moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Obowiązek noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej

Czwartek, 6 sierpnia 2020
 • Obowiązek noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej

Policjanci w całej Wielkopolsce od środy ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w komunikacji publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju. Policjanci będą także kontaktować się z administratorami obiektów handlowych oraz przedstawicielami firm transportowych. Będą przypominać o konieczności zachowania dystansu społecznego i innych zasad bezpieczeństwa.

W ostatnim czasie służby sanitarne przekazują informacje o rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19. Są sygnały, że w niektórych placówkach handlowych oraz w środkach komunikacji publicznej nie są stosowane zasady bezpieczeństwa. Osoby nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowują minimalnego dystansu społecznego.

W związku z tym policjanci w całej Wielkopolsce, od środy zaczęli doraźne kontrole. Funkcjonariusze w czasie patrolu będą odwiedzać sklepy i galerie handlowe. Będą także kontaktować się z administratorami tych obiektów. Podczas rozmów z mieszkańcami będą pouczać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Będą namawiać do zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. W trakcie swojej służby będą podobnie, jak dotychczas kontrolować autobusy, tramwaje i inne pojazdy transportu publicznego.

Policjanci przypominają, że w sklepach i w komunikacji publicznej jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Osoby, które nie zastosują tych zasad albo nie będą reagować na zalecenia służb i administratorów, narażają się na odpowiedzialność karną. Za takie wykroczenie grozi grzywna do pięciuset złotych.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(13)

 • Nie domagajcie się, by wszyscy nosili cokolwiek na twarzy, czy zachowywali jakikolwiek dystans.
  To wszystko jest manipulacja i celowy zabieg, by was przestraszyć do tego stopnia, byście ustawili się ż kolejce najpierw na te nic niewarte testy a potem ustawili w kolejce po szczepionkę z czipem.
  I to nie są żadne teorie spiskowe, to dzieje się naprawdę! Na YT nie brakuje informacji na ten temat i wypo

 • Przeczytałam wszystkie wasze komentarze i nie mogę wyjść z podziwu dla waszej indolencji i ignorancji.
  Jestem emerytowanym medykiem, więc z całą odpowiedzilnością mogę powiedzieć, że maseczki przed niczym nie chronią, jedynie może przed opluciem kogoś :-D. Wirusy są wielkości kilku lub kilkunastu mikronów, więc z powodzeniem przechodzą przez maseczkę a przyłbice - śmiechu warte, dookoła wchodzi powietrze:-D.
  Nie dajmy się zwariować!0Nie widzicie, że chcą nas wykończyć przez te maseczki? Niedotlenienie organizmu w tym upale jest stokroć gorsze niż ten wydumany koronawirus! Cdn...

 • 08.08.2020 13:18  Odpowiedz na komentarz

  W moim kościele wszyscy przestrzegają są płyny dezynfekujące przy wrjściu

 • W kościele też nie przestrzegają noszenia maseczek. Przynajmniej tak było w ostatnią niedzielę.

 • Ludzie czy wy w końcu się opamietacie !!!Tak trudno założyć maseczkę i przestrzegać dystansu ???Czy wolicie stać nad grobem swojego bliskiego ???

 • 07.08.2020 07:46  Odpowiedz na komentarz

  do obywatel pl. Pomyśl gburze, że naprzeciwko Ciebie stoi w sklepie Twoja stara spracowana matka. I ty nie nosząc maseczki a mając bezobjawowego wirusa zakażasz ją. A ona jako mnie odporna od Ciebie z uwagi na wiek UMIERA. o TO CI CHODZI ? TAK SZANUJESZ SWOJĄ STARA SPRACOWANĄ MATKĘ ?

  07.08.2020 15:47

  Spracowana stara matka powinna siedzieć na emeryturze bez podatku, sącząc zimne whisky z lodem. Ale tego nie robi,bo nasz obecny rząd i p.o. prezydent prowadzą politykę rozdawnictwa i zamiast nagradzać ludzi, którzy wypracowali przez całe życie emerytury daje pieniądze patusom, którym jedyne co wyszło w życiu to spłodzenie dzieci i założenie profilu na fejsie,żeby się pochwalić ile to dóbr już zakupili za 500+, gdzie pojadą na wakacje za bony i ile to kup Brajanek i Dżesika już zrobili w ciągu swojego życia w patusiarstwie.

 • A co z Paniami które sprzedają w sklepach ? Nagminne niestety jest noszenie maseczek pod nosem czy na szyi. Jeżeli ja mam się zakrywać A Pani obsługująca nie , To jest to żenujące. To samo dotyczy klejnotów. Mam astmę. Tą prawdziwą astmę i noszę maseczkę A inni ?
  Może również właściciele SklepÓw też przejmować się będę tym ?
  Często widzę Panie w Jagodzie bez masek .

  07.08.2020 17:07

  Tylko że pani idzie do tego sklepu i robi zakupy góra pół godziny a ekspedientka w sklepie pracuje osiem lub więcej ,to może czasem na chwilę opuści ta maseczkę!!!

 • Będą podobnie jak dotychczas...To chyba jakiś żart... kto i gdzie ich widział ostatnio?

 • Powiem tak ani pol9cja ani sad nie koze dać mandatu gdyż xaly zaois o maseczkach jest nielegalnie stoaowany bo żeby był legalny musi być wprowadzony stan klęski żywiołowej a z tego co wiem to nie ma takiego w naszym kraju więc tylko osoby chore i podejzane o chorobę majq obowiązek noszenia resztq ji3 ma

  06.08.2020 23:11

  Brak słów na was ludzie, nie nosić byle się wykłócać z kimś lub z policją dla zasady, a może by tak zakryć gębę ze względu na zwykły szacunek do drugiego człowieka szczególnie że względu na osoby starsze lub schorowane, obywatel RP ze względu na dużo bezobjawowych chorych każdy może być w gronie PODEJRZANYCH, więc przeczysz sam sobie. Naczytales się pewnie teorii spiskowych na FB

 • obowiązek regulowany którym artykułem??

PODOBNE TEMATY
Tragedia na dworcu PKP! Nie żyje ochroniarz Dzisiaj po godz. 14.00 policjanci zostali wezwani na interwencję w rejonie dworca PKP w Gnieźnie. Na... Środa, 8 grudnia 2021
Policjanci i Pani Liliana ostrzegają przed włamywaczami W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch zdarzeniach - kradzieżach z włamaniem,... Środa, 8 grudnia 2021
Lodowisko na przejeździe kolejowym Przejazd kolejowy na ul. Południowej w Gnieźnie to lodowisko. Miejsce, w którym samochody przejeżdżają... Wtorek, 7 grudnia 2021
Współpraca gnieźnieńskich policjantów i strażników miejskich Strażnicy miejscy podczas swojej codziennej służby na ulicach miasta współpracują z policjantami drogówki... Wtorek, 7 grudnia 2021