moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja podsumowała wakacje! Statystyki są przerażające!

Środa, 2 września 2020
  • Policja podsumowała wakacje! Statystyki są przerażające!

W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci w całym powiecie gnieźnieńskim interweniowali 1 000 razy. Odnotowano 20 wypadków drogowych oraz 235 kolizji, w których zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne. Policjanci skontrolowali 3 947 kierujących pojazdami. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili aż 17 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci powiatu gnieźnieńskiego skontrolowali łącznie 3947 kierujących pojazdami. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne. W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu gnieźnieńskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 22 osoby zostały ranne.

Policjanci odnotowali także 235 kolizji drogowych. Od 26 czerwca 2020 roku do końca sierpnia policjanci wyeliminowali z ruchu 17 nietrzeźwych kierujących. Z powodu nadmiernej prędkości 134 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h. Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzali też szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bardzo dużo mieszkańców naszego powiatu spędziło wakacje na wodach i terenach przywodnych. Pomimo dużego zaangażowania nie jest możliwe, aby objąć nadzorem policyjnym wszystkie akweny. W okresie wakacji 2020 na terenie na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 1 utonięcie.

Wakacje to nie tylko służba na drodze, czy wodzie. Były również spotkania profilaktyczne ale i różne interwencje. Łącznie w czasie wakacji policjanci w całym powiecie gnieźnieńskim zrealizowali ich aż 1 000.

Okres wakacji jest już za nami. Przed nami kolejne wyzwania związane z bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że w głównej mierze od nas samych zależy, czy przestrzeń wokół nas będzie bezpieczna, czego wszystkim i również sobie życzymy.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 02.09.2020 20:43  Odpowiedz na komentarz

    Panie redaktor... co tutaj przerażającego? Jak na okres wakacji to te statystyki są wręcz bardzo dobre... chyba takich dobrych jeszcze nie było.

  • 02.09.2020 13:21  Odpowiedz na komentarz

    Źle wykonywana praca policji . Czesto na wrzesnie stają bo tam wiecej dziewcząt jest nie dziewic .

PODOBNE TEMATY
Próba samobójcza na os. Jagiellońskim! Mężczyznę zdjęto z okna! W czwartek, w godzinach południowych służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie siedzącym na... Piątek, 22 października 2021
Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone Urząd Miasta Gniezna podpisał umowę z Rządowym Funduszem Rozwoju Dróg, dzięki której w mieście doświetlimy... Piątek, 22 października 2021
Strażacy usuwali skutki silnego wiatru W czwartek strażacy mieli pełne ręce roboty. Wszystko przez silny wiatr. Piątek, 22 października 2021
Wypadek między Witkowem a Trzemesznem! Jedna osoba w szpitalu! W czwartek ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku drogowym w Piaskach (droga... Piątek, 22 października 2021