moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Był pijany, poszukiwany i nie miał prawa jazdy! Jechał do sklepu kupić alkohol - wpadł w ręce policjantów

Środa, 23 września 2020
  • Był pijany, poszukiwany i nie miał prawa jazdy! Jechał do sklepu kupić alkohol - wpadł w ręce policjantów

Czujnością wykazali się policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy podczas służby zatrzymali 34-letniego nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd, ponieważ ma do odbycia karę 1 roku i 5 miesięcy więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie, za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.

Dzisiaj w nocy w Szczytnikach Duchownych policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli srebrnego busa zmierzającego w kierunku Gniezna. Jazda kierowcy zainteresowała funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów świetlnych zatrzymali go do kontroli drogowej.

Stróże prawa po otwarciu drzwi pojazdu od razu zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił nieskładnie, próbował zmylić funkcjonariuszy podając nieprawdziwe dane. Przeprowadzone badanie wykazało, że 34-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Pasażer powiedział policjantom, że pili w domu alkohol, a gdy go zabrakło postanowili pojechać do nocnego sklepu, żeby go kupić.

Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latek jest poszukiwany do odbycia 1 roku i 5 miesięcy kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Auto zostało przekazane wskazanej osobie, kierujący zaś został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, po czym został przetransportowany do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej wcześniej przez Sąd kary. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jak patostreamer dba o swoje dzieci? Skąd bierze pieniądze na morfinę? Sprawa Huberta K. z Polskiej Wsi trafiła do Prokuratury Krajowej Pierwszy artykuł o Hubercie K. - patostreamerze z Polskiej Wsi koło Kłecka - wywołał lawinę wiadomości,... Czwartek, 20 stycznia 2022
Drzewo spadło na jadący samochód! W czwartek ok. godz. 7.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w miejscowości Zakrzewo. Na... Czwartek, 20 stycznia 2022
2 500 zł dla 25-latka w BMW i 1 500 zł dla 23-latka w Nissanie W miniony weekend dwóch kierowców wykazało się brakiem wyobraźni za co zostali ukarani wysokimi mandatami... Środa, 19 stycznia 2022
Potrącenie dzieci na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie Dzisiaj ok. godz. 11.10 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o potrąceniu dzieci na ul. Orzeszkowej... Środa, 19 stycznia 2022