moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja podsumowała wakacje! Statystyki są przerażające!

Środa, 2 września 2020
  • Policja podsumowała wakacje! Statystyki są przerażające!

W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci w całym powiecie gnieźnieńskim interweniowali 1 000 razy. Odnotowano 20 wypadków drogowych oraz 235 kolizji, w których zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne. Policjanci skontrolowali 3 947 kierujących pojazdami. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili aż 17 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci powiatu gnieźnieńskiego skontrolowali łącznie 3947 kierujących pojazdami. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne. W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu gnieźnieńskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 22 osoby zostały ranne.

Policjanci odnotowali także 235 kolizji drogowych. Od 26 czerwca 2020 roku do końca sierpnia policjanci wyeliminowali z ruchu 17 nietrzeźwych kierujących. Z powodu nadmiernej prędkości 134 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h. Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzali też szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bardzo dużo mieszkańców naszego powiatu spędziło wakacje na wodach i terenach przywodnych. Pomimo dużego zaangażowania nie jest możliwe, aby objąć nadzorem policyjnym wszystkie akweny. W okresie wakacji 2020 na terenie na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 1 utonięcie.

Wakacje to nie tylko służba na drodze, czy wodzie. Były również spotkania profilaktyczne ale i różne interwencje. Łącznie w czasie wakacji policjanci w całym powiecie gnieźnieńskim zrealizowali ich aż 1 000.

Okres wakacji jest już za nami. Przed nami kolejne wyzwania związane z bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że w głównej mierze od nas samych zależy, czy przestrzeń wokół nas będzie bezpieczna, czego wszystkim i również sobie życzymy.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 02.09.2020 20:43  Odpowiedz na komentarz

    Panie redaktor... co tutaj przerażającego? Jak na okres wakacji to te statystyki są wręcz bardzo dobre... chyba takich dobrych jeszcze nie było.

  • 02.09.2020 13:21  Odpowiedz na komentarz

    Źle wykonywana praca policji . Czesto na wrzesnie stają bo tam wiecej dziewcząt jest nie dziewic .

PODOBNE TEMATY
Prawie 65 ton drewna na ciężarówce! Przewoźnik może zapłacić nawet 32 tys. zł kary! Załadowane drewno spowodowało przeciążenie aż o ponad 60 proc. Dynamicznego zatrzymania zespołu pojazdów... Piątek, 27 maja 2022
Akt poświadczenia dziedziczenia Od marca 2009 roku spadkobiercy mają do wyboru przeprowadzenie procedury stwierdzenia nabycia spadku... Piątek, 27 maja 2022
Policjanci wyeliminowali z rynku kolejne podróbki! Ich wartość to około 150 tysięcy złotych! W środę policjanci z Wydziału PG wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali wytypowany punkt... Czwartek, 26 maja 2022
Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego pod nazwą "Bezpieczna... Środa, 25 maja 2022