moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Inwestycje miejskie odblokowane. Co powstanie do końca 2021 roku?

Czwartek, 27 sierpnia 2020
  • Inwestycje miejskie odblokowane. Co powstanie do końca 2021 roku?

Epidemia koronawirusa i straty, jakie w związku z nią poniosło Miasto Gniezno, spowodowały, że pod znakiem zapytania stanęły zarówno wydarzenia kulturalne, sportowe, ale także, a może przede wszystkim, miejskie inwestycje.

Wraz z poluzowaniem obostrzeń epidemicznych powoli udaje się uwalniać kolejne środki, w ramach których możliwe stanie się zrealizowanie wielu z zaplanowanych jeszcze w tym roku zadań.

Wśród najważniejszych inwestycji miejskich, których realizacja rozpocznie się jeszcze w 2020 roku (dokumentacja, wyłonienie wykonawcy, pierwsze roboty), a dokończone zostaną w 2021 roku są:
  • Budowa basenów mobilnych z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Sportowej (otwarcie samych basenów zaplanowane jest na pierwszą połowę 2021 roku).
  • Budowa skateparku przy ul. Czeremchowej wraz z funkcją sceny plenerowej; dla przypomnienia jest to projekt, który wybrany został w ramach budżetu obywatelskiego (przetarg ogłoszony zostanie we wrześniu, zakończenie prac przewidziano natomiast na czerwiec 2021 roku).
  • Budowa placu zabaw wraz z przebudową boiska piłkarskiego oraz budową miejsc postojowych przy ul. Sikorskiego - to również jest projekt wyłoniony w ramach budżecie obywatelskim, która zakończyć ma się w maju 2021 roku.
  • Budowa placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Kawiary, która to inwestycja jest przykładem współpracy Miasta z prywatnymi inwestorami (150 tys. złotych na tę inwestycję to wkład firmy Dino). Otwarcie placu zabaw zaplanowano na maj 2021 roku.
  • Zagospodarowanie terenu zielonego (ogrodu) przy ul. Sportowej przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora, dzięki czemu członkowie klubu zyskają miejsce wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Co ważne, ogródek będą w znacznej mierze urządzać według swojego pomysłu sami seniorzy.
  • Powstanie wybiegu dla psów przy ul. Kawiary, którego budowa ma się zakończyć do końca września tego roku.
  • Modernizacja ogródka jordanowskiego na os. Grunwaldzkim (nowe alejki, oświetlenie, nowe nasadzenia, naprawa starych i montaż nowych zabawek). Rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, a ich zakończenie nastąpi w I półroczu 2021.

Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja, wyłonieni zostaną wykonawcy, natomiast zakończenie realizacji projektów ma nastąpić w I półroczu 2021 roku.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Same PIERDOłki, a drogi i chodniki DZIURAWE. Infrastruktura z lat 60 i starsza.

  • INTERESUJE MNIE PUNKT NR 3 dotyczący USTRONIA. Jeżeli " projekt obywatelski " obejmował wyłącznie budowę placu zabaw i przebudowę boiska to dlaczego miasto Gniezno wydaje jeszcze tam grube pieniądze ( 200 TYS. ) na budowę parkingów nie na swoim terenie ? a nasze miejskie ulice z gliny na Arkuszewie ciągle czekają chociażby na utwardzenie zwykłymi płytami ażurowymi !! Czy to tak powinno się gospodarować naszymi pieniędzmi ?

PODOBNE TEMATY
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Wtorek, 26 października 2021
Uroczyste otwarcie fabryki pierwszego inwestora w SSE Łubowo Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, w lipcu 2021 roku Bovelli Bedding sp. z o.o. zainaugurowała... Poniedziałek, 25 października 2021
Rekordowy Budżet Obywatelski. Znamy już wyniki Aż 7 101 mieszkańców Gniezna zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna na rok 2022. To najwyższa... Środa, 13 października 2021
Premierowy seans filmów z II Wojny Światowej już 23 października w Parowozowni! Czasami zdarza się, że "na dnie szafy" znajdziemy coś niezwykle cennego. Tak się złożyło, że jeden z... Piątek, 1 października 2021