moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Piknik dla Przyszłości w Gnieźnie! Mieszkańcy ciepło przywitali posłów Lewicy

Środa, 23 września 2020
 • Piknik dla Przyszłości w Gnieźnie! Mieszkańcy ciepło przywitali posłów Lewicy

W minioną sobotę, 19 września, posłowie Lewicy zawitali do Gniezna na Piknik dla Przyszłości. Wydarzenie miało miejsce w Dolinie Pojednania i cieszyło się zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus i Poseł Maciej Gdula rozmawiali z mieszkańcami m.in. o rozdziale kościoła od państwa. Nie zabrakło przekąsek i zabaw z nagrodami.

Pikniki dla Przyszłości to inicjatywa okręgowych polityków Lewicy: Kacpra Parola i Posła Tadeusza Tomaszewskiego. Ma ona na celu budowę planu działania dla lokalnych społeczności. Nie brakuje rozmów o wspólnych problemach mieszkańców i szukania rozwiązań. Cykl wydarzeń trwa przez cały wrzesień, a na każdym z nich jest gość specjalny.

Wydarzenie otworzył i poprowadził Kacper Parol. Rozpoczął od przedstawienia gości specjalnych: Joanny Scheuring-Wielgus i Macieja Gduli - posłów na Sejm IX kadencji. W przeciągu pikniku nie zabrakło uroczystych chwil. Okręgowy Poseł Lewicy Tadeusz Tomaszewski, wręczył legitymacje nowym asystentom społecznym: Jakubowi Siwce, Kamilowi i Kacprowi Parolom, Kamili Kwiatkowskiej oraz Wiktorii Fałdzińskiej zaangażowanym członkom młodzieżówki Młoda Lewica, a także Annie Stanowskiej.

W trakcie odbył się panel dyskusyjny o rozdziale kościoła od państwa. Wzięli w nim udział goście specjalni: Joanna Scheuring-Wielgus i Maciej Gdula, oraz Gabriela Nowacka - działaczka Młodej Lewicy, Kamila Kasprzak-Bartkowiak - działaczka partii Razem i Paweł Bąkowski (Szegetz).

Wydarzenie było świetną okazją do nawiązania dialogu społecznego. Posłowie rozmawiali z mieszkańcami m.in. na temat ścigania pedofilii w kościele, lekcji religii, najbliższych planów Lewicy, czy działalności osób młodych. Każdy mógł zadać pytanie i nawiązać dyskusję.

Po rozmowie, licznie zgromadzona młodzież ochoczo robiła zdjęcia z gośćmi.

Przez cały piknik, każda osoba mogła poczęstować się przekąskami przygotowanymi przez działaczki Młodej Lewicy i podejść do stoiska, przy którym aktywiści opowiadali o swojej działalności, która w Gnieźnie rozwija się prężnie. Młoda Lewica zaprasza wobec tego wszystkie osoby w wieku od 15-25 roku życia do dołączenia do ich szeregów. Można to zrobić, kontaktując się z Kamilą Kwiatkowską, koordynatorką młodzieżówki pod numerem 797 459 043 lub na maila kamila.kwiatkowska@przedwiosnie.net.pl

Całe wydarzenie przebiegało w przyjaznej atmosferze i poczuciu wspólnoty, pod bezchmurnym niebem. Organizatorzy zapraszają na kolejne pikniku cyklu. Daty następnych wydarzeń to: 25.09 w Śremie, 26.09 we Wrześni i 27.09 w Środzie Wielkopolskiej.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 28.09.2020 01:03  Odpowiedz na komentarz

  Tadeusz po co chodzisz do kościoła skoro na niego plujesz???

 • 25.09.2020 10:21  Odpowiedz na komentarz

  Mój syn jak powiedział, że się chce zapisać do lewackiej młodzieżówki, od razu pozbawiłem go kieszonkowego. Szybciej zrozumiem, gdyby mi powiedział, że jest gejem. Jednak nigdy nie pozwolę, żeby wstąpił do jakiejkolwiek lewackiej organizacji, na to mojej zgody nie będzie.

 • a co z problemem zabijania dzieci jeszcze nienarodzonych ? Dla Lewicy w Gnieźnie nie istnieje ?

 • dLACZEGO NIE PORUSZONO TEMATU BUDOWNICTWA KOMUNALNEGO DLA gNIEŹNIAN, KTÓRZY NIE MAJĄ ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ ? pRZECIEŻ NIE KAŻDEGO STAĆ W MŁODYM WIEKU, NA ZAKUP MIESZKANIA OD DEWELOPERA?

 • 23.09.2020 20:39  Odpowiedz na komentarz

  Czyli poruszano typowe sprawy światopoglądowe. Co zaś zaproponowano jeśli chodzi o kwestie podatków i zarobków? Czy przedstawiono propozycje usprawnienia służby zdrowia? Jakie są pomysły na skuteczną edukację, na program nauczania w szkołach tak, aby faktycznie był bardziej realistyczny i życiowy? Jakie są propozycje na wspieranie ludzi tworzących własne wynalazki, tak by im nie podcinano skrzydeł? Jaki segment naszej polskiej gospodarki by lewica chciała wzmocnić?

PODOBNE TEMATY
Tadeusz Tomaszewski Wiceprezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Na salach Targów Poznańskich odbyły się 3 kwietnia obrady V Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Oddziału... Środa, 6 kwietnia 2022
I Ogólne Zebranie Członków Nowej Lewicy powiatu gnieźnieńskiego 19 marca w sali konferencyjnej Hotelu Ibis w Gnieźnie odbyło się I Ogólne Zebranie Członkiń i Członków... Poniedziałek, 21 marca 2022
Oświadczenie firmy HIL-GAZ! Prywatne stacje mają problem z zakupem paliw Publikujemy treść oświadczenia stacji HIL-GAZ odnośnie cen paliw. Warto zapoznać się z tym materiałem. Sobota, 26 lutego 2022
Gigantyczny wzrost cen na stacjach paliw! ORLEN rozwiąże umowy z odbiorcami paliw, którzy narzucili zbyt wysokie marże Ceny na stacjach paliw poszybowały w górę. Na wielu w ogóle nie ma oleju napędowego. Jest problem z... Piątek, 25 lutego 2022