moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejne wizualizacje terenu wokół Wenecji

Sobota, 20 czerwca 2020
 • Kolejne wizualizacje terenu wokół Wenecji

W sobotnie przedpołudnie odbyło się drugie już spotkanie z mieszkańcami żywo zainteresowanymi tematem rewitalizacji terenu wokół Jeziora Jelonek. Poza omówieniem przyjętych do realizacji uwag mieszkańców, które zgłosili podczas styczniowego spotkania, do skonsultowania przedstawiony został napis "Gniezno", który ma się znaleźć na terenie Wenecji.

Spotkanie było kontynuacją odbytych w styczniu konsultacji społecznych, w których udział wzięła spora grupa mieszkańców. Mogli oni wówczas, podczas spaceru, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami odnośnie koncepcji zagospodarowania terenu wokół jeziora, które przedstawili prezydent Gniezna Tomasz Budasz, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie Małgorzata Kania, a także przedstawiciele firmy projektowej. Tym razem przyszedł czas na podsumowanie zgłoszonych przez mieszkańców propozycji. Wiele z pomysłów zostało przyjętych, a wśród nich są chociażby takie pomysły jak: pojawienie się łąk kwietnych, stworzenie wybiegu dla psów, a także ścieżki historyczno-edukacyjnej, monitoring, odseparowanie ścieżek rowerowych od pieszych, umieszczenie ławek w cieniu i naprzeciwko siebie, odpowiednia ilość koszy na śmieci, a także pojawienie się amfiteatru na wyspie. Ten ostatni pomysł jednak mimo, iż przyjęty do realizacji, to odłożony został w czasie.

Ponadto, uwzględnione w projekcie zostało automatyczne nawadnianie rabat, powstanie fontanny na terenie jeziora, brak zjazdu z drogi dla rowerów z ulicy Łaskiego na teren Wenecji, a także branie pod uwagę przy projektowaniu ścieżek rowerowych odpowiedniej nawierzchni czy ich szerokości. Dodatkowo, na jezdni asfaltowej oznaczone zostaną dystanse 100, 400, 500, 1000 metrów oraz pełnego okrążenia, tj. 1600 metrów od startu do mety.

Wciąż w fazie projektowania jest pomysł uwzględnienia w wyglądzie kawiarni w amfiteatrze wystroju mniej europejskiego na rzecz unikatowego, nawiązującego do historii.

W projekcie odrzucony został natomiast pomysł umieszczenia stolików do gry w szachy w zatoczce na wysokości pizzerii Wenecja i siedziby LOK.

Podczas spotkania pod dyskusję poddany został napis „Gniezno”, który ma się znaleźć na schodach prowadzących na Wenecję od strony ulicy Poznańskiej, na tle gnieźnieńskiej Katedry. Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania, który z trzech zaprezentowanych projektów napisu (widocznych na załączonych zdjęciach) podoba im się najbardziej. W grę wchodzi również opcja braku napisu.

O tym, który z pomysłów podoba się mieszkańcom najbardziej, mogą poinformować w formie mailowej, wysyłając informację na adres konsultacje@gniezno.eu, a także zgłaszając swoją opinię pod numerem telefonu 61 426 04 35. Czas na zgłaszanie opinii upływa 26 czerwca.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 23.06.2020 08:51  Odpowiedz na komentarz

  Przydałaby sie jeszcze mała ławka przed napisem
  by osoby siedząc nie zasłaniały napisu z byt mocno

 • 22.06.2020 07:57  Odpowiedz na komentarz

  WITAM.TEN 3 POMYSŁ JEST OKI.TYLKO TO G MOGŁOBY BYC JAKIES BARDZIEJ KSZATŁTNE

 • 22.06.2020 07:50  Odpowiedz na komentarz

  To jezioro potrzebuje przede wszystkim całkowitego oczyszczenia z mułu. dopóki się tego nie zrobi to skarby ukryte w tym jeziorze nigdy nie ujrzą światła dziennego. Jezioro Lednickiej bada się z prawej do lewej i odwrotnie. i ciągle się tam znajduje skarby. skarby archeologiczne. A tu w Gnieźnie nawet nie podjęto jednej takiej próby ! Czy ci naukowcy uniwersyteccy z Poznania nigdy nie odważą się na badania które raz na zawsze obala mit o tym , że Poznań mógł być kiedykolwiek Pierwszą Stolicą Polski ?

  22.06.2020 12:16

  Bzdury piszesz. Muliste dno jest częścią właściwego ekosystemu tego jeziora. Skarbów zaś tam nie ma, bo przy tej głębokości już dawno by je odnaleziono. Skąd wy wymyślacie takie bzdury o jakichś skarbach na dnie tego jeziora? Za mało zajęć widocznie macie.

 • a co z wyspą? Przecież wiadomo , że betonowy amfiteatr na tym skraweczku ziemi, to poroniony pomysł.

 • 22.06.2020 07:29  Odpowiedz na komentarz

  Kolejny temat zastępczy LEWICY GNIEŹNIