moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prawie 190 tys. zł z Miasta na stadion przy ul. Wrzesińskiej i 20 tys. zł na maszynę do czyszczenia piłek!

Czwartek, 29 października 2020
  • Prawie 190 tys. zł z Miasta na stadion przy ul. Wrzesińskiej i 20 tys. zł na maszynę do czyszczenia piłek!

W spisie rzeczowo-finansowym zadań inwestycyjnych na rok 2020 znaleźliśmy kilka ciekawych pozycji. Z budżetu Miasta przeznaczono aż 190 tys. zł w modernizację stadionu przy ul. Wrzesińskiej. Jeszcze ciekawszy jest zapis o maszynie do czyszczenia piłek, która jest częścią wyposażenia hali widowiskowo-sportowej. Koszt jej zakupu to 20 tys. zł.

„Ciekawostki” znalezione w załączniku nr 4 do uchwały Rady Miasta Gniezna Nr XXVII//2020 z dnia  28 października 2020 r. Spis rzeczowo-finansowy zadań inwestycyjnych 2020 r:
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup bandy pneumatycznej na stadion przy ul. Wrzesińskiej 85 000,00 zł
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup i montaż kamer rejestrujących obraz z kas biletowych na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 38 000,00 zł
  • dotacja celowa dla GOSiR na zakup i montaż kołowrotka wejściowego wraz z infrastrukturą na stadion przy ul. Wrzesińskiej - II etap 60 000,00 zł
  • dotacja na modernizację ogrodzeń wewnętrznych i zewnętrznych na stadionie przy ul. Wrzesińskiej34 000,00
  • dotacja na  wykonanie konstrukcji, infrastruktury technicznej pod montaż telebimu na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 5 000,00 zł
  • dotacja dla GOSiR na zakup maszyny do czyszczenia piłek na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 20 000,00 zł
     

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 30.11.2020 15:06  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda, że na takie maszyny pieniądze są a na udogodnienia dla Gnieźnian w postaci wiszącej kładki nad jeziorem "winiary" to już pieniędzy nie ma. Gniezna nie stać. A taka mała miejscowość jak Wałcz koło Piły stać. https://www.facebook.com/PolskiHokej/photos/pcb.4687658224642893/4687656591309723/?type=3&theater.

  • 02.11.2020 16:57  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie WŚCIEKŁY I DYZMA już szykują się do pracy. Będą myć, SZOROWAĆ i wycierać. Bo to tyle kasy. Zapominają ze to wydatek jednorazowy. A piłki trzeba czyścić CODZIENNIE.

  • 02.11.2020 16:42  Odpowiedz na komentarz

    Maszyna będzie służyć do czyszczenia piłek na nowej hali. Ponieważ klej I BRUD przylegający do piłek zniszczył by parkiet. A klej na parkiecie to PRZYCZYNA wielu KONTUZJI. Więc cena do skutków nie jest WYSOKA.

  • 31.10.2020 23:14  Odpowiedz na komentarz

    Budasz to niczym Dyzma.... 20 tys. Na czyszczenie piłek? A te piłki to są używane do meczy Ligi Mistrzów, ligi Europejskiej??? Kariera Nikosia Dyzmy...

    02.11.2020 16:51

    Piłki są używane na HALI sportowej z której korzystają SZKOŁY, KLUBY SPORTOWE ORAZ AMATORSKIE DRUŻYNY. I PIŁEK jest większa ilość. Aby je wyczyścić potrzeba sporo pracy. Przez to parkiet będzie w lepszym STANIE przez dłuższy czas.

  • 31.10.2020 19:35  Odpowiedz na komentarz

    K... 20 tys na maszynę do czyszczenia piłek a lodowiska nie będzie.. Pozdrawiam z poje..... Miasta Gniezna

  • 30.10.2020 17:01  Odpowiedz na komentarz

    A chodniki i ulice nadal jak w średniowieczu. No ale może czyste piłki są ważniejsze.

  • 30.10.2020 13:36  Odpowiedz na komentarz

    Wreszcie BĘDZIE nowocześnie i Bezpiecznie. A wściekły by chciał ŚREDNIOWIECZE. GRAĆ SZMACIANKĄ I SZOROWAĆ SZMATKĄ.

  • 30.10.2020 09:44  Odpowiedz na komentarz

    I brawo :)
    Inwestycje muszą być :)
    Pewnie niektórzy by chcieli żeby te pieniążki szły na dodatkowe 500+ lub 14 emerytury z miasta lub na kler :)

  • 30.10.2020 07:21  Odpowiedz na komentarz

    I tak wydaje pieniądze nasz uwielbiany prezydent Budasz. Lepszego do wydawania naszych pieniędzy nie było od 100 lat !

PODOBNE TEMATY
Szwedzki duet przekona do siebie działaczy i kibiców? Trwa budowa drużyny na sezon 2022. Wiemy już, że pozostanie w Gnieźnie zadeklarowali Oskar Fajfer oraz... Niedziela, 17 października 2021
Mateusz Jabłoński obudził się ze śpiączki! Mateusz Jabłoński obudził się ze śpiączki! Młody żużlowiec wraca do zdrowia. Poniedziałek, 27 września 2021
Paweł Przedpełski z królewską koroną! Zwycięstwem Pawła Przedpełskiego z eWinner Apatora Toruń zakończył się ORLEN 12. Turniej o Koronę Bolesława... Wtorek, 14 września 2021
Premier Mateusz Morawiecki objął Honorowy Patronat nad 12. edycją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego Honorowy Patronat nad 12. edycją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego objął Prezes Rady Ministrów Mateusz... Wtorek, 31 sierpnia 2021