moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Razem z Janem zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Wtorek, 6 października 2020
  • Razem z Janem zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Wysłannik fabryki opon Bridgestone Poznań - manekin testowy Jan - już po raz trzeci zadba o bezpieczeństwo mieszkańców wielkopolskich miast. W tym tygodniu w ramach akcji Bądź bezpieczny na drodze pojawi się w m.in. w Poznaniu, Jarocinie i Wągrowcu. Już jutro wypatrujcie go też w Gnieźnie! Tym razem będzie rozdawać nie tylko odblaski. Przechodnie otrzymają od niego całe pakiety bezpieczeństwa.

Jana świetnie znają wielkopolskie maluchy. Na co dzień jest bohaterem akcji edukacyjnej Think Before You Drive, w ramach której, wraz z wolontariuszami Bridgestone, odwiedza przedszkola i podstawówki w naszym województwie, by rozmawiać z najmłodszymi nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczności zapinania pasów podczas jazdy samochodem, noszenia kamizelki odblaskowej czy o tym pod jaki numer zadzwonić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo. W akcji do tej pory udział wzięło ponad 35 tysięcy dzieci.

Gdy aura zmienia się na jesienną, a dni stają się coraz krótsze, Jan otrzymuje dodatkową misję. W tym roku - już po raz trzeci zadba o bezpieczeństwo nie tylko uczniów i przedszkolaków, ale również dorosłych Wielkopolan. Wszystko to w ramach kolejnej edycji inicjatywy „Bądź bezpieczny na drodze” organizowanej przez fabrykę Bridgestone Poznań.

Podczas poprzednich dwóch edycji naszej akcji Jan rozdał przechodniom ponad 20 tysięcy odblasków, które poprawiają widoczność pieszych - umieszczone na plecaku, torbie czy ramieniu dają sygnał kierowcy, by zwolnił i zachował bezpieczną odległość. Odblaski cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, które w zeszłych latach chętnie przybijały piątki z Janem odbierając upominek, jak również wśród dorosłych - mówi Maciej Urbaniak z Bridgestone Poznań.

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. W ramach codziennej działalności naszej firmy zapewniamy je naszym pracownikom, jak również kierowcom - dostarczając im produkty najwyższej jakości. Co roku troszczymy się również o edukację dzieci, aby bezpieczeństwo na drodze było stałym elementem ich życia. Nie zapominamy jednak o innych mieszkańcach naszego województwa. Postanowiliśmy podkreślać istotę widoczności pieszych na drodze, szczególnie w miesiącach jesiennych, stąd też pojawił się pomysł rozdawania odblasków przez Jana. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, które nas dotknęło. Zdecydowaliśmy więc o rozszerzeniu tegorocznych zestawów bezpieczeństwa o dodatkowe elementy - dodaje Martyna Stando, jedna z organizatorek akcji.

W tym roku Jan będzie rozdawał przechodniom całe pakiety, w których, poza odblaskami, znajdą się także maseczka ochronna i płyn dezynfekujący, pomocne podczas codziennych obowiązków.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
W Poznaniu czeka praca. Ile można zarobić? Coraz częściej mieszkańcy Gniezna szukają pracy w Poznaniu, ponieważ w większym mieście nierzadko mogą... Wtorek, 11 września 2018
Praca w Bridgestone Poznań. Sprawdź, ile można zarobić Chciałbyś zarabiać 4500 zł brutto miesięcznie, a po okresie próbnym 5000 zł? A do tego mieć prywatną... Czwartek, 19 lipca 2018
Kolejna poznańska fabryka da podwyżki. Lepsza pensja także dla nowych pracowników W fabryce Bridgestone Poznań spośród niemal 2 tys. pracujących tam osób już ponad 300 to mieszkańcy... Wtorek, 10 lipca 2018
Rodzinnie w "Dwójce" Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 stał się już tradycją. Ponieważ impreza miała miejsce 26 maja,... Środa, 30 maja 2018