moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiornistki z Gniezna górą w meczu z SPR Kępno

Poniedziałek, 12 października 2020
  • Szczypiornistki z Gniezna górą w meczu z SPR Kępno

Kapi Meble MKS PR II Gniezno udanie rozpoczął tegoroczne rozgrywki na zapleczu I ligi! W sobotę gnieźnianki rozprawiły się z SPR Kępno 30:11. Wyjątkowo w tym meczu zagrał skład MKS PR URBIS Gniezno, co podyktowane było zbyt długą przerwą w rozgrywkach I-ligowych.

Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się od pewnie wykorzystanego karnego przez Angelikę Walczak. Zawodniczki Kapi Meble MKS PR II bardzo dobrze spisywały się w obronie. Ich zadziorna gra nie pozwałała przeciwniczkom na ukończenie akcji, a one same szybko przechodziły do skutecznej kontry. Od 7 minuty gry przewaga gnieźnianek tylko rosła. Dziewczyny z Kępna nie mogły sobie w tej części spotkania poradzić z tak dobrze grającymi dziewczynami z Grodu Lecha. Pierwsza odsłona tej konfrontacji zakończyła się wynikiem korzystnym dla Kapi Meble MKS PR II 15:5.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego trafienia Joanny Sawickiej. W 34 minucie gry czerwoną kartkę ujrzała Paulina Skowrońska. W trakcie tej odsłony doszło do nieprzyjemnie wyglądającego upadku Jagody Linkowskiej, który zakończył udział tej zawodniczki w spotkaniu. "Jadzia" doznała kontuzji prawego kolana, ale trzymajmy kciuki, aby uraz nie okazał poważny na tyle, aby wykluczyć ją z najbliższych spotkań ligowych. W tym czasie gry na listę strzelców wpisywały, m.in. Natalia Niedzielska, Martyna Dolacińska oraz Martyna Rachela. Fenomenalnie w bramce gnieźnianek spisywała się Daria Konieczna. Broniła nawet sytuacje „sam na sam", a jej zmienniczki Kamila Olejniczak oraz Lidia Kobyłecka po zmianie równie dobrze zastępowały swoją koleżankę z zespołu. Ogólnie zespół zagrał zdecydowanie bardzo dobre zawody, choć na wyróżnienie zasługuje Milena Kaczmarek, która umiejętnie przechwytywała piłki na skrzydle, skutecznie, kończąc akcje. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka 30:11. Po tym zwycięstwie drużyna KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zajmuje trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywek.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (4), Niedzielska (2), Siwka, Sawicka (2), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Dolacińska (3), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela (1), Linkowska (4), Kaczmarek (8), Matysek (1)
 

tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 13.10.2020 14:04  Odpowiedz na komentarz

    Szkoda. Kontuzja Kolana. koniec SEZONU dla LINKOWSKIEJ. Ma dziewczyna pecha. Myślę, że przyczyna tkwi w śliskim parkiecie. BRAK SPRZĄTANIA. GRA w obronie dobra. W ATAKU pozycyjmym dużo do zrobienia. Rozgrywające grają dużo SAME DLA siebie nie dla zespołu.

  • 12.10.2020 09:56  Odpowiedz na komentarz

    Mecz to typowy sparing pierwszej drużyny MKS_u. Ale w grze LINKOWSKIEJ I GISZCZYNSKIEJ nic się nie poprawiło. GRAJĄ INDYWIDUALNIE. ODDAJĄ wiele rzutów bez pomysłu. Nie GRAJĄ wcale z KOŁEM. Dwie bramki z koła po DWÓCH podaniach od innych zawodniczek to zdecydowanie za mało.

PODOBNE TEMATY
Fara Pelikan Żydowo trzecią drużyną w Polsce 18 czerwca na Miejskim Stadionie Piłkarskim im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu odbył się Finał VI... Środa, 22 czerwca 2022
Szczypiornistki w Superlidze! Zobaczcie jak Gniezno świętowało awans! Piłkarki ręczne MKS PR Gniezno awansowały do Superligi! Zobaczcie jak Pierwsza Stolica cieszyła się... Środa, 8 czerwca 2022
Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce wyjechały z Gniezna z Pucharem Polski KPR Gminy Kobierzyce zdobywa Puchar Polski. Szczypiornistki pokonały w gnieźnieńskiej hali Zagłębie... Niedziela, 29 maja 2022
MKS PR Gniezno zdobywa Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych! Znamy medalistki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! W Zabrzu na podium stanęły MKS PR Gniezno, KS... Poniedziałek, 23 maja 2022