moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Inwestycje miejskie odblokowane. Co powstanie do końca 2021 roku?

Czwartek, 27 sierpnia 2020
  • Inwestycje miejskie odblokowane. Co powstanie do końca 2021 roku?

Epidemia koronawirusa i straty, jakie w związku z nią poniosło Miasto Gniezno, spowodowały, że pod znakiem zapytania stanęły zarówno wydarzenia kulturalne, sportowe, ale także, a może przede wszystkim, miejskie inwestycje.

Wraz z poluzowaniem obostrzeń epidemicznych powoli udaje się uwalniać kolejne środki, w ramach których możliwe stanie się zrealizowanie wielu z zaplanowanych jeszcze w tym roku zadań.

Wśród najważniejszych inwestycji miejskich, których realizacja rozpocznie się jeszcze w 2020 roku (dokumentacja, wyłonienie wykonawcy, pierwsze roboty), a dokończone zostaną w 2021 roku są:
  • Budowa basenów mobilnych z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Sportowej (otwarcie samych basenów zaplanowane jest na pierwszą połowę 2021 roku).
  • Budowa skateparku przy ul. Czeremchowej wraz z funkcją sceny plenerowej; dla przypomnienia jest to projekt, który wybrany został w ramach budżetu obywatelskiego (przetarg ogłoszony zostanie we wrześniu, zakończenie prac przewidziano natomiast na czerwiec 2021 roku).
  • Budowa placu zabaw wraz z przebudową boiska piłkarskiego oraz budową miejsc postojowych przy ul. Sikorskiego - to również jest projekt wyłoniony w ramach budżecie obywatelskim, która zakończyć ma się w maju 2021 roku.
  • Budowa placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Kawiary, która to inwestycja jest przykładem współpracy Miasta z prywatnymi inwestorami (150 tys. złotych na tę inwestycję to wkład firmy Dino). Otwarcie placu zabaw zaplanowano na maj 2021 roku.
  • Zagospodarowanie terenu zielonego (ogrodu) przy ul. Sportowej przy Gnieźnieńskim Klubie Seniora, dzięki czemu członkowie klubu zyskają miejsce wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Co ważne, ogródek będą w znacznej mierze urządzać według swojego pomysłu sami seniorzy.
  • Powstanie wybiegu dla psów przy ul. Kawiary, którego budowa ma się zakończyć do końca września tego roku.
  • Modernizacja ogródka jordanowskiego na os. Grunwaldzkim (nowe alejki, oświetlenie, nowe nasadzenia, naprawa starych i montaż nowych zabawek). Rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku, a ich zakończenie nastąpi w I półroczu 2021.

Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja, wyłonieni zostaną wykonawcy, natomiast zakończenie realizacji projektów ma nastąpić w I półroczu 2021 roku.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Same PIERDOłki, a drogi i chodniki DZIURAWE. Infrastruktura z lat 60 i starsza.

  • INTERESUJE MNIE PUNKT NR 3 dotyczący USTRONIA. Jeżeli " projekt obywatelski " obejmował wyłącznie budowę placu zabaw i przebudowę boiska to dlaczego miasto Gniezno wydaje jeszcze tam grube pieniądze ( 200 TYS. ) na budowę parkingów nie na swoim terenie ? a nasze miejskie ulice z gliny na Arkuszewie ciągle czekają chociażby na utwardzenie zwykłymi płytami ażurowymi !! Czy to tak powinno się gospodarować naszymi pieniędzmi ?

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022