moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Wtorek, 21 lipca 2020
 • Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Mieszkańcy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie skarżą się na szczury biegające w kamienicy. Gryzonie wychodzą w biały dzień i niestety nie boją się już nawet ludzi. Jak twierdzą mieszkańcy, Spółka URBIS nie reaguje na ich zgłoszenia.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie poprosili nas o pomoc po tym, jak ich zdaniem Spółka URBIS nie reagowała na zgłoszenia odnośnie szczurów biegających w kamienicy. Gryzonie przenosiły się coraz bliżej lokali mieszkalnych. Zdarzały się już sytuacje, że mieszkańcy spotykali szczura na wycieraczce kiedy wychodzili z domu.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym w sprawie ewentualnej deratyzacji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Spółka Urbis, będąca administratorem nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Łubieńskiego 4 przeprowadziła na rzeczonym terenie deratyzację w marcu bieżącego roku. Ponieważ problem z gryzoniami pojawił się ponownie, zlecono jej powtórzenie i została wykonana raz jeszcze w czerwcu. Wykonawca usługi zwraca jednak uwagę na fakt, iż na zwiększenie populacji szczurów mają wpływ takie czynniki jak choćby niedomykanie pojemników z odpadami czy też odkładanie opadów (zwłaszcza z resztkami pokarmów) obok pojemników. Spółka nieustannie apeluje do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zasad w zakresie segregowania i składowania odpadów komunalnych.
Urząd Miasta Gniezna

W sprawę zaangażował się także radny miejski, Artur Kuczma, który również wnioskował o pilną deratyzację przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie. To on jako pierwszy powiadomił nas, że Spółka URBIS postanowiła w końcu zająć się problemem gryzoni w tej części Starego Miasta. Taką informację dostałem od zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna, Michała Powałowskiego i wierzę, że włodarze dotrzymają danego słowa - mówi Artur Kuczma. Nie może być tak, że po centrum Gniezna biegają gryzonie, które zagrażają naszym zwierzętom domowym, a także mieszkańcom. Nie chodzi tutaj tyle o jakieś pogryzienia, bo wydaje mi się, że o to wcale nie tak łatwo, jednak szczury po prostu roznoszą różnego rodzaju choroby.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(13)

 • 27.07.2020 13:41  Odpowiedz na komentarz

  Gorszy problem to miałem z kunami bo są pod ochroną. Dopiero woreczki Kunagone pomogły. Tutaj pozbawić je pokarmu, aby nie przychodziły i deratyzację zrobić.

 • 23.07.2020 22:29  Odpowiedz na komentarz

  Całe Gniezno jest brudne a w szczególności miasto obrzydliwe ???? i wszędzie walają się jakieś odpady i kupy psie kocie czy nawet szczura.

  24.07.2020 23:02

  Byłaś przynajmniej 300 km od Gniezna nad morskie miasta, miasteczka tam jest dobiero SUF!!! Swego nie znasz a cudze chwalisz. Ps. Zanim coś napiszesz to rusz tylek a nie galeria gniezno i z powrotem.

 • 23.07.2020 15:45  Odpowiedz na komentarz

  Jaka WŁADZa takie syfiaste miasto. Budasza też rozlicza jak Pana N.

 • 22.07.2020 19:42  Odpowiedz na komentarz

  Spółka ma rację szczury są tam gdzie brud i syf...niech ludzie zaczną sprzatac po sobie bo nic wiecej nie pomoże

 • 22.07.2020 12:50  Odpowiedz na komentarz

  Proponuję powiadomić jeszcze sanepid!

 • 22.07.2020 11:22  Odpowiedz na komentarz

  Mogę wypożyczyć kota na kilka dni. Opłata ryczałtowa nie zależnie od ilości złapanych gryzoni. Kotka bardzo łowna o imieniu Zosia.

 • Ja np widziałam szczura też w biały dzień przy bloku budowlanych 19, ale tam lokatorzy intensywnie od strony balkonów dokarmiają gołębie, i szczury jednocześnie... Dzieci bawią się pod blokami... To nic że tylko jeden szczur...

 • 22.07.2020 10:58  Odpowiedz na komentarz

  Deratyzacja w tym ROku? Wszystkje trutki na szczury ktore sa wyłożone sa z przed paru lat nawet nie bylo INFORMACJI dla LOKATOROWz ostrzEzeniem o przeprowadzanej deratyzacji

 • 22.07.2020 10:55  Odpowiedz na komentarz

  To ze część lokatorow to smieciarze to fakt. Czesciowo sami sobie winni ale osoba odpowiedzialna z ramienia urbisu za administracje tego budynku jest opieszala i ignoruje zgloszenia lokatorow. To TA SAMa osoba ktora zima chciala zostawic lokatorow na swieta bez gazu na ponad MIESIAC.

 • To że mieszkańcy zgłaszali sprawę szczurów na klatkach schodowych domów to mało ważne !! dopiero JAK SPRAWĄ ZAJĄŁ SIĘ RADNY MIASTA Gniezna PAN kUCZMA JEDEN Z ZASTĘPCÓW PREZYDENTA, ODPOWIEDZIALNY WYŁĄCZNIE ZA EDUKACJĘ SZKOLNĄ, ŁASKAWIE OBIECAŁ ZAJĄĆ SIĘ SPRAWĄ. Na tym przykładzie dokładnie widać, kim dla władz miasta a przede wszystkim dla DYREKCJI spółki "URBIS" są szarzy mieszkańcy Gniezna. Są dla nich NIKIM !!!! sĄ DLA NICH POWIETRZEM !!

 • Jeden film wstawiony z tego samego DNIA...Jeden szczur i wielki szum.

  22.07.2020 08:08

  Musisz bardzo krotko myslec nigdy nie jest jeden szczur bo przynajmniej kilkadziesiat.szczury sa inteligentniejsze od ludzi.poczytaj o TYM a potem sie wymadrzaj.

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022