moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ambitne plany MKS PR URBIS Gniezno. Prezentacja drużyny za nami!

Środa, 9 września 2020
  • Ambitne plany MKS PR URBIS Gniezno. Prezentacja drużyny za nami!

Na parkiecie hali im. Mieczysława Łopatki pojawiły się wszystkie zawodniczki, które będą reprezentować MKS PR URBIS Gniezno. Prócz szczypiornistek, zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć sztab szkoleniowy zespołu, który niezmiennie od kilku lat tworzą Robert Popek i Roman Solarek oraz klubowego fizjoterapeutę - Norberta Synorackiego. Zabrakło jedynie psycholog Eweliny Salwin, która będzie wspiera naszą drużyną swoim radami oraz doświadczeniem przez kolejny sezon!

W każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Bardzo chcielibyśmy wygrywać, bo to ambicje każdego sportowca. Na pewno także życzylibyśmy sobie, aby w tym sezonie omijały nas kontuzje. W minionym sezonie zajęliśmy czwarte miejsce w lidze, zatem miło byłoby zaliczyć choćby drobniutki progres i „wskoczyć na pudło” - zgodnym chórem podkreślają zawodniczki z gnieźnieńskiego klubu.

Nową twarzą, która w nadchodzącym sezonie zasili MKS PR URBIS Gniezno w ramach rocznego wypożyczenia jest 20-letnia Milena Kaczmarek. Wychowanka UKS GOSiR Dopiewo, który aktualnie nosi nazwę Bukowsko-Dopiewski KPR, to skrzydłowa młodego pokolenia. W minionym sezonie miała okazję zaprezentować się na parkietach PGNiG Superligi i sprawdzić się na tle bardziej doświadczonych rywalek.

Leworęczna zawodniczka, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Swoją skuteczną grą przyczyniła się do zdobycia, m.in w ubiegłym roku mistrzostwa Polski juniorek. Po sezonie 2018/2019, w którym rzuciła sto czternaście bramek dla I-ligowego Kwidzyna zainteresował się nią EKS Start Elbląg, do którego trafiła w ramach wypożyczenia. Barwy elbląskiego klubu Kaczmarek zaprezentowała szesnastokrotnie, co zaowocowało tym, że jedenaście razy wpisała się na listę strzelczyń. Teraz postawiła na Gniezno. Po czterech latach pobytu poza domem na północy Polski chciałam w końcu wrócić w rodzinne strony i kontynuować grę w piłkę ręczna. To sprawiło, że na ten sezon zdecydowałam się związać z  klubem z Gniezna. Decyzję ułatwił mi fakt, że z trenerami - Robertem Popkiem i Romanem Solarkiem -  znam się od dziecka. Grając w Panterach bardzo często odwiedzałyśmy pierwszą stolicę Polski na towarzyskich turniejach jak i meczach. Miałam również przyjemność współpracować z duetem trenerskim na kadrze wojewódzkiej - tłumaczy nowa twarz MKS PR URBIS Gniezno.

W nadchodzących rozgrywkach w barwach MKS-u PR URBIS Gniezno nie będziemy oglądać dwóch zawodniczek, które reprezentowały nasz klub. Na opuszczenie drużyny seniorek zdecydowały się Monika Walkowska i Alicja Ślęzak.

W minionym sezonie pierwsza z nich wystąpiła w 10 spotkaniach ligowych, w których rzuciła 10 bramek, z kolei drugą z nich w jednym meczu więcej, w sumie zdobywając w nich 34 gole.

Walkowska, która jest wychowanką gnieźnieńskiego klubu, natenczas nie będzie kontynuowała przygody sportowej. Ślęzak według naszej wiedzy, nie będzie póki co grać w hali, za to z wielkim powodzeniem rozwija się w piłce ręcznej plażowej.

Nowe rozgrywki rozpoczną się 26 września. Gnieźnianki swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe. Wówczas zmierzą się w Tczewie z tamtejszym SPR Samborem.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Już w sobotę szczypiornistki wracają na parkiet! W sobotę, 25 września, o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie szczypiornistki MKS PR... Poniedziałek, 20 września 2021
Triumf UKS Tuzinek, trzeci MKS PR '07 Turniej "Santander Gniezno Cup 2021" przeszedł do historii. W kategorii dzieci zwycięstwo zaliczyła... Poniedziałek, 20 września 2021
Bezapelacyjnie zwycięstwo gnieźnianek! MKS PR URBIS z Pucharem Prezydenta! Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka ponownie miały okazję sprawdzić swoją formę. Gnieźnianki... Wtorek, 7 września 2021
Bokserzy walczyli na Rynku W niedzielę na gnieźnieńskim Rynku odbyły się walki bokserskie. To pierwsze tego typu wydarzenie w centrum... Środa, 25 sierpnia 2021