moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Władze powiatu przyjrzały się rozbudowie szpitala! Prace idą "pełną parą"

Niedziela, 13 września 2020
 • Władze powiatu przyjrzały się rozbudowie szpitala! Prace idą

W czwartek władze powiatu przyglądały się postępom prac w gnieźnieńskim szpitalu. Obecnie dobiegają końca prace instalatorskie i trwają prace wykończeniowe w budynku D, obejmujące praktycznie wszystkie poziomy.

Zakończyły się ustalenia nad uszczegółowieniem ostatecznego zakresu prac, który determinuje termin zakończenia inwestycji. Postęp prac widoczny jest gołym okiem, we wnętrzach szpitala pojawia się sprzęt medyczny, wyposażenie toalet i pomieszczeń socjalnych, oświetlenie oraz system wentylacji.

Według dyrekcji szpitala oraz wykonawcy zakłada się, iż oddanie budynku nastąpi przed pierwotnie zakładanym terminem, który wyznaczono na pierwszy kwartał przyszłego roku, natomiast prace budowlane mają zostać ukończone jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Po zakończeniu inwestycji kolejnym, ważnym zadaniem będzie scalenie szpitala i przeniesienie wszystkich oddziałów do nowo wyremontowanego budynku.
 

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • tEN NOWY SZPITAL BEDZIE MIAŁ NA PEWNO JEDNA WIELKA PIĘTĘ ACHILLESOWĄ. zA MAŁO MIEJSC POSTOJOWYCH !! Miejsc POSTOJOWYCH PRZY SZPITALU LEDWO STARCZY DLA PRACOWNIKÓW JEGO OBSŁUGI. a CO MAJą ZROBIĆ PRZYJEŻDŻAJĄCY DO SZPITALA NA ZABIEGI CHORZY LUB ICH RODZINY ?

 • 13.09.2020 21:31  Odpowiedz na komentarz

  Podsumowując. A jednak Panie Pilak, uda się zbudować nowy szpital, na którym tak zależało naszym gnieźnieńskim lekarzom z PiS -u. Między innymi panu Ostrowskiemu. Pomimo Wielkiej chęci zburzenia głównej konstrukcji przez PO-wców, udało się ją na tyle zmodernizować, że szpital w końcu stanął i będzie już niedługo służył gnieźnianom. To wielki sukces PiS-u.

 • 13.09.2020 21:19  Odpowiedz na komentarz

  Zostaną przeniesione wszystkie oddziały do budynku D ? a to ciekawe !! A co się stanie z budynkiem A , B i C ? Zostaną zburzone ?

 • 13.09.2020 19:39  Odpowiedz na komentarz

  Przypominam, że dokończenie szpitala to nie będzie zasługa Gruszczyńskiego. On przyszedł w momencie, kiedy już była decyzja o kontynuacji inwestycji i wdrażane wszelkie procedury. Obecny Starosta ma tylko dopilnować, aby dokończono to wszystko. Kiedyś jego ekipa przecież rozważała nawet zburzenie szkieletu budynku.

PODOBNE TEMATY
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021
Kompleksowa opieka dotycząca karmienia piersią w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski Ze względu na udowodnione, liczne, krótko i długotrwałe korzyści zdrowotne, karmienie piersią jest złotym... Piątek, 3 grudnia 2021
Niszczyli drogi - wpadli w ręce inspektorów Nienormatywne zespoły pojazdów pojawiły się na drodze ekspresowej niedaleko Poznania i Gniezna. Interweniowali... Czwartek, 2 grudnia 2021