moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

44-latek usłyszał zarzuty za skatowanie mieszkańca gminy Witkowo! Trwa ustalanie pozostałych sprawców

Piątek, 31 lipca 2020
 • 44-latek usłyszał zarzuty za skatowanie mieszkańca gminy Witkowo! Trwa ustalanie pozostałych sprawców

W nocy ze środy na czwartek, ok. godz. 2.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Na miejsce wysłano mundurowych. Wiadomo już było, że interweniowała także ochrona ośrodka.

Po dotarciu na miejsce zatrzymano 44-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Całe zdarzenie miało miejsce przy jednym z lokali. 44-latek był w grupie osób, która biła pięściami, krzesłami i kopała mieszkańca gminy Witkowo. Mężczyzna odniósł rozległe obrażenia. Śledczy czekają na opinię lekarzy w tym zakresie. Połamali na nim trzy krzesła - mówi jedna z osób, które widziały całe zdarzenie. Bili go, kopali bez opamiętania. Wszędzie była krew. Ludzie zaczęli uciekać i szukać schronienia w domkach, między samochodami, żeby tylko przypadkowo nie oberwać. Napastników było chyba sześciu.

W piątek 44-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z artykułu 158 kodeksu karnego:
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Wobec 44-latek zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie pozostałych sprawców, uczestników oraz świadków zdarzenia. Wszystkie osoby, które mają jakikolwiek związek ze sprawą, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie lub Komisariatem Policji w Kłecku.

Jak twierdzą najemcy lokali ze Skorzęcina, to miejsce nie należy do bezpiecznych. Chociaż ochrona robi co może, nie jest w stanie zapanować nad taką liczbą osób, często będących pod wpływem alkoholu lub innych używek. W ocenie najemców, którzy mają lokale w różnych miejscowościach wczasowych, jest jednym z najniebezpieczniejszych sezonowych ośrodków.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

 • 21.08.2020 13:07  Odpowiedz na komentarz

  a kiedy ośrodek odwiedzi Papierz , duda i gollob ?(razem)
  urząd skarbowy się tam nie pojawi bo za mało im płacą żeby się tam fatygowali.
  zazdrościcie im dobrego zarobku i tyle .
  odnoszę wrażenie że te komentarze symbolizują waszą walkę z rzeczywistością ...
  ha ha ha ha

 • 11.08.2020 12:26  Odpowiedz na komentarz

  Facet z grupą kolegów o mało nie zakatowali człowieka na śmierć, tłukli tak długo aż przestał się ruszać i mieli ochotę bić dalej. Czyli można zakładać, jeżeli osoby te nie były upośledzone umysłowo, że miały zamiar dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Policja wobec tak niebezpiecznego bandyty zastosowała dozór i zakaz kontaktowania się z ofiarą. To jakiś żart? Mamy sierpień, więc do kwietnia daleko. Wychodzi na to, że ten bandyta ma jakieś układy albo prokuratura i sąd w tym mieście są z innej planety.

 • 09.08.2020 11:04  Odpowiedz na komentarz

  Zamknąć to gówno

 • 07.08.2020 10:31  Odpowiedz na komentarz

  Policja? Jak w nocy jest 2 osoby patrol a reszta jednostek ma w dupie to co się tam dzieje ;)

 • 06.08.2020 23:51  Odpowiedz na komentarz

  Źródełko impreza w nocy a POŁOWA wiary w przeciwsłonecznych ;D

 • 03.08.2020 10:50  Odpowiedz na komentarz

  Gość o jakich biednych ludziach piszesz? Tych co dostają za darmo same plusy? Czy tych co tych utrzymują pracując legalnie?

 • 03.08.2020 10:47  Odpowiedz na komentarz

  Kiedy odwiedzi ośrodek państwa inspekcja pracy?

 • 02.08.2020 20:11  Odpowiedz na komentarz

  Zamknac to dziadistwo na zawsze

 • 02.08.2020 13:48  Odpowiedz na komentarz

  Kiedy odwiedzi Skorzęcin URZĄD SKARBOWY?

 • 02.08.2020 13:33  Odpowiedz na komentarz

  A kiedy sanepid odwiedzi Skorzęcin?

 • 02.08.2020 13:31  Odpowiedz na komentarz

  Kiedy odwiedzą Skorzęcin pracownicy urzędu skarbowego celem wyegzekwowania zgodności wydanych zezwoleń z faktyczną DziaŁalnoŚcią.
  A Hulajnogi, meleksy, gokarty, rowery?

 • 02.08.2020 13:20  Odpowiedz na komentarz

  Ośrodek sportu i rekreacji w Skorzęcinie tylko szylduje. TO gmina czerpie z tego burdelu, kradzieży, rozboi potężne zyski.
  A co w zamian Gmina oferuje?
  Brak toalet bezpłatnych,
  Brak bezpieczeństwa,
  Brak rozrywek ogólnodostępnych (bezpłatnych),
  I ogólne szambo w postaci Jeziora Niedzięgiel.
  25 TYs. Turystów w Soboty i NIEDZIELE zostawia w prezencie 50 TYS. Litrów moczu w jeziorze i okolicy plaży, nie licząc fekalii.
  A gdzie jest PKS dla biednych, normalnych ludzi?
  A gdzie wodą z fontanny? Kierownik wypił, czy jeszcze nie zdążył uruchomić. Pżecież to już połowa sezonu!
  TOI toi pozamykane.

 • 02.08.2020 13:13  Odpowiedz na komentarz

  Widć jak na dłoni jak włodarze radzą sobie z przestępczością na terenie ośrodka.Nie ma dnia aby ktoś nie miał oklepanej miski,na co idą pieniądze z czynszów dzierżaw i podatków z tego ośrodka???? Dlaczego nie ma stałego komisariatu policji na sezoz wakacyjny???? Szkoda bo kiedyś fajnie tam było można było jechać z dziećmi a teraz strach pełno penerstwa i ćpunów którzy opanowali ośrodek ....

 • 01.08.2020 12:23  Odpowiedz na komentarz

  Ten ośrodek powinien być zamknięty bo tam zbiera się szumowina ćpuny dziwki karki zamknąć w jasną cholere to jest burdel a nie ośrodek wypoczynkowy

 • To już nie ośrodek wypoczynkowy tylko ośrodek narkomanii

  02.08.2020 14:18

  okres świetności ten ośrodek ma już dawno za sobą opanowany przez karki, rozpuszczoną młodzież i nie tylko ani ochrona ani policja nie radzi sobie z tą zakała całego powiatu jedyne wyjście to zamknąć cały ośrodek obliczyć dopuszczalna ilość osób jaka może przebywać na terenie ośrodka i to bezwzględnie egzekwować ograniczyć ilość punktów sprzedających alkohol. Za burdy i chuligaństwo wprowadzić tryb przysp[ieszony przed sądem, może to przywróci spokój na ośrodku.

PODOBNE TEMATY
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022