309723/?type=3&theater.

  • 02.11.2020 16:57  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie WŚCIEKŁY I DYZMA już szykują się do pracy. Będą myć, SZOROWAĆ i wycierać. Bo to tyle kasy. Zapominają ze to wydatek jednorazowy. A piłki trzeba czyścić CODZIENNIE.

  • 02.11.2020 16:42  Odpowiedz na komentarz

    Maszyna będzie służyć do czyszczenia piłek na nowej hali. Ponieważ klej I BRUD przylegający do piłek zniszczył by parkiet. A klej na parkiecie to PRZYCZYNA wielu KONTUZJI. Więc cena do skutków nie jest WYSOKA.

  • 31.10.2020 23:14  Odpowiedz na komentarz

    Budasz to niczym Dyzma.... 20 tys. Na czyszczenie piłek? A te piłki to są używane do meczy Ligi Mistrzów, ligi Europejskiej??? Kariera Nikosia Dyzmy...

    02.11.2020 16:51

    Piłki są używane na HALI sportowej z której korzystają SZKOŁY, KLUBY SPORTOWE ORAZ AMATORSKIE DRUŻYNY. I PIŁEK jest większa ilość. Aby je wyczyścić potrzeba sporo pracy. Przez to parkiet będzie w lepszym STANIE przez dłuższy czas.

  • 31.10.2020 19:35  Odpowiedz na komentarz

    K... 20 tys na maszynę do czyszczenia piłek a lodowiska nie będzie.. Pozdrawiam z poje..... Miasta Gniezna

  • 30.10.2020 17:01  Odpowiedz na komentarz

    A chodniki i ulice nadal jak w średniowieczu. No ale może czyste piłki są ważniejsze.

  • 30.10.2020 13:36  Odpowiedz na komentarz

    Wreszcie BĘDZIE nowocześnie i Bezpiecznie. A wściekły by chciał ŚREDNIOWIECZE. GRAĆ SZMACIANKĄ I SZOROWAĆ SZMATKĄ.

  • 30.10.2020 09:44  Odpowiedz na komentarz

    I brawo :)
    Inwestycje muszą być :)
    Pewnie niektórzy by chcieli żeby te pieniążki szły na dodatkowe 500+ lub 14 emerytury z miasta lub na kler :)

  • 30.10.2020 07:21  Odpowiedz na komentarz

    I tak wydaje pieniądze nasz uwielbiany prezydent Budasz. Lepszego do wydawania naszych pieniędzy nie było od 100 lat !

PODOBNE TEMATY
Start Gniezno - Polonia Bydgoszcz 36:54! Czerwono-czarni znowu przegrali W sobotę Start Gniezno podejmował u siebie Polonię Bydgoszcz. Niestety Orły ponownie przegrały na własnym... Niedziela, 5 czerwca 2022
Bałagan po żużlu. Mieszkańcy skarżą się na taśmy pozostawione na drzewach Nawet do następnego meczu po rozegranych zawodach żużlowych, na drzewach przy ul. Wrzesińskiej wiszą... Niedziela, 5 czerwca 2022
W sobotę liga przy W25! Przed drużyną AFORTI Start Gniezno kolejne spotkanie ligowe na własnym obiekcie. Gnieźnianie już w najbliższa... Czwartek, 2 czerwca 2022
Nie żyje Sławomir Ignaczak Sławomir Ignaczak od lat związany był ze Startem Gniezno. "Araba" można było nie tylko zobaczyć przed... Wtorek, 24 maja 2022