moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Manifestacja pod Kurią Metropolitalną w Gnieźnie! Społeczeństwo coraz silniej przeciwstawia się władzy!

Niedziela, 25 października 2020
 • Manifestacja pod Kurią Metropolitalną w Gnieźnie! Społeczeństwo coraz silniej przeciwstawia się władzy!

"Gniezno nie stoi, biskupów się nie boi!!!" - pod takim hasłem w niedzielę wieczorem odbyła się manifestacja pod Kurią Metropolitalną w Gnieźnie. Wszystko za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji.

Jak czytamy w wydarzeniu na facebook’u:

„Byłyśmy już u posła z PIS teraz pora na koleiny spacer. Tym razem pod sam pałac, bo nie boimy się niczego. Nasze prawa zostały nam odebrane pod naciskiem ze strony kleru. Dlatego czas, by oni też poczuli odpowiedzialność za swoje czyny.
Niedzielny wieczór to dobry czas na spacer nas wszystkich. Bądźmy razem i pokażmy ile i ilu nas jest. Widzimy się w Gnieźnie przy pałacu prymasowskim o 20.00!
Zabierz swoją siostrę, matkę, przyjaciółkę, partnerkę. Zabierz brata, ojca, kuzyna i męża - wspólnie wydajmy na świat nasz gniew. Dajmy przyrost naturalny naszej frustracji i złości.
Zabiorę też ze sobą znicz i postawię go przed pałacem mając zakryte usta i nos oraz uważając na dwumetrowe odstępy. To nie jest zgromadzenie publiczne tylko spacer pojedynczych osób!”
 
Podczas manifestacji nie zabrakło haseł, którymi zgromadzeni jednoznacznie dawali do zrozumienia, że nie akceptują polityki obecnego rządu. Na zgromadzenie zaproszono także posła Zbigniewa Dolatę z żoną, jednak ten nie pojawił się pod kurią. Przyjechała za to posłanka Paulina Hennig-Kloska, która wsparła protestujących. Niestety doszło również do incydentu z członkami Młodzieży Wszechpolskiej, który zakończył się interwencją Policji.

Pod kurią zebrało się około pół tysiąca osób.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(31)

 • " czasem kochać to nie urodzić" ? A jak pęknie ta prezerwatywa. To co ? Skrobanka - Aborcja ?

 • JA MAM TYLKO TAKIE PYTANIE O TYCH DWÓCH CUDAKÓW W CZARNYCH MUNDURKA I KASKACH TO JAKAŚ NOWA FORMACJA ORMO CZY PRZYBYSZE Z INNEJ PLANETY

 • A wiedzmy prze życiu nie zostawisz
  Uczy Bernard z Bree

 • 26.10.2020 20:39  Odpowiedz na komentarz

  Pani Paulinka też się pojawiła gnojówka leje się po schodach w nagrodę za zdradę polskiej wsi a ona na marsze się udaje ,kobieto weź się za pracę na rzecz twooich wyborców ,następny Boguś ,rękę podnosi na wiarę zupełnie rozum stracił facet zniknął z Gniezna nawet nie wiadomo gdzie się podziewa a jak jakiś strajk czy manifestaca to pierwszy .Ludzie ogarnijcie się bo jak BÓGchce kogoś ukarać to rozum mu odbirera......

 • 26.10.2020 13:45  Odpowiedz na komentarz

  Należy zakazać uprawiania stosunku między mężczyzną, a kobietą poza związkiem małżeńskim i w celu innym niż spłodzenie dziecka. Żadnego takiego stosunku dla przyjemności. Jak kobieta czy mężczyzna chcą tego dla przyjemności, ale bez ciąży niech to zrobią z osobą tej samej płci. Dziecka wtedy nie będzie. Akt seksualny między kobietą i mężczyzną tylko w małżeństwie, nie dla przyjemności i wyłącznie w celu spłodzenia potomstwa.

 • Tytuł: "Społeczeństwo coraz silniej przeciwstawia się władzy!" - to nie dziennikarstwo tylko propaganda, w wydaniu gadzinowym, bo tu nie chodzi o sprzeciw wobec władzy, lecz o konfrontację dwóch cywilizacji - życia i śmierci. Żal mi tych protestujących, co już nigdy prawdziwymi rodzicami nigdy nie będą...

 • 26.10.2020 07:38  Odpowiedz na komentarz

  Nic z tego, te czasy nie wrócą ale skoro jesteś już zakuty w dyby intelektualne to daj się zakuc w społeczne i rób dokładnie to co wg Ciebie powinny robić kobiety ???? nie odzywaj się żeby wstydu nie przynosić ????

