moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Komunikat Inspektora Sanitarnego

Środa, 23 września 2020
 • Komunikat Inspektora Sanitarnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, że w związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, iż 17.09.2020 roku pociągiem POL Regio relacji Poznań-Toruń (wyjazd z Poznania 13:48) podróżowała osoba, u której 19.09.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwraca się do podróżujących tym pociągiem, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do 27.09.2020 roku zgłaszały się do swoich lekarzy POZ.

Osoba zakażona nie posiadała miejscówki i nie potrafi wskazać, gdzie zajmowała miejsce. Powyższe nie dotyczy wsiadających do pociągu w Mogilnie.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 24.09.2020 14:36  Odpowiedz na komentarz

  Kit foto montaz

 • 23.09.2020 08:27  Odpowiedz na komentarz

  Wszyscy jadący pociągami powinni pokazywać swój dokument tożsamości i być rejestrowani. Dzięki temu można by ich namierzyć, poddać testom i kwarantannie do czasu uzyskania wyników. Ludzie sami się nie zgłoszą, więc trzeba ich odszukać. Jeśli są zakażeni to będą roznosić wirusa. Gdyby służby sanitarne miały większe możliwości, albo do dyspozycji specjalną policję to by szybciej dało się zlokalizować tych zakażonych i poddać kwarantannie. Do czasu stworzenia skutecznej szczepionki trzeba przestrzegać zaleceń i rygorów sanitarnych, a gdy będzie szczepionka to wszystkich zaszczepić.

  24.09.2020 08:39

  Bowibi, kto ci naopowiadał takich bzdur, że nie ma szczepionek na wirusy? Podałem w jednym z wcześniejszych komentarzy, że takie są. Jednak zamiast poczytać to się wypisuje. O szczepionce na polio Bowibi słyszał? Jest to choroba właśnie wirusowa i na tego wirusa jest szczepionka. Tacy ludzie tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że potrzebna jest sanitarna policja i społeczna izolacja tych wszystkich internetowych znawców jak Bowibi, bo tylko robią ludziom wodę z mózgu opowiadając te swoje bzdury z księżyca. Nawet źródeł swojej wiedzy nie podadzą, bo te pewnie są od jakiegoś "szamana".

  23.09.2020 23:20

  Ale jaki z ciebie dureń. Przecież na wirusy szczepionek nie ma. Masę osób pod twoimi komentarzami ci to wytyka. A ty nadal swoje.
  Ale po co ci to tłumacze. To pewnie opłacony komentarz. Lub jesteś zwykły PROWOKATOR. Portal MOJEGNIEZNO nie powinien publikować takich komentarzy.

  23.09.2020 19:10

  Radzę wyłączyć telewizor i wŁączyć własne myślenie. Z poWodu choroby, ktora dotyka okolo o,2 %(w wiekszosci bezobjawowo) spoleczenstwa a jej smiertelnosc jest na poziomie 0,01% chce pan szczepic populacje sczepionką, ktorej skutki uboczne sa nieznane a sam producent przyznaje, ze powikŁania bedą na pewno u około 1% a Byc moze wiecej. Ja nie wien gdzie pana Uczyli matemaTyki, ale to nawet idiota Uzna za kompletny kretynizm.

  23.09.2020 15:43

  Ale po co się ograniczać.... Może każdy kto wchodzi do sklepu, galerii, restauracji powinien być legitymowany? Nie widzi Pan kuriozum swojej wypowiedzi czy może nie wie Pan ile osób dziennie podróżuje środkami publicznego transportu?

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Strażacki Piknik Morsów dla Tymka Kamińskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie, wraz z gronem ludzi o wielkim sercu, organizuje Strażacki Piknik... Piątek, 28 stycznia 2022