moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łódź wędkarska FINVAL 510 RANGY-SC

Środa, 30 września 2020
 • Łódź wędkarska FINVAL 510 RANGY-SC

Aluminiowe łodzie wędkarskie. Wszystkie modele Finval to łodzie szczegółowo zaprojektowane pod kątem potrzeb wędkarzy zarówno, jeśli chodzi o osiągi jak również o koncepcję i wszelkie detale wyposażenia. Łodzie te są wyposażone w półeczki zapobiegające wypadaniu przedmiotów, baseny dla ryb, schowki z zamkami na wędki, osprzęt wędkarski i inne niezbędne przedmioty. Wszystkie powierzchnie na pokładzie są zupełnie płaskie, co jest kluczowe dla ergonomii wędkowania. Łodzie są zaprojektowane, aby były i stabilne, i dzielne.

Finval (https://finvalboats.com/pl/) są tak skonstruowane, aby służyły przez długie lata i towarzyszyły w wielu przygód wędkarskich. W tym celu firma stworzyła spójny system konstrukcji kadłuba FHD (Finval Hull Durability) na który składają się następujące elementy:
 • specjalnie zaprojektowany, mocny profil,
 • lekka, ramowa konstrukcja podłogi,
 • wzmocnienie specjalnym profilem dziobu, dna i kilu,
 • usztywniająca konstrukcja pokładu,
 • zastosowanie na kadłubie aluminium morskiego o grubości 3-4 mm.
 
Model Finval 510 Rangy-SC
Finval 510 Rangy-SC (https://finvalboats.com/pl/model/510-rangy-sc/) jest drugim modelem łodzi wędkarskich Finval z serii Rangy i w kwestii podstawowych parametrów technicznych jest ona bardzo podobna do pierwszego modelu:
 • długość - 5,1 m,  
 • szerokość - 1,9 m,
 • wysokość pawęży - 508 mm,
 • zanurzenie - 150 mm,
 • waga - 420 kg,
 • nośność - 500 kg.
 
Parametr, który wyróżnia łodzie z serii Rangy bardzo małe, zaledwie 150 mm, zanurzenie, które pozwala na eksplorację różnych, także trudnodostępnych zakątków akwenów. Łodzie te szczególnie sprawdzą się wśród pasjonatów trollingu, a dobra sterowność umożliwia doskonałą kontrolę nad przynętą.
 
Model Finval 510 Rangy-SC to model, który jest zaprojektowany, aby zmaksymalizować przestrzeń roboczą na pokładzie wykonany jest z aluminium. Wykończenie można zamówić w jednej z dwóch wersji: winylowej lub morskich dywaników. Natomiast zewnętrzne burty są oklejone folią hydrofobową, z dostępną paletą kolorów do wyboru.
 
Łódka ta ma także nieco większy od poprzedniego modelu basen dla ryb (63 l), oraz oprócz bakisty na 5 wędek do 2,15 m, ma drugą bakistę na dwie wędki do 3 m. Łódź posiada dużo pojemnych, suchych schowków, boczne półki, a także dużą liczbę otworów różnych rozmiarów, gdzie bezpiecznie można umieścić lub zawiesić haczyki, przynęty lub inny drobny osprzęt.
 
Poza sprawnym poruszaniem się po wodzie w różnych, także w złych, warunkach, dla każdego ważne jest bezpieczeństwo. Łodzie Finval są wypełnione doskonałej jakości dwuskładnikową pianką o zamkniętych porach, co zapobiega nasiąkliwości i sprawia, że łódź jest niezatapialna. Jak wiadomo, małe zanurzenie wpływa na stabilność, dlatego bloki wyporu zostały umieszczone jak najbliżej burt. Takie rozwiązanie wyklucza możliwość różnicy trymu (czyli przechylenia w stronę dziobu lub rufy) zarówno na rufie, jak i na dziobie, znacząco podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Olga Miśkiewicz wraca do domu! Wyniki badań Olgi Miśkiewicz są na tyle dobre, że dziewczynka może wrócić do domu. Mała wojowniczka... Piątek, 11 lutego 2022
Olga Miśkiewicz otrzymała najdroższy lek świata! We wtorek, 11 stycznia, Olga Miśkiewicz otrzymała najdroższy lek świata. Dziewczynka cierpiąca na SMA... Piątek, 14 stycznia 2022
Charytatywna Impreza Wędkarska - Karpiarze dla Olgi Miśkiewicz Mała Olga jest wspaniałą, uśmiechniętą córeczką karpiarza Ariela Miśkiewicza, która zachorowała na SMA... Środa, 6 października 2021
Zintegrowane Centrum Przesiadkowe i rower miejski oddane do użytku Zakończyły się wszystkie prace związane z budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. 2 sierpnia na... Poniedziałek, 2 sierpnia 2021