moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Wtorek, 21 lipca 2020
  • Beztrosko biegające szczury przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie! Mieszkańcy bezskutecznie prosili Spółkę URBIS o pomoc!

Mieszkańcy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie skarżą się na szczury biegające w kamienicy. Gryzonie wychodzą w biały dzień i niestety nie boją się już nawet ludzi. Jak twierdzą mieszkańcy, Spółka URBIS nie reaguje na ich zgłoszenia.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Łubieńskiego 4 w Gnieźnie poprosili nas o pomoc po tym, jak ich zdaniem Spółka URBIS nie reagowała na zgłoszenia odnośnie szczurów biegających w kamienicy. Gryzonie przenosiły się coraz bliżej lokali mieszkalnych. Zdarzały się już sytuacje, że mieszkańcy spotykali szczura na wycieraczce kiedy wychodzili z domu.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym w sprawie ewentualnej deratyzacji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Spółka Urbis, będąca administratorem nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Łubieńskiego 4 przeprowadziła na rzeczonym terenie deratyzację w marcu bieżącego roku. Ponieważ problem z gryzoniami pojawił się ponownie, zlecono jej powtórzenie i została wykonana raz jeszcze w czerwcu. Wykonawca usługi zwraca jednak uwagę na fakt, iż na zwiększenie populacji szczurów mają wpływ takie czynniki jak choćby niedomykanie pojemników z odpadami czy też odkładanie opadów (zwłaszcza z resztkami pokarmów) obok pojemników. Spółka nieustannie apeluje do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zasad w zakresie segregowania i składowania odpadów komunalnych.
Urząd Miasta Gniezna

W sprawę zaangażował się także radny miejski, Artur Kuczma, który również wnioskował o pilną deratyzację przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie. To on jako pierwszy powiadomił nas, że Spółka URBIS postanowiła w końcu zająć się problemem gryzoni w tej części Starego Miasta. Taką informację dostałem od zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna, Michała Powałowskiego i wierzę, że włodarze dotrzymają danego słowa - mówi Artur Kuczma. Nie może być tak, że po centrum Gniezna biegają gryzonie, które zagrażają naszym zwierzętom domowym, a także mieszkańcom. Nie chodzi tutaj tyle o jakieś pogryzienia, bo wydaje mi się, że o to wcale nie tak łatwo, jednak szczury po prostu roznoszą różnego rodzaju choroby.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 27.07.2020 13:41  Odpowiedz na komentarz

    Gorszy problem to miałem z kunami bo są pod ochroną. Dopiero woreczki Kunagone pomogły. Tutaj pozbawić je pokarmu, aby nie przychodziły i deratyzację zrobić.

  • 23.07.2020 22:29  Odpowiedz na komentarz

    Całe Gniezno jest brudne a w szczególności miasto obrzydliwe ???? i wszędzie walają się jakieś odpady i kupy psie kocie czy nawet szczura.

    24.07.2020 23:02

    Byłaś przynajmniej 300 km od Gniezna nad morskie miasta, miasteczka tam jest dobiero SUF!!! Swego nie znasz a cudze chwalisz. Ps. Zanim coś napiszesz to rusz tylek a nie galeria gniezno i z powrotem.

  • 23.07.2020 15:45  Odpowiedz na komentarz

    Jaka WŁADZa takie syfiaste miasto. Budasza też rozlicza jak Pana N.

  • 22.07.2020 19:42  Odpowiedz na komentarz

    Spółka ma rację szczury są tam gdzie brud i syf...niech ludzie zaczną sprzatac po sobie bo nic wiecej nie pomoże

  • 22.07.2020 12:50  Odpowiedz na komentarz

    Proponuję powiadomić jeszcze sanepid!

  • 22.07.2020 11:22  Odpowiedz na komentarz

    Mogę wypożyczyć kota na kilka dni. Opłata ryczałtowa nie zależnie od ilości złapanych gryzoni. Kotka bardzo łowna o imieniu Zosia.

  • Ja np widziałam szczura też w biały dzień przy bloku budowlanych 19, ale tam lokatorzy intensywnie od strony balkonów dokarmiają gołębie, i szczury jednocześnie... Dzieci bawią się pod blokami... To nic że tylko jeden szczur...

  • 22.07.2020 10:58  Odpowiedz na komentarz

    Deratyzacja w tym ROku? Wszystkje trutki na szczury ktore sa wyłożone sa z przed paru lat nawet nie bylo INFORMACJI dla LOKATOROWz ostrzEzeniem o przeprowadzanej deratyzacji

  • 22.07.2020 10:55  Odpowiedz na komentarz

    To ze część lokatorow to smieciarze to fakt. Czesciowo sami sobie winni ale osoba odpowiedzialna z ramienia urbisu za administracje tego budynku jest opieszala i ignoruje zgloszenia lokatorow. To TA SAMa osoba ktora zima chciala zostawic lokatorow na swieta bez gazu na ponad MIESIAC.

  • To że mieszkańcy zgłaszali sprawę szczurów na klatkach schodowych domów to mało ważne !! dopiero JAK SPRAWĄ ZAJĄŁ SIĘ RADNY MIASTA Gniezna PAN kUCZMA JEDEN Z ZASTĘPCÓW PREZYDENTA, ODPOWIEDZIALNY WYŁĄCZNIE ZA EDUKACJĘ SZKOLNĄ, ŁASKAWIE OBIECAŁ ZAJĄĆ SIĘ SPRAWĄ. Na tym przykładzie dokładnie widać, kim dla władz miasta a przede wszystkim dla DYREKCJI spółki "URBIS" są szarzy mieszkańcy Gniezna. Są dla nich NIKIM !!!! sĄ DLA NICH POWIETRZEM !!

  • Jeden film wstawiony z tego samego DNIA...Jeden szczur i wielki szum.

    22.07.2020 08:08

    Musisz bardzo krotko myslec nigdy nie jest jeden szczur bo przynajmniej kilkadziesiat.szczury sa inteligentniejsze od ludzi.poczytaj o TYM a potem sie wymadrzaj.

PODOBNE TEMATY
Rekordowy Budżet Obywatelski. Znamy już wyniki Aż 7 101 mieszkańców Gniezna zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna na rok 2022. To najwyższa... Środa, 13 października 2021
Premierowy seans filmów z II Wojny Światowej już 23 października w Parowozowni! Czasami zdarza się, że "na dnie szafy" znajdziemy coś niezwykle cennego. Tak się złożyło, że jeden z... Piątek, 1 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
Wiadukt po próbach obciążeniowych! Wiadukt w Gnieźnie pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe... Środa, 29 września 2021