moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ogromne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie

Środa, 23 września 2020
  • Ogromne sukcesy uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie w ciągu kilku dni odnieśli ogromne sukcesy. To potwierdza, że szkoła z Pierwszej Stolicy jest jedną z wiodących tego typu placówek w Polsce.

Mistrzostwa Mechaników Maszyn Rolniczych

15 września odbył się krajowy Finał Mistrzostw Mechaników Maszyn Rolniczych.
W eliminacjach rozpoczętych w styczniu 2020 roku wystartowało 2900 uczniów z różnych szkół w Polsce. Do ścisłego finału dotarły 22 dwuosobowe zespoły w tym nasz zespół w składzie:
Marek Wiącek i Radosław Strzyżewski z klasy 4 TMRiA. Finał odbywał się on-line z powodu pandemii. Uczniowie z racji tego, że są już absolwentami naszej szkoły pojawili się ponownie w budynku na Skiereszewie i na zainstalowanym w klasie połączeniu internetowym dzielnie, przez 3 godziny walczyli z zadaniami.
W ostatecznym rozrachunku uzyskali wspaniały drugi wynik.
Wyniki:
1. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
2. Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie
3. Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie


Finał Eliminacji do Mistrzostw Europy Młodych Mechaników EuroSkills

17 września, po prawie roku przygotowań (od października 2019) wyłoniono Polskiego reprezentanta na Finał Mistrzostw Europy Młodych Mechaników EuroSkills. W przygotowaniach brali udział 3 finaliści ubiegłorocznego Finału Młodego Mechanika na Medal 2019. W gronie najlepszych ( 3 miejsce w ubiegłym roku) był nasz reprezentant Marek Wiącek z klasy 4 TMRiA. I to właśnie on został wybrany reprezentantem Polski na Europejski Finał, który odbędzie się w styczniu 2021 w Austrii ! Warto dodać, że wynik nie przyszedł łatwo - uczestnicy brali udział w wielu wyjazdowych szkoleniach organizowanych Przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i przez wiele firm związanych z techniką rolniczą na terenie Poznania i całego kraju. Wiedza i umiejętności techniczne nie były jedynym kryterium, ważna jest też znajomość języka angielskiego dlatego uczniowie korzystali także z dodatkowych szkoleń językowych .


Młody Mechanik na Medal 2020 - finał krajowy

W piątek, 18 września, w Poznaniu odbył się Finał Młodego Mechanika na Medal edycja 2020. Do ścisłego finału awansowało 10 uczniów z całego kraju. W stawce było 2 naszych uczniów: Mateusz Derda z klasy 4 TMRiA i Sławomir Łukomski z klasy 3 TMRiA. Konkurs był podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Suma punktów z obu części składała się na wynik ostateczny.
Wyniki znów sprawiły nam radość: na 3 miejscu znalazł się Sławomir Łukomski z klasy 3 TMRiA, tym samym Sławek zapewnił sobie awans do przygotowań przed kolejną edycją EuroSkills.
Mamy nadzieję, że pójdzie w ślady swojego starszego kolegi Marka Wiącka i trzymamy kciuki.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Przyznano stypendium kulturalne im. Sławomira Kuczkowskiego na rok 2022 Znamy już laureatkę stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną,... Poniedziałek, 18 października 2021
Nauczyciele z Gminy Gniezno nagrodzeni! Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka wręczyła nagrody wójta dla dyrektorów i wybranych nauczycieli pracujących... Środa, 13 października 2021
Uroczyste pasowanie nowych uczniów w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium przyjęło dziś do swojego grona nowych uczniów. Jak co roku,... Środa, 13 października 2021
Czy można złapać wiatr słoneczny i po co to robić? Kosmos wydaje nam się otwartą przestrzenią, w której nic nam nie zagraża. Jest wręcz przeciwnie. Wystarczy... Środa, 13 października 2021