moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

AWACS nad Gnieznem

Piątek, 14 sierpnia 2020
  • AWACS nad Gnieznem

Dzisiaj na niebie nad naszym powiatem można było podziwiać samolot Boeing E-3 Sentry AWACS. Maszyna przyleciała nad Polską z bazy w Geilenkirchen. Takie "nietypowe" obiekty są zawsze atrakcyjnym celem dla fotografów.



tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • Kontrola i nic więcej. Wszędzie nas obserwują. Gpsy w telefonach już
    Im nie wystarczają...

  • 09.09.2021 20:43  Odpowiedz na komentarz

    Od trzech dni codziennie widzę to w okolicach WRZESIŃSKIEJ. Dlaczego latają nad miastem?

  • 18.08.2020 07:38  Odpowiedz na komentarz

    Mam nadzieję , że obudziłem- przestraszyłem sumienie tych wszystkich, którzy pobudowali COŚ na swoich posesjach nielegalnie ! Na wszelki wypadek poczytajcie sobie Państwo co wam z Tego tytułu grozi. A władzom Miasta i powiatu podpowiadam , gdzie w tym mieście i w całym powiecie leżą pieniądze na ziemi ! Potrzebujecie pieniędzy na dokończenie szpitala zacznijcie inwentaryzować nielegalnie pobudowane budynki. zobaczycie ile dodatkowych pieniędzy wpłynie wam do kasy miasta i powiatu .

    18.08.2020 21:27

    Google Maps niech będą z nimi ;)

  • 17.08.2020 22:31  Odpowiedz na komentarz

    Latajacy radar a wy myślicie że wam zdjęcia zabudowań ROBI nie znając tematu nie powinno SIĘ czasem komentować :D po IP komputera was namierza teraz i sprawdzą

  • 16.08.2020 23:35  Odpowiedz na komentarz

    Przecież to jest samolot szpiegowski ,który przyleciał za zgodą polskich władz i działa pod jurysdykcją amerykańską.

  • 16.08.2020 21:57  Odpowiedz na komentarz

    Jakie zdjecia? Nie wiesz do czego sluza samolotu awacs to zapraszam do googlA

  • Ten samolot dla ciekawskich to samolot wojskowy bo jak widać ma duży radar na tylnej stronie samolotu co prawda z dołu wydaje się niczym pasażerski ale i pozory mylą tak jak i Rosja się myliła że Czarna dżuma nie powróci A jednak na pierwszej stronie czytamy w Google że jednak

  • 16.08.2020 10:30  Odpowiedz na komentarz

    Po co nam Amerykanie po co to wszystko nie nawidze Amerykanów

  • 16.08.2020 10:24  Odpowiedz na komentarz

    Nie tylko inspektor powiatowego nadzoru budowlanego będzie karał mandatami za postawienie nielegalnie garażu czy budynku gospodarczego. bo w następnej kolejności urzędy wystąpią o zapłacenie zaległych podatków od dodatkowo wybudowanych obiektów. i to wystąpią o zapłacenie podatków za lata aż dwadzieścia lat wstecz. Bo na to pozwala urzędnikom prawo. Oj wzbogacą się za chwile i to mocno budżety poszczególnych gmin !! Czy już teraz wszyscy zrozumieli, po co latał ten samolot nad waszymi domami !

  • 16.08.2020 10:19  Odpowiedz na komentarz

    Ten samolot robi dokładne zdjęcia każdej posesji. Potem te zdjęcia będą porównywane przez władze poszczególnych gmin z dokumentacja budowlaną poszczególnych domów złożoną w dniu odbioru budowlanego danego domu. I potem każdy właściciel co dobudował sobie nielegalnie jakąś dodatkową część domu czy postawił dodatkowy budynek gospodarczy albo dodatkowy garaż nawet taki drewniany czy z blachy będzie musiał spowiadać się z tego przed inspektorem nadzoru budowlanego. Prawdopodobnie zakończy sie to mandatem 1000 złotowym i nakazem rozbiórki w ciągu dwóch tygodni.

    11.09.2021 16:06

    Nie znacie tematu a zabieracie głos to samolot dalekiego wywiadu elektronicznego załoga to kilkanaście o0sób zjawił się bo wystarczy zobaczyć co dzieje się za naszą wschodnią granicą nie musinad nią latać jego urządzenia mogą zajżeć w głąb Białorusi i rosji a nas nie obserwują nasze urzędy mają podsłuchy u operatorów komórkowych.

    17.08.2020 11:19

    Zdjęcia dla urzędu geodezji robi zupełnie inny samolot. Ten to wojskowy AWACS, co przecież widać. Tak ciężko poczytać do czego są te samoloty? AWACS to samolot wczesnego ostrzegania. Taki latający radar.

  • Ten samolot lata nad naszym powiatem Od paru Lat regularnie co kilka Tygodni, wielkie brawa dla twórcy tego artykułu.

  • 14.08.2020 22:21  Odpowiedz na komentarz

    ten samolot lata juz od paru dni nad powiatem. Nie wiem po co im zdjęcia ale to wydaje się dos dziwne

    15.08.2020 10:27

    Jakie zdjęcia? Ten samolot nie robi zdjęć, raczej sam jest obiektem zdjęć.

PODOBNE TEMATY
Co zrobić w przypadku potrącenia dzikiego zwierzęcia? Aura jest coraz chłodniejsza, dni są krótsze, a zwierzyna łowna o tej porze migruje w poszukiwaniu pożywienia.... Wtorek, 19 października 2021
Wypadek między Witkowem a Mielżynem W poniedziałek około godziny 14.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku na drodze Mielżyn... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Trzemesznie! 25-letni Ukrainiec w szpitalu! Jesienna aura już pełni. Niektórzy kierowcy sami się przekonali jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021