moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ogromne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie

Środa, 23 września 2020
  • Ogromne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie w ciągu kilku dni odnieśli ogromne sukcesy. To potwierdza, że szkoła z Pierwszej Stolicy jest jedną z wiodących tego typu placówek w Polsce.

Mistrzostwa Mechaników Maszyn Rolniczych

15 września odbył się krajowy Finał Mistrzostw Mechaników Maszyn Rolniczych.
W eliminacjach rozpoczętych w styczniu 2020 roku wystartowało 2900 uczniów z różnych szkół w Polsce. Do ścisłego finału dotarły 22 dwuosobowe zespoły w tym nasz zespół w składzie:
Marek Wiącek i Radosław Strzyżewski z klasy 4 TMRiA. Finał odbywał się on-line z powodu pandemii. Uczniowie z racji tego, że są już absolwentami naszej szkoły pojawili się ponownie w budynku na Skiereszewie i na zainstalowanym w klasie połączeniu internetowym dzielnie, przez 3 godziny walczyli z zadaniami.
W ostatecznym rozrachunku uzyskali wspaniały drugi wynik.
Wyniki:
1. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
2. Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
3. Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie


Finał Eliminacji do Mistrzostw Europy Młodych Mechaników EuroSkills

17 września, po prawie roku przygotowań (od października 2019) wyłoniono Polskiego reprezentanta na Finał Mistrzostw Europy Młodych Mechaników EuroSkills. W przygotowaniach brali udział 3 finaliści ubiegłorocznego Finału Młodego Mechanika na Medal 2019. W gronie najlepszych ( 3 miejsce w ubiegłym roku) był nasz reprezentant Marek Wiącek z klasy 4 TMRiA. I to właśnie on został wybrany reprezentantem Polski na Europejski Finał, który odbędzie się w styczniu 2021 w Austrii ! Warto dodać, że wynik nie przyszedł łatwo - uczestnicy brali udział w wielu wyjazdowych szkoleniach organizowanych Przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i przez wiele firm związanych z techniką rolniczą na terenie Poznania i całego kraju. Wiedza i umiejętności techniczne nie były jedynym kryterium, ważna jest też znajomość języka angielskiego dlatego uczniowie korzystali także z dodatkowych szkoleń językowych .


Młody Mechanik na Medal 2020 - finał krajowy

W piątek, 18 września, w Poznaniu odbył się Finał Młodego Mechanika na Medal edycja 2020. Do ścisłego finału awansowało 10 uczniów z całego kraju. W stawce było 2 naszych uczniów: Mateusz Derda z klasy 4 TMRiA i Sławomir Łukomski z klasy 3 TMRiA. Konkurs był podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Suma punktów z obu części składała się na wynik ostateczny.
Wyniki znów sprawiły nam radość: na 3 miejscu znalazł się Sławomir Łukomski z klasy 3 TMRiA, tym samym Sławek zapewnił sobie awans do przygotowań przed kolejną edycją EuroSkills.
Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady swojego starszego kolegi Marka Wiącka i trzymamy kciuki.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ponad 800 tegorocznych absolwentów z powiatu przystąpiło dziś do matury Dokładnie 844 abiturientów z 8 powiatowych szkół ponadpodstawowych tuż przed majówką, w piątek (29 kwietnia)... Środa, 4 maja 2022
Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej Liceum Milenium W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów Akademickiego... Poniedziałek, 2 maja 2022
Szkolenia certyfikacyjne UX. Komu się przydadzą? Projektowanie zorientowane na użytkownika, czyli po prostu UX to pojęcie, które w dobie ogólnego dostępu... Środa, 27 kwietnia 2022
Drzwi otwarte u Chrobrzaków Jaki wybrać profil, jak są wyposażone szkolne pracownie i wreszcie, jak można w szkole rozwijać swoje... Wtorek, 26 kwietnia 2022