moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Był pijany, poszukiwany i nie miał prawa jazdy! Jechał do sklepu kupić alkohol - wpadł w ręce policjantów

Środa, 23 września 2020
  • Był pijany, poszukiwany i nie miał prawa jazdy! Jechał do sklepu kupić alkohol - wpadł w ręce policjantów

Czujnością wykazali się policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy podczas służby zatrzymali 34-letniego nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd, ponieważ ma do odbycia karę 1 roku i 5 miesięcy więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie, za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.

Dzisiaj w nocy w Szczytnikach Duchownych policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli srebrnego busa zmierzającego w kierunku Gniezna. Jazda kierowcy zainteresowała funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów świetlnych zatrzymali go do kontroli drogowej.

Stróże prawa po otwarciu drzwi pojazdu od razu zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił nieskładnie, próbował zmylić funkcjonariuszy podając nieprawdziwe dane. Przeprowadzone badanie wykazało, że 34-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Pasażer powiedział policjantom, że pili w domu alkohol, a gdy go zabrakło postanowili pojechać do nocnego sklepu, żeby go kupić.

Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latek jest poszukiwany do odbycia 1 roku i 5 miesięcy kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Auto zostało przekazane wskazanej osobie, kierujący zaś został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, po czym został przetransportowany do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej wcześniej przez Sąd kary. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022
Miała być plama oleju, a znaleziono auto po dachowaniu Minionej nocy, ok. godz. 2.05 służby ratunkowe otrzymały informację o plamie oleju na ul. Dworcowej... Sobota, 25 czerwca 2022
Okradł sklep! Szuka go Policja Do kradzieży doszło 12 maja 2022 roku w sklepie wielkopowierzchniowym przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie.... Sobota, 25 czerwca 2022