moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa gotowa do startu

Poniedziałek, 27 lipca 2020
 • Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa gotowa do startu

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa wyruszy ponownie na wąskie tory. W programie zaplanowano liczne atrakcje. Główną z nich jest przejazd Kolejką Wąskotorową ze Stacji Kolei przy ul. Wrzesińskiej 2 w Gnieźnie do Stacji Jelonek. Dodatkowo dla dzieci zaplanowano spektakl, zabawy plastyczne oraz uruchomiona zostanie wystawa dotyczącą historii Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Podróż kolejką umili duet akordeonistów.

Przejazd kolejką w kierunku przystanku mijankowego Jelonek trwa około 20 minut. Na miejscu lokomotywa manewruje na drugą stronę składu, skąd (po około 10 minutach postoju) po podczepieniu wagonów rusza w drogę powrotną na stację Gniezno Wąskotorowe. Gnieźnieńska Kolejka Wąskotorowa kursować będzie regularnie w każdy weekend w sobotę i niedzielę począwszy od 1 sierpnia o godz. 12:00, 13:00 oraz 14:00. Ceny biletów w jedną stronę wynosić będą 5 zł od osoby dorosłej, 3 zł bilet ulgowy, dla młodzieży z legitymacją szkolną. Dzieci poniżej 7 roku życia pojadą bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

Wstęp na teren Stacji w dniu 1 sierpnia wyłącznie po okazaniu wejściówki, którą należy odebrać osobiście w tymczasowej siedzibie eSTeDe na terenie Stacji GKW przy ul. Wrzesińskiej 2 w godz. 8.00 - 15.00. Możliwa jest również telefoniczna rezerwacja wejściówek:

tel.: 61 424 07 72
e-mail: artystyczny.ckestede@powiat-gniezno.pl


Podczas tegorocznego sezonu przewozowego, w pociągu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej zachowane będą wszelkie obostrzenia sanitarne oraz procedury bezpieczeństwa, zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Do dyspozycji podróżnych będą dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a obsługa Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej wyposażona będzie w środki ochrony osobistej. W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia koronawirusem COVID-19 wprowadzony został obowiązek stosowania zasad związanych z ochroną obsługi i pasażerów pociągu GKW podczas prowadzonych przewozów w bieżącym sezonie. Pasażerowie proszeni są o dezynfekowanie rąk przed wejściem do pociągu i korzystanie z maseczek ochronnych oraz innych indywidualnych środków ochrony górnych dróg oddechowych. Osoby, które nie zabrały ze sobą własnych maseczek, będą mogły je nabyć u kierownika pociągu.

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu oraz nie pojawią się nowe fale zachorowań w regionie, sezon przewozowy Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej potrwa do 30 września.

Harmonogram (sobota, 1.08.2020):
 • 11.30 - wejście na teren Stacji GKW (maksymalnie 60 osób), program dla dzieci
 • 12.00 - przejazd kolejką do Stacji Jelonek
 • 12.30 - wejście na teren Stacji GKW (maksymalnie 60 osób), program dla dzieci
 • 13.00 - przejazd kolejką do Stacji Jelonek
 • 13.30 - wejście na teren Stacji GKW (maksymalnie 60 osób), program dla dzieci
 • 14.00 - przejazd kolejką do Stacji Jelonek
   

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

 • 22.09.2020 17:27  Odpowiedz na komentarz

  Rozumiem że ta kolej już nie jeździ tak jak dawniej do Giewartowa? Chyba kiedyś aż tam jeździła jak dobrze pamiętam.?

 • 29.07.2020 08:48  Odpowiedz na komentarz

  aBSURDY PRL-U, KOLEJKA DONIKĄD JAKBY NIE MOŻNA BYŁO SIĘ DOGADAĆ Z INNYMI GMINAMI I URUCHOMIĆ KOLEJKĘ NA STARYCH ZASADACH Z DŁUŻSZĄ TRASĄ.
  JAKBY TEGO BYŁO MAŁO TO ODNAWIAJĄC TOR KOLEJKI WYKONAWCA ZDEWASTOWAŁ ŚCIEŻKĘ DLA PIESZYCH ŁĄCZĄCĄ UL.WITKOWSKĄ Z OSIEDLEM GRUNWALDZKIM KTÓRA PRZEBIEGA ZA PŁOTEM FIRMY BOLANN.
  KOLEJKA PRZEJEDZIE KILKA RAZY I ZNIKNIE W OPARACH ABSURDU NA KOLEJNE MIESIĄCE A MIESZKAŃCY KTÓRZY KORZYSTAJĄ ZE ZDEWASTOWANEJ ŚCIEŻKI BĘDĄ NADAL MUSIELI PRZESKAKIWAĆ PO PODKŁADACH KOLEJOWYCH BO NA ŚCIEŻKĘ ZOSTAŁ WYSYPANY TŁUCZEŃ KTÓRY POZOSTAŁ WYKONAWCY PO NAPRAWIE TORÓW. BRAWO.

PODOBNE TEMATY
Kolizja na al. Reymonta w Gnieźnie! Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie Wczoraj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów na al. Reymonta... Wtorek, 26 października 2021
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021
Uwaga na oszustów metodą "na policjanta"! Fala telefonów w Gnieźnie! Uwaga do mieszkańców naszego powiatu dzwonią dzisiaj oszuści. Podają się za policjantów lub pracowników... Poniedziałek, 25 października 2021