moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łubowo sprzedało wszystkie działki inwestycje w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Piątek, 28 sierpnia 2020
  • Łubowo sprzedało wszystkie działki inwestycje w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Wszystkie działki (blisko 39 ha) Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Łubowo, zlokalizowanej przy węźle drogi S5 w Fałkowie zostały sprzedane.

W chwili obecnej trwają rozmowy Urzędu Gminy Łubowo z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa mające na celu rozdysponowanie pozostałych 65 hektarów terenów przyległych po obu stronach drogi S5, które są objęte planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod aktywizację gospodarczą i przemysł. Ze wspomnianych 65 ha, tereny o powierzchni 35 ha spełniają warunki lokalizowania inwestycji kubaturowych, natomiast pozostałe 30 ha, gdzie występuje nachylenie terenu KOWR zamierza rozdysponować pod inwestycje związane z fotowoltaiką. Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku terenów położonych bezpośrednio przy głównym punkcie zasilania, tzw. GPZ.

Warto dodać, że w chwili obecnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wydała zgodę na lokalizację ronda przy terenach Strefy Ekonomicznej co umożliwi obsługę większości inwestycji bez konieczności obciążania istniejącego ronda w Fałkowie, eliminując ewentualne uciążliwości dla mieszkańców tej miejscowości.

Pozostaje czekać na rozpoczęcie prac budowlanych przy planowanych przez inwestorów przedsięwzięciach, żywiąc nadzieję na szybkie ich zakończenie i utworzenie wielu nowych miejsc pracy.

Pomimo skali i trudnościach w realizacji całego przedsięwzięcia, związanych z pozyskaniem środków,  zaprojektowaniem i wykonaniem infrastruktury, udało się zakończyć operację uzbrojenia terenów inwestycyjnych Strefy Ekonomicznej w krótkim czasie. O atrakcyjności Strefy świadczy fakt bardzo szybkiej sprzedaży wszystkich działek, w tym trudnym okresie.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 28.08.2020 09:22  Odpowiedz na komentarz

    pełny sukces dla mieszkańców będzie dopiero wtedy, jak na tym terenie powstaną zakłady pracy. Bo już ponad rok temu sprzedano działkę jednemu z gnieźnieńskich przedsiębiorców ( fabryka mebli "spin" ) i do dzisiaj nie postała tam nawet jedna hala produkcyjna ! Czyli dalej ta ziemia nie przynosi podatków gminie ! a ludziom dalej nie daje pracy !

    29.08.2020 22:55

    Zawsze znajdzie sie kToś kto będzie widziaŁ negatywy takich przedsięwzięć , szkoda mi coebie polaku zawistny i szukający afer w wyimaginowanym świecie ZAZDROŚCI lepiej poszukaj pracy w kfc lib Biedronce , tam sie odnajdziesz na magazynie ekip sprzĄtających , zrozum człowieku że na pewne rzeczy trzeba cAsu i cierpliwości a o poZwoleniAch i projektach już nie wspomnę. Czasami trzeba pewne rzeczy dopracować i żyć swoim życiem w tych trudnych czaszach cowida. Powodzenia w szukaniu pracy panie magistrze????

PODOBNE TEMATY
Jarosław Grobelny żegna się z Urzędem Miejskim Po prawie 8 latach pracy w Urzędzie Miejskim zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Jarosław Grobelny wybiera... Środa, 22 czerwca 2022
Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Dotychczasowy zastępca prezydenta Jarosław Grobelny, odchodzi do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,... Środa, 22 czerwca 2022
Miasto dokłada 2,5 mln zł do rewitalizacji parku "Dziekanki"! Co z Rondem Gnieźnieńskich Olimpijczyków? 2 mln 555 tys. to wysokość dotacji celowej przekazanej przez Miasto Gniezno na rewitalizację zachodniej... Środa, 22 czerwca 2022
Wielkopolska Izba Gospodarcza ma już 5 lat w minioną sobotę Wielkopolska Izba Gospodarcza z siedzibą w Gnieźnie świętowała 5-lecie istnienia. Spotkanie... Środa, 15 czerwca 2022