moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łódź wędkarska FINVAL 510 RANGY-SC

Środa, 30 września 2020
 • Łódź wędkarska FINVAL 510 RANGY-SC

Aluminiowe łodzie wędkarskie. Wszystkie modele Finval to łodzie szczegółowo zaprojektowane pod kątem potrzeb wędkarzy zarówno, jeśli chodzi o osiągi jak również o koncepcję i wszelkie detale wyposażenia. Łodzie te są wyposażone w półeczki zapobiegające wypadaniu przedmiotów, baseny dla ryb, schowki z zamkami na wędki, osprzęt wędkarski i inne niezbędne przedmioty. Wszystkie powierzchnie na pokładzie są zupełnie płaskie, co jest kluczowe dla ergonomii wędkowania. Łodzie są zaprojektowane, aby były i stabilne, i dzielne.

Finval (https://finvalboats.com/pl/) są tak skonstruowane, aby służyły przez długie lata i towarzyszyły w wielu przygód wędkarskich. W tym celu firma stworzyła spójny system konstrukcji kadłuba FHD (Finval Hull Durability) na który składają się następujące elementy:
 • specjalnie zaprojektowany, mocny profil,
 • lekka, ramowa konstrukcja podłogi,
 • wzmocnienie specjalnym profilem dziobu, dna i kilu,
 • usztywniająca konstrukcja pokładu,
 • zastosowanie na kadłubie aluminium morskiego o grubości 3-4 mm.
 
Model Finval 510 Rangy-SC
Finval 510 Rangy-SC (https://finvalboats.com/pl/model/510-rangy-sc/) jest drugim modelem łodzi wędkarskich Finval z serii Rangy i w kwestii podstawowych parametrów technicznych jest ona bardzo podobna do pierwszego modelu:
 • długość - 5,1 m,  
 • szerokość - 1,9 m,
 • wysokość pawęży - 508 mm,
 • zanurzenie - 150 mm,
 • waga - 420 kg,
 • nośność - 500 kg.
 
Parametr, który wyróżnia łodzie z serii Rangy bardzo małe, zaledwie 150 mm, zanurzenie, które pozwala na eksplorację różnych, także trudnodostępnych zakątków akwenów. Łodzie te szczególnie sprawdzą się wśród pasjonatów trollingu, a dobra sterowność umożliwia doskonałą kontrolę nad przynętą.
 
Model Finval 510 Rangy-SC to model, który jest zaprojektowany, aby zmaksymalizować przestrzeń roboczą na pokładzie wykonany jest z aluminium. Wykończenie można zamówić w jednej z dwóch wersji: winylowej lub morskich dywaników. Natomiast zewnętrzne burty są oklejone folią hydrofobową, z dostępną paletą kolorów do wyboru.
 
Łódka ta ma także nieco większy od poprzedniego modelu basen dla ryb (63 l), oraz oprócz bakisty na 5 wędek do 2,15 m, ma drugą bakistę na dwie wędki do 3 m. Łódź posiada dużo pojemnych, suchych schowków, boczne półki, a także dużą liczbę otworów różnych rozmiarów, gdzie bezpiecznie można umieścić lub zawiesić haczyki, przynęty lub inny drobny osprzęt.
 
Poza sprawnym poruszaniem się po wodzie w różnych, także w złych, warunkach, dla każdego ważne jest bezpieczeństwo. Łodzie Finval są wypełnione doskonałej jakości dwuskładnikową pianką o zamkniętych porach, co zapobiega nasiąkliwości i sprawia, że łódź jest niezatapialna. Jak wiadomo, małe zanurzenie wpływa na stabilność, dlatego bloki wyporu zostały umieszczone jak najbliżej burt. Takie rozwiązanie wyklucza możliwość różnicy trymu (czyli przechylenia w stronę dziobu lub rufy) zarówno na rufie, jak i na dziobie, znacząco podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Charytatywna Impreza Wędkarska - Karpiarze dla Olgi Miśkiewicz Mała Olga jest wspaniałą, uśmiechniętą córeczką karpiarza Ariela Miśkiewicza, która zachorowała na SMA... Środa, 6 października 2021
Zintegrowane Centrum Przesiadkowe i rower miejski oddane do użytku Zakończyły się wszystkie prace związane z budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. 2 sierpnia na... Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
Posłanka pyta o powód śnięcia ryb w Jeziorze Jelonek Posłanka Paulina Hennig-Kloska zwróciła się do Prezydenta Miasta Gniezna z pytaniami dotyczącymi powodu... Piątek, 30 lipca 2021
Przyducha w Jeziorze Jelonek? Czy powód masowego śnięcia ryb jest inny? Po raz kolejny w Jeziorze Jelonek doszło do przyduchy. Okoliczni mieszkańcy są jednak innego zdania. Niedziela, 18 lipca 2021