moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bony edukacyjne dla uczniów szkół powiatu

Środa, 9 września 2020
  • Bony edukacyjne dla uczniów szkół powiatu

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu przeznaczyła 30 tysięcy złotych na ufundowanie stypendiów dla uczniów szkół średnich w powiecie gnieźnieńskim. Dwa bony edukacyjne - każdy o wartości 15 tysięcy złotych - staroście gnieźnieńskiemu Piotrowi Gruszczyńskiemu przekazała Magdalena Górska, założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Każdy z czeków sfinansuje 3 lata studiów licencjackich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na wybranym kierunku poznańskiej uczelni. Celem inicjatywy jest wyrównanie szans, dlatego stypendia  przekazywane są mieszkańcom różnych miejscowości. Każdy powiat otrzymał dwa takie stypendia. Dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i edukacyjnych, bądź zawodowych planów na przyszłość.

Stypendium, w postaci bonu edukacyjnego, przeznaczone jest dla absolwentów szkół ponadpodstawowych zarówno z roku 2020, jak i lat poprzednich, zamieszkałych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy ulicy Papieża Jana Pawła II 9/10 - Biuro Obsługi Interesanta - wniosku o przyznanie stypendium. Wzór wniosku dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl w sekcji - komunikaty. Wnioski należy składać do 2 października br. Na początku października dokonany zostanie proces rekrutacji i wytypowane zostaną dwie osoby, które będą mogły skorzystać z oferty stypendialnej WSHiU w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna uczelnia wyższa z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna założona przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej założycielem było Wielkopolskie Zrzeszenie Handlu i Usług w Poznaniu - społeczna organizacja osób z terenu Wielkopolski zajmujących się działalnością gospodarczą w dziedzinie handlu i usług. Organizacja ta swoimi korzeniami sięga roku 1904. W okresie międzywojennym przyczyniła się do utworzenia, w 1926 roku, Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu. Misją uczelni jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. Uczelnia kształci na takich kierunkach, jak ekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie czy logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka, administracja, dziennikarstwo czy komunikacja społeczna.

W tym roku uczelnia ufundowała 70 stypendiów po 15 tysięcy złotych.
 
Informacja o naborze wniosków o przyznanie Stypendium
Wyższej Szkoły Handlu i Usług
w Poznaniu.
 
Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński zaprasza do składania wniosków na stypendia ufundowane przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu.

Termin składania wniosków: 2.10.2020 r.
Wartość stypendium: 15 000 zł
Liczba stypendiów: 2.

 
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ufundowała dwa bony edukacyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Bony będzie można wykorzystać na opłatę czesnego na wybranym kierunku studiów licencjackich w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym WSHiU w Poznaniu.

Wnioski należy składać do 2 października 2020 r.

Stypendium w postaci bonu edukacyjnego przeznaczone jest dla absolwentów szkół ponadpodstawowych zarówno z roku 2020,  jak i lat poprzednich, zamieszkałych na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy ulicy Papieża Jana Pawła II 9/10 - Biuro Obsługi Interesanta - wniosku o przyznanie stypendium według dostępnego wzoru. Wzór wniosku dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl w sekcji - komunikaty.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Zakończono rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Gnieźnieński Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest już gotowy, by otworzyć nowe pomieszczenia dla swoich... Wtorek, 25 stycznia 2022
Ograniczenia w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego W celu maksymalnego ograniczenia możliwości pojawienia się zakażenia w Urzędzie Starostwa Powiatowego... Czwartek, 20 stycznia 2022
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2019-2022 wystartował 13 stycznia 2022 roku zainaugurowana została XI edycja konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości".... Piątek, 14 stycznia 2022
Ostrzeżenie meteorologiczne: marznące opady W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr... Środa, 12 stycznia 2022