moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii

Środa, 2 września 2020
  • Posłanka o problemach dyrektorów szkół w czasie pandemii

Posłanka Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej zwróciła uwagę na problemy, z którymi borykają się nauczyciele i dyrektorzy szkół w czasie pandemii.

Pandemia postawiła nasze życie na głowie, a tymczasem przepisy dotyczące organizacji pracy w szkołach nie zmieniły się - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Dyrektor nie decyduje o kluczowych kwestiach chyba, że o tym gdzie postawic? płyn do dezynfekcji. Dyrektor nie może nawet sam podja?c? decyzji o nauczaniu hybrydowym. Wszyscy chcieliśmy, by dzieci wróciły do szkoły, ale ten powrót musi byc? bezpieczny. W ostatnich dniach wakacji przeprowadziliśmy konsultacje eksperckie dotycza?ce nauki dzieci w szkołach w trakcje pandemii. Dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i samorza?dowcy wyrazili duz?e zaniepokojenie w sprawie niewystarczaja?cego przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. Najwaz?niejsze rekomendacje to możliwość wprowadzenia przez dyrektora nauczania hybrydowego bez potrzeby uzyskania zgody Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W tym wariancie po decyzji dyrektora starsi wiekiem uczniowie mogliby uczyć sie?? stacjonarnie tylko w wyznaczone dni tygodnia lub wyznaczonych przedmiotów, a w pozostałym czasie korzystaliby z nauczania zdalnego. Znowelizowanie rozporza?dzenia o ramowych planach nauczania i rozporza?dzenia o BHP tak, by zapewnic? dyrektorom wie?ksza? elastycznos?c?? w układaniu planu lekcji i przerw oraz czasu ich trwania. Zminimalizowanie tres?ci podstawy programowej, aby umoz?liwic? powtórzenie materiału przerobionego podczas zdalnego nauczania. Wprowadzenie precyzyjnych przepisów dotycza?cych poste?powania w stosunku do chorych dzieci mających kaszel, gora?czkę czy katar. Wprowadzenie obowia?zku noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej w szkole - korytarze, toalety. Dofinansowanie szkół w celu zakupu bramek do mierzenia temperatury w szkołach powyz?ej 400 uczniów, a w mniejszych zakup wie?kszej liczby termometrów. Przygotowanie przez MEN i wprowadzenie bezpłatnego, zintegrowanego z e-podre?cznikami oprogramowania dla szkół, umoz?liwiaja?cego prowadzenie nauki zdalnej. Wprowadzenie wytycznych dotycza?cych zapewnienia bezpieczen?stwa nauczycielom z grup ryzyka.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 08.09.2020 20:34  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego pani nie zainteresuje sie zamknietymi przychodniami. Ludzie nie moga dostac sie do lekarza rodzinnego. Trudno sie dodzwonic do przychodni.

  • 02.09.2020 22:28  Odpowiedz na komentarz

    Covida nie m to zwykla grypa a wy wto wierzycie

  • 02.09.2020 22:02  Odpowiedz na komentarz

    Gdzie była Pani Poseł ? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ludzi w pracy np. handel, urzędy, KURIER. Oni pracowali cały czas. Czy tylko nauczyciele się dla Pani liczą? Mało siedzieli w domach? Kto ma w tym kraju pracować? Kto zarobi na plusy i Pani pensję?

    03.09.2020 05:50

    6 m-cy "LABY" mieli nauczyciele a ludzie pracowali bez problemu w tej wymyślonej pandemii. Pani Poseł "brylowała" w zdalnych wystąpieniach w telewizjach.

  • 02.09.2020 15:22  Odpowiedz na komentarz

    Posłanka jakiej partii PO-KO czy Nowoczesnej czy PEŁO?????Zmienia partie jak rękawiczki byle tylko do koryta było blisko ,niech się lepiej wypowie jak głosowała w sprawie podwyżek ???

