moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnianka zginęła w karambolu pod Toruniem! Jej partner jest w śpiączce

Poniedziałek, 28 września 2020
 • Gnieźnianka zginęła w karambolu pod Toruniem! Jej partner jest w śpiączce

W niedzielę na trasie S-10 pod Toruniem doszło do wypadku drogowego. Po zderzeniu 4 samochodów osobowych i ciężarówki zginęła jedna osoba a dwie kolejne trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz proszą świadków o kontakt.

Wczoraj krótko przed godz. 22.00 na trasie S-10 pod Toruniem (10 km trasy, około 1 km od wjazdu na autostradę) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że 22-latek kierujący osobową Toyotą Avensis jadąc od strony autostrady wyprzedzał ciężarowe Volvo z naczepą. Podczas wykonywania tego manewru zderzył się czołowo z jadącą z przeciwka Skodą Octavią. Następnie Toyota uderzyła w pojazd ciężarowy oraz jadące za Skodą: Opla Insignię oraz Audi A4. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka Toyoty. Kierowca Toyoty oraz kierująca Skodą trafili do szpitala. Żaden z kierowców nie był pod wpływem alkoholu.

Zarówno kierowca Toyoty, jak i pasażerka, która zginęła w wypadku, byli gnieźnianami. Wracali ze wspólnego wyjazdu nad morze.

Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.
 

tekst: Policja Toruń, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • Mam nadzieje ze pojdzie siedziec na dlugie lata!

 • 30.09.2020 22:14  Odpowiedz na komentarz

  Toyota uderzyła w auta jadące za skoda, czyli nie ma w artykule mowy o wyprzedzaniu na 3-go auta jechały z naprzeciwka oprócz wyprzedzanego samochodu ciezarowego.

 • 22-latek kierujący osobową Toyotą Avensis jadąc od strony autostrady wyprzedzał ciężarowe Volvo z naczepą. Podczas wykonywania tego manewru zderzył się czołowo z jadącą z przeciwka Skodą Octavią. Następnie Toyota uderzyła w pojazd ciężarowy oraz jadące za Skodą: Opla Insignię oraz Audi A4. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 22-letnia pasażerka Toyoty. Kierowca Toyoty oraz kierująca Skodą trafili do szpitala. Żaden z kierowców nie był pod wpływem alkoholu....to może sugeroać że kierowca wyprzedzał na trzeciego ?

 • Wiadomo o kogo Chodzi?

  29.09.2020 11:01

  a co Cie to obchodzi? szukasz sensacji?

  29.09.2020 05:50

  Chodzi o ryzykanta wyprzedzajacego na czołówkę który poświęcił życie kobiety dla kilkudziesięciu sekund

PODOBNE TEMATY
Chciał pomóc kierowcy uszkodzonego auta! Być może uratował zdrowie i życie wielu osób W piątek po południu mieszkaniec Gniezna, Pan Szymon jechał Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego za samochodem... Sobota, 4 grudnia 2021
Pijany 24-letni gnieźnianin zagubił się w Poznaniu! Pomogli mu strażnicy miejscy W czwartek, kilka minut przed godziną 15.00 strażnicy ze Starego Miasta w Poznaniu otrzymali interwencję... Sobota, 4 grudnia 2021
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021