moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Testy do Policji - jak wyglądają?

Wtorek, 30 czerwca 2020
 • Testy do Policji - jak wyglądają?

Praca w Policji nie należy do lekkich ani przyjemnych. Jednak każdego roku wiele osób składa dokumenty i chce podjąć się pracy w tej jednostce. Jak wyglądają testy i na co trzeba być gotowym? Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Obowiązki policjanta
Bardzo wiele osób nie wie, że policjanci każdego dnia ryzykują własnym życiem aby tylko bronić obywateli naszego Państwa. Zdarza się, że często są zmuszeni to zrobić.

Podstawowe obowiązki każdego policjanta:
 • Ochrona obywateli;
 • Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości;
 • Poszukiwanie osób zaginionych oraz poszukiwanych listami gończymi.

To tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ każdy policjant ma znacznie więcej obowiązków. Powyższe są najważniejsze i często zdarza się, że są najbardziej dotkliwe psychicznie dla każdego policjanta.

Rekrutacja krok po kroku
Testy dzielą się na cztery etapy i każdy z nich ma zweryfikować czy dany kandydat podoła pracy w Policji. Poniżej przedstawiamy opis wszystkich czterech testów z jakimi przyjdzie się Wam zmierzyć.

TSF - Test Sprawności Fizycznej
Każdy policjant powinien być sprawny aby w sytuacji zagrożenia umieć odpowiednio zareagować i w razie potrzeby obezwładnić osobę podejrzaną lub niebezpiecznego przestępcę.

Siła fizyczna i kondycja to jeden z podstawowych czynników, które zdecydują o przyjęciu w szeregi Policji i radzimy solidnie się przygotować na testy fizyczne. Jeżeli poświęcicie odpowiednią ilość czasu na trening to możecie uzyskać naprawdę dużo punktów już na starcie egzaminów.

Każdy kandydat musi ukończyć tor przeszkód w czasie poniżej 101 sekund. Powyżej tego czasu egzamin zostaje niezaliczony a kandydat otrzymuję najniższą ilość punktów.

Ćwiczenia na torze przeszkód w trakcie egzaminu na policjanta:
 • Bieg po kopercie;
 • Skłony tułowia w leżeniu, czyli popularne „brzuszki”;
 • Przewroty w przód i w tył;
 • Rzut piłką lekarska;
 • Skok przez kozła;
 • Przenoszenie 25-kilogramowego manekina.

TWO - Test Wiedzy Ogólnej
Policjanci muszą posiadać odpowiednią wiedzę aby móc sprawnie wykonywać codzienne obowiązki i stać na straży prawa.

Pytania na egzaminie z wiedzy mogą dotyczyć:
 • Trójpodziału władzy;
 • Bezpieczeństwa publicznego;
 • Funkcjonowania Policji i jej struktur;
 • Ustaw i aktów związanych z pracą w Policji;

Test psychologiczny

Test psychologiczny pomaga określić osobowość kandydata oraz jego predyspozycję do pracy oraz schematy działania w różnych sytuacjach. To bardzo pomocny test na którego etapie wielu kandydatów traci możliwość dołączenia w szeregi Policji z powodu uzyskania niskiej ilości punktów.

Rozmowa kwalifikacyjna
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej każdy kandydat zostanie gruntownie przepytany przez komisję, która składa się z dwóch policjantów z wydziału prewencji oraz psychologa. Ich głównym zadaniem jest sprawdzenie odporności na stres, który jest jednym z najczęściej występujących czynników w pracy policjanta.

Wszystkie informacje użyte w artykule pochodzą z tej publikacji - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku

Napisz komentarz

Komentarze(1)

 • 01.07.2020 09:23  Odpowiedz na komentarz

  Policjant ma być bystry, spostrzegawczy, opanowany, znać przepisy, nie nadużywać ich. Jeśli obywatel po kontroli osobistej zażąda protokołu, to funkcjonariusz bez marudzenia idzie do radiowozu i wypisuje. Niektórzy jednak kombinują i twierdzą, że taki protokół to na komendzie tylko wypełniają, co jest bzdurą, bo po to mają przy sobie, żeby wypełnić jeśli ktoś zgłosi im takie żądanie.

PODOBNE TEMATY
Kolizja między Niechanowem a Witkowem W sobotę ok. godz. 10.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Miroszce... Niedziela, 22 maja 2022
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022