  • 02.09.2020 13:23  Odpowiedz na komentarz

    coraz więcej ludzi sie budzi z letargu. Do dzieła rodacy Berlni juz pokazał sile ponad 2mln ludzi protestowalo tam o wolność swoja teraz przyszedl czas na nas

  • 02.09.2020 08:19  Odpowiedz na komentarz

    Pani Poseł, ten cały koronawirus i pandemia to działania celowe. Pani formacja to liberałowie powiązani ze światowymi masońskimi elitami, które czerpią korzyści z obecnej sytuacji i dążą do zniewolenia ludzkości dla własnych interesów. Proszę się więc zająć źródłem pandemii czyli mocodawcami PO.

  • 02.09.2020 07:33  Odpowiedz na komentarz

    pARCIE NA SZKŁO TEJ PANI "POSioŁ" JEST NIESAMOWITE. nie miała nic nowego do powiedzenia, co już wszyscy wiedzą. ale konferencje prasową sobie zwołała . Po co ? Jak i tak nic nie pomoże !!

  • 02.09.2020 05:38  Odpowiedz na komentarz

    A czy "długi" za Rysia Petru już zostały spłacone czy juz "było mineło".

    03.09.2020 13:20

    jest takie prxyslowi po pis jedno zlo tylko konfederacja

    03.09.2020 09:44

    A pisowscy premierzy za maseczki. REspiratory i wydrukowane karty do głosowania już oddali dziesiątki milionów złotych ! Tym się trzeba zająć szybciutko!!!!!

  • Pani poseł proszę zainteresować się jak będzie wyglądał transport komunikacji miejskiej do szkół. Rusza rok szkolny a MPK Gniezno wprowadza wakacyjny rozkład jazdy. Czy pani jest ślepa i tego nie widzi. Dlaczego tym się pani nie zajmie. Czy transport publiczny może być wylęgarnia Koronowie USA. Co na ten temat pani zrobi?

    02.09.2020 15:42

    a co ty robisz z tym tematem????????? oprocz kwekania i przerzucania problemu na innych? latwo siedziec w domu i tylko narzekac

    02.09.2020 15:32

    Właśnie odnośnie autobusów to mojemu synowi w żaden dzień w tygodniu nie pasuje autobus ze szkoły do domu,to po co ja płace za bilet miesięczny .

    02.09.2020 10:13

    Pani Poseł tym się nie zajmie bo w mieście PO-KOmuna i Lewica to "towarzystwo wzajemnej adoracji" a więc jakby się paliło i waliło to i tak bedzie "cacy" i tyle.

  • przestańcie sztucznie napędzać PLANDEMIE. W berlinie odbył się protes ponad 2 mld ludzi i 9ch rzad złagodził restrykcje czyli na co wychodzi? Na to ze wcale jie jeat aż tak grozny ten wirus. A swoją drogą jesli wszyscy mamy być rowni wobec wirusq to dlqcsego posłowie notoryczjie łamią prawo i nie josza pseudo maseczek?

PODOBNE TEMATY
Radny Artur Kuczma przechodzi do partii Szymona Hołowni Artur Kuczma, radny Rady Miasta Gniezna, poinformowało dzisiaj na swoim fanpage'u, że opuszcza szeregi... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
PiS nie zgadza się ze słowami starosty. Jak zdaniem radnych opozycji wygląda budżet powiatu? Marcin Makohoński wypowiedział się na temat stanu finansów powiatu gnieźnieńskiego. Zdaniem radnego... Czwartek, 8 kwietnia 2021
4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty? Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie otrzymała 4 mln zł na budowę hali sportowej. Środki pochodzą z budżetu... Niedziela, 4 kwietnia 2021
List Zbigniewa Dolaty do Redakcji portalu moje-gniezno.pl W piątek 12 marca 2021 r. ukazał się artykuł pt. "Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie... Środa, 17 marca 2021