moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Terapeutyczne kolonie w malowniczych Tatrach

Środa, 2 września 2020
  • Terapeutyczne kolonie w malowniczych Tatrach

W ostatnią sobotę sierpnia zakończyły się jedenastodniowe kolonie profilaktyczne dla dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie. W wyjeździe innym niż wszystkie dotychczasowe uczestniczyło 19 dzieci.

Głównym punktemwyprawy były zajęcia profilaktyczne mające na celu przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat szkodliwości substancji uzależniających, takich jak alkohol, narkotyki, oraz uzależnienie od Internetu. Jednak równie ważne było dostarczenie dzieciom jak największej ilości pozytywnych bodźców, które miały być równowagądla stresu związanego często nie tylko z sytuacją domową, ale również panującą obecnie pandemią.

Z zachowaniem wszelkiego rodzaju środków ostrożności dzieci korzystały z zajęć na świeżym powietrzu, wśród przeuroczych zakątków polskich Tatr.Pływały gondolą po jeziorze Czorsztyńskim, zwiedzały ruiny zamku, wędrowały po Rusinowej Polanie oraz zdobywały szczyt Gęsia Szyja.Grupa młodzieży wzięła również udział w akcji „Czyste Tatry” polegającej na wycieczce krajoznawczej wśród malowniczych gór połączonej ze zbieraniem pozostawionych przez turystów śmieci.

Każdy uczestnik tej akcji otrzymał piękną koszulkę z obrazkiem nawiązującym do akcji,a stworzonym przez znanego rysownika AndrzejaMleczkę. Podczas wyjazdu młodzież ze świetlic miała okazję zapoznać się z folklorem i zwyczajami górali oraz zdobyć nowe o polskich Tatrach w ramach zabawy zwanej Agentem,sprawdzającej wiedzę na temat odwiedzonych miejsc.

Podczas wyjazdu dziećmi opiekowali się wychowawcy,terapeuci i wolontariusze: Ewelina Czaplicka, Sandra Buczkowska, Edyta Święs, Sławomir Komosiński, a nad całością czuwała kierownik MŚS Zofia Komosińska. Za rodzinną atmosferę i domowe posiłki oraz przybliżenie góralskiego folkloru i zwyczajóworganizatorzy wyjazdu serdecznie dziękują właścicielom Pensjonatu Pod Tatrami w Białce Tatrzańskiej.

Środki na wyjazd pochodziły z Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Lech Poznań obroni tytuł mistrzowski w kampanii 2022/2023? Nie tak dawno piłkarze Lecha Poznań świętowali wywalczenie mistrzowskiego tytułu, jednak już wkrótce... Poniedziałek, 13 czerwca 2022
XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych za nami! Od 26 do 28 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie... Niedziela, 29 maja 2022
Pelikan bierze udział w konkursie 1000goli. Potrzebuje głosów! Pelikan Niechanowo chce stworzyć mobilne centrum sportu dla swoich zawodników. Poprzez realizację planu... Środa, 2 marca 2022
Pelikan Niechanowo sparował z Lechitą Kłecko W sobotnie przedpołudnie, zespół Pelikana w kolejnym meczu kontrolnym zmierzył się Lechitą Kłecko. Niedziela, 27 lutego 2022