moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podziękowania dla Pani Kasi, która udaremniła oszustwo

Sobota, 11 lipca 2020
  • Podziękowania dla Pani Kasi, która udaremniła oszustwo

Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki wspólnie z Zastępcą Burmistrza Trzemeszna Dariuszem Jankowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Trzemesznie Benedyktem Nitką podziękowali Pani Kasi, która pracuje w miejscowym banku za czujność i właściwą reakcję. Kobieta zapobiegła oszustwu na dużą kwotę pieniędzy, do którego mogło dojść na szkodę mieszkanki gminy Trzemeszno. Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie.

W piątek Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki podziękował Pani Kasi - pracownicy banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Burmistrza Trzemeszna Dariusz Jankowski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Benedykt Nitka, kadra kierownicza z Komisariatu Policji w Trzemesznie, funkcjonariusze oraz dyrektor banku.

Jak informowaliśmy w środę, jedna z mieszkanek gminy Trzemeszno przelała nieznanej osobie podającej się za marynarza 11 000 złotych, na które zaciągnęła kredyt. W tym tygodniu kobieta ponownie zgłosiła się do banku, tym razem próbując uzyskać kredyt w wysokości 75 000 złotych. Pani Kasia, wykazując się spostrzegawczością, zorientowała się, że za chwilę może dojść do przestępstwa i zapobiegła mu.

Komendant wspólnie z innymi uczestnikami uroczystości podziękowali za pomoc i podkreślili, że taka obywatelska postawa zasługuje na ogromne uznanie.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 13.07.2020 12:43  Odpowiedz na komentarz

    Najbardziej niepokoi naiwność ludzka, dawanie obcej osobie pieniędzy i zaciąganie kredytów na ten cel bez zabezpieczenia i liczenia się ze skutkami finansowymi na przyszłość, gdzie jest granica rozsądku.

  • Dziękujemy serdecznie pani barbaro za wspaniałą czujność oraz uczciwość .

PODOBNE TEMATY
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021
Niszczyli drogi - wpadli w ręce inspektorów Nienormatywne zespoły pojazdów pojawiły się na drodze ekspresowej niedaleko Poznania i Gniezna. Interweniowali... Czwartek, 2 grudnia 2021
Policjanci z Poznania przekazali Damianowi zebrane nakrętki Policjanci z Wydziału Prewencji zorganizowali zbiórkę wśród policjantów i pracowników poznańskiej jednostki.... Czwartek, 2 grudnia 2021