 • Gdzie są rodzice tych ludzi ? Czy tym rodzicom nie wstyd teraz, że tak wychowali swoje dzieci ? co złego tym ludziom zrobili księżą ? Czy ci młodzi ludzie w ogóle wiedzą kto jest proboszczem w ich parafii ? Czy ci młodzi ludzie słuchali chociaż raz np z płyt, nauk naszego Jana Pawła II ? I ostatnie pytanie. Czy ci ludzie w ogóle w szkole nauczyli się czytać ze zrozumieniem ? Gdzie jest napisane, że obowiązuje CAŁKOWITY zakaz aborcji ? NIGDZIE !!!! nie raz myślę, że jednak może dobrze by było, by muzułmanie weszli do Polski i zaprowadzili tu prawo szariatu.

  27.10.2020 20:18

  KIM JEST ZAPOMNIAŁEŚ DODAC ŻE TO ONI WYKOŃCZYLI PRAWDZIWYCH SŁOWIAN JAK TU PRZYPEŁZLI W 966 ROKU PRZEDTEM BYLIŚMY POTĘGĄ

  26.10.2020 11:25

  Jeszcze nie muzułmanin ale już kretyn który nie uznaje społeczeństwa o różnych poglądach i wyznaniach wiary, zapomniał jak kościół wprowadzał katolicyzm mordując, grabiąc, paląc, gwałcąc....

 • 26.10.2020 06:49  Odpowiedz na komentarz

  Kobiety które manifestują to zabójczynie swoich dzieci nienarodzonych. W przyszłości będą domaga ly się eutanazji swoich urodzonych chorych dzieci i rodziców starych. Ale i na nie przyjdzie kolej. Koronowieus to plaga , jeśli się nie nawrócą wszyscy zginą. Zabójczynie, te dzieciątka chcą żyć!

  26.10.2020 22:16

  bRAK CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM. TK niczego nie zabronił , nie zakazał, bo to nie leży w jego kompetencji. Jedna wielka manipulacja, ktorej ulegają pokolenia uczące się w szkołach nie samodzielnego myślenia, lecz rozwiązywania testów. Są sprawy, których żadna ustawa nie rozwiąże, a należy je rozstrzygnąć w swoim sumieniu. Cóż, A gdzie wy wszyscy protestujący byliście jak były wybory!? marsz lemingów trwa

  26.10.2020 12:37

  dziekanka czeka

 • 26.10.2020 05:34  Odpowiedz na komentarz

  Rzad specjalnie podal temat aborcji jako temat zastepczy dla plandemi. Oni specjalnie chca zamydlić nam oczy bysmy nie widzieli co robia. W ustawie, ktora jest w senacie jest zapis o przymusie szczepien, od piątku chca nam zrobic całkowity lpckdown, z którego nie podniesie aie juz gospodarka. To jest wojna domowa. Na ta chwile chodźmy wszyscy razem zakopmy topor wojenny i zjednoczmy się idźmy walczyć o wolność

 • Kobieta? Godność, ciepło, DELIKATNOŚĆ... Czy jeszcze gdzieś jest? Drapieżna, wulgarna , agresywna feministka, pseudokobieta - złośliwa narośl wikół c..y cyt.za poetką feministką Dominiką DYMIŃSKĄ. Nie można swoich żądań kulturalniej, SKĄD tyle złości w tak delikatnej materii?

  27.10.2020 14:15

  Ogólnikowo to każdy ma swoje sumienie i każdy z osobna będzie rozliczany z tego co robi za życia po śmierci. Dziwi mnie jednak zacofanie oraz brak Rozumienia prawej strony. Zakazujac nakazujesz kobiecie rodzic dzieci, które będą umierac w cierpieniu ku zadowoleniu prawej strony. Całe szczęście jest to mniejszosc, którą potrafi wylać swój jad z serca w internecie.

 • Zakrzyczcie resztę przyzwoitości.

 • Boguś B. jak zawsze lubi robić szum koło siebie, śmieszny koleś,

 • 25.10.2020 22:38  Odpowiedz na komentarz

  Dawniej kobiety znały swoje miejsce i właściwą sobie rolę społeczną. Zajmowały się domem, gotowały, prały, sprzątały. Na przyjęciach pilnowały się, by mężom wstydu nie przynieść, bez pytania się nie odzywały, nie podnosiły wysoko głowy i nie zadzierały nosa. Nie marudziły, nie narzekały. Dawniej krnąbrne kobiety trafiały w dyby. Dzisiaj zaś one zapomniały o swoim miejscu i się pogubiły w myśleniu o tym kim są. Trzeba wrócić w końcu do tradycji i dawnych rozwiązań.

  26.10.2020 08:25

  "bez pytania się nie odzywały, nie podnosiły wysoko głowy i nie zadzierały nosa. Nie marudziły, nie narzekały."... za to ty teraz ochoczo podnosisz kieckę i robisz swoje nie pytając o zgodę.

