moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bony edukacyjne dla uczniów szkół powiatu

Środa, 9 września 2020
  • Bony edukacyjne dla uczniów szkół powiatu

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu przeznaczyła 30 tysięcy złotych na ufundowanie stypendiów dla uczniów szkół średnich w powiecie gnieźnieńskim. Dwa bony edukacyjne - każdy o wartości 15 tysięcy złotych - staroście gnieźnieńskiemu Piotrowi Gruszczyńskiemu przekazała Magdalena Górska, założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Każdy z czeków sfinansuje 3 lata studiów licencjackich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na wybranym kierunku poznańskiej uczelni. Celem inicjatywy jest wyrównanie szans, dlatego stypendia  przekazywane są mieszkańcom różnych miejscowości. Każdy powiat otrzymał dwa takie stypendia. Dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i edukacyjnych, bądź zawodowych planów na przyszłość.

Stypendium, w postaci bonu edukacyjnego, przeznaczone jest dla absolwentów szkół ponadpodstawowych zarówno z roku 2020, jak i lat poprzednich, zamieszkałych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy ulicy Papieża Jana Pawła II 9/10 - Biuro Obsługi Interesanta - wniosku o przyznanie stypendium. Wzór wniosku dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl w sekcji - komunikaty. Wnioski należy składać do 2 października br. Na początku października dokonany zostanie proces rekrutacji i wytypowane zostaną dwie osoby, które będą mogły skorzystać z oferty stypendialnej WSHiU w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna uczelnia wyższa z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna założona przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej założycielem było Wielkopolskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Poznaniu - społeczna organizacja osób z terenu Wielkopolski zajmujących się działalnością gospodarczą w dziedzinie handlu i usług. Organizacja ta swoimi korzeniami sięga roku 1904. W okresie międzywojennym przyczyniła się do utworzenia, w 1926 roku, Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu. Misją uczelni jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. Uczelnia kształci na takich kierunkach, jak ekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie czy logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka, administracja, dziennikarstwo czy komunikacja społeczna.

W tym roku uczelnia ufundowała 70 stypendiów po 15 tysięcy złotych.
 
Informacja o naborze wniosków o przyznanie Stypendium
Wyższej Szkoły Handlu i Usług
w Poznaniu.
 
Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński zaprasza do składania wniosków na stypendia ufundowane przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu.

Termin składania wniosków: 2.10.2020 r.
Wartość stypendium: 15 000 zł
Liczba stypendiów: 2.

 
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ufundowała dwa bony edukacyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Bony będzie można wykorzystać na opłatę czesnego na wybranym kierunku studiów licencjackich w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym WSHiU w Poznaniu.

Wnioski należy składać do 2 października 2020 r.

Stypendium w postaci bonu edukacyjnego przeznaczone jest dla absolwentów szkół ponadpodstawowych zarówno z roku 2020,  jak i lat poprzednich, zamieszkałych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy ulicy Papieża Jana Pawła II 9/10 - Biuro Obsługi Interesanta - wniosku o przyznanie stypendium według dostępnego wzoru. Wzór wniosku dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl w sekcji - komunikaty.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Blisko 4,5 mln złotych na strategiczne inwestycje w powiecie Wynikiem pozytywnym rozpatrzono wniosek pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych... Wtorek, 26 października 2021
Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany! 22 października br. w obecności Starosty Piotra Gruszczyńskiego, Prezydenta Tomasza Budasza, bezpośrednich... Piątek, 22 października 2021
Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie 23 października odbędą się wybory na szefa Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Zarejestrowanych jest... Środa, 20 października 2021
Przyznano kolejne Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego Podczas niedawnej gali wręczenia nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, która odbyła się 25 września... Poniedziałek, 4 października 2021