moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz z sukcesami w Sopocie!

Wtorek, 18 sierpnia 2020
  • Wiktoria Łuczyńska i Ola Politowicz z sukcesami w Sopocie!

W dniach od 12 do 16 sierpnia br. w Sopocie odbywało się Letnie Gasshuku Karate Tradycyjnego "Gasshuku Summer Camp Europeanplatform". Na jego zakończenie, w niedzielę, 16 sierpnia obyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan oraz historyczny bo I Indywidualny Puchar Polski w Karate Tradycyjnym. Do Sopotu pojechała grupa zawodniczek i zawodników Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno: Wiktoria Łuczyńska, Natalia Szuba, Aleksandra Politowicz, Jakub Zbierski i Jakub Kowalski. Ale po kolei.

Od środy 12 sierpnia w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera rozpoczęło się Gasshuku czyli treningi i konsultacje z najwybitniejszymi postaciami świata karate z Polski i zagranicy. Bardzo ciekawe były zwłaszcza treningi poranne które odbywały się na sopockiej plaży. Następnie karatecy uczestniczyli w kolejnych sesjach treningowych które trwały z przerwami do późnego popołudnia. W ostatni dzień w niedzielę po ostatnim treningu uroczyście podziękowano prowadzącym oraz uczestnikom za fantastyczne sportowe spotkanie.

Po uroczystym zakończeniu grupa zawodniczek i zawodników przystąpiła do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. Jest nam bardzo miło poinformować, że zawodniczka AKT SAMURAJ Gniezno Aleksandra Politowicz pozytywnie zaliczyła egzamin w wyniku którego uzyskała stopień mistrzowski 2 DAN.

Po egzaminach przystąpiono do rywalizacji sportowej. W Sopocie bowiem został rozegrany historyczny bo I Indywidualny Puchar Polski w Karate Tradycyjnym. W zawodach tych wystąpiło po 8 najlepszych w Polsce zawodniczek i zawodników Karate Tradycyjnego w kategoriach: kadet, junior, oraz młodzieżowiec-senior. Formuła Pucharu Polski jest tak skonstruowana, że aby uzyskać dobry wynik trzeba być zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Do Pucharu Polski zakwalifikowały się 2 zawodniczki AKT SAMURAJ Gniezno: Wiktoria Łuczyńska w kategorii junior oraz Aleksandra Politowicz w kategorii młodzieżowiec-senior. Obie nasze reprezentantki wypadły znakomicie. Eliminacje zostały rozgrane w Hali 100-lecia Sopotu natomiast ciekawym elementem były finały, które odbyły się w muszli koncertowej znajdującej się przy Sopockim Molo na Placu Zdrojowym. To oznaczało, że rywalizację mogli podziwiać również przebywający na wakacjach w Sopocie urlopowicze. Zarówno Wiktoria jak i Ola wystąpiły w tych finałach. Wiktoria w kategorii junior wygrała swoją rywalizację natomiast Ola w kategorii młodzieżowiec-senior zajęła 2 miejsce. Spieszymy poinformować, że oprócz fantastycznych występów naszych zawodniczek w Pucharze Polski obie wywalczyły sobie prawo występu w Pucharze Europy który w połowie września zostanie rozegrany w Lublinie.

Na zakończenie oczywiście muszą nastąpić podziękowania dla naszego wspaniałego trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 DAN) który mimo kłopotów z treningami w czasie epidemii zdołał tak przygotować nasze zawodniczki, że z Sopotu wracają „z tarczą".

Już niedługo początek roku więc również początek sezonu w Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno. Serdecznie zapraszamy do treningów pod okiem Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 DAN). Uwierzcie, że trening w naszej Akademii jest dużo lepszy i pożyteczniejszy od oglądania telewizora lub gier na komputerze. Już niedługo podamy daty spotkań organizacyjnych oraz pierwszych treningów. Czekamy na Was!
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
17. Gala Gnieźnieńskiego Sportu za nami Już po raz 17 odbyła się w Gnieźnie uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu. W hali im. Mieczysława Łopatki... Sobota, 15 stycznia 2022
Podsumowanie 2021 roku w AKT Samuraj Gniezno! Klub zdobył aż 50 medali! Rok 2021 nadal przebiegał pod znakiem pandemii, ale wiele zawodów udało się rozegrać. Najważniejszymi... Poniedziałek, 20 grudnia 2021
Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym Gniezno 2021 już 11 grudnia Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno oraz Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego zapraszają... Niedziela, 5 grudnia 2021
11 medali Samurajów we Wrześni W sobotę, 6 listopada, we Wrześni został rozegrany już XVIII Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym... Środa, 10 listopada 2021