  26.10.2020 05:25

  Jesteś chory człowieku, mają rodzic zdeformowane i chore dzieci żebyś miał satysfakcję odnośnie tradycji, chyba że sam będziesz potem się tymi dziećmi zajmowal

 • 25.10.2020 22:35  Odpowiedz na komentarz

  Pod Kurią taka demonstracja za aborcją? Przecież to świętokradztwo. Wszystkich, którzy manifestowali tam poparcie dla aborcji na życzenie powinno się klątwą obłożyć!!! Prymas powinien podczas tej manifestacji wyjść na balkon i rzucić klątwę!

  27.10.2020 18:31

  hahaha. Polak wychodzi na balkon i rzuca na wszystkich ,, niewiernych" klątwę. przypominam że mamy xxi wiek a nie średniowiecze. ludzie mają dosyć kościoła wtrącającego się w każdą sferę życia.

 • W Polsce katolicyzm na poziomie 90% ??? Ciekawe kidy ??? Chyba w średniowieczu !!! In meritum niech usuwają ale .....po co potem chodzą do Kościoła i się s powiadają ???? No chyba ze to jest "ten polski 90% katolicyzm"

 • 25.10.2020 22:06  Odpowiedz na komentarz

  Tym kobietom to się w głowach poprzewracało. Żadnej aborcji na życzenie. Chcą stosunku z mężczyznami to niech ponoszą konsekwencje swoich decyzji, bo podejmując stosunek to godzą się na ciążę nawet mimo zabezpieczeń, gdyż takie ryzyko nadal wtedy istnieje i niech nie zaprzeczają temu. Poza tym patrząc na ich zachowanie to okazuje się, że Poseł Dolata miał rację.

  26.10.2020 23:05

  Matej, ja te sytuacje wyjątkowe rozumiem i ich nie kwestionuję. Jestem przeciwny ich usuwaniu z ustawy aborcyjnej, bo są pewne wyjątkowe przypadki i akurat one w obecnej ustawie się znajdują. Temu nie zaprzeczam i nie chcę, żeby to zmieniać, jestem za obecnym kompromisem aborcyjnym. Sprzeciwiam się aborcji na życzenie, a ta polega na tym, że kobieta rozłożyła się przed mężczyzną, zaszła w ciąże, ma zdrowe dziecko, ale chce aborcji, bo nie ma zamiaru urodzić, woli przyjemność zamiast odpowiedzialności. Takiemu podejściu się sprzeciwiam.

  26.10.2020 08:31

  A ty w te rozlożone nogi chętnie wchodzisz bez zabezpieczenia,despotycznie traktujesz kobiety, nie pytasz o zgodę.... Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.

  26.10.2020 05:28

  Jaka aborcja na życzenie, pomysl ze bliska tobie osoba w sytuacji zagrożenia życia ze strony uszkodzonego PLODU poprostu umrze bo takie masz przekonania, nie jestem za aborcją ale są sytuacje wyjątkowe i chyba sam zacznę chodzić na protesty

  26.10.2020 04:57

  Ja nie wierzę w to co czytam!!! co to za komentarz!!! Tylko KOBIETy MAJĄ PONOSIĆ konsekwencje wynikające ze stosunku... bo przecież tylko my ich chcemy... Masakra!!! A Wy Mężczyźni to co? MOŻE jeszcze powiesz, że my was do nich zmuszamy? Rozumiem, że Ty uprawiasz sex tylko dlatego bo kobieta CHCe, ty nie masz takich potrzeb ...
  Jeśli masz kobietę to współczuję jej i niech będzie bardzo ostrożna, bo zostanie sama z konsekwencjami!

  26.10.2020 00:23

  Kibic, czytając takie prostackie wypowiedzi jak twoja to utwierdzam się coraz bardziej, że Dolata trafnie was podsumował. Sam dajesz tego przykład. Oto jaki jest wasz poziom. Wstydź się.

  25.10.2020 22:47

  Pan Dolata mówił chyba do ciebie, bo czytając twoją wypowiedź twierdzę że twój iloraz inteligencji jest równy zeru.

PODOBNE TEMATY
Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany! 22 października br. w obecności Starosty Piotra Gruszczyńskiego, Prezydenta Tomasza Budasza, bezpośrednich... Piątek, 22 października 2021
Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie 23 października odbędą się wybory na szefa Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Zarejestrowanych jest... Środa, 20 października 2021
Mieszkańcy Jarząbkowa wzięli sprawy w swoje ręce Dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu mieszkańców, wiejski plac zabaw w Jarząbkowie zmienił się nie do... Niedziela, 10 października 2021
Przyznano kolejne Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego Podczas niedawnej gali wręczenia nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, która odbyła się 25 września... Poniedziałek, 4 października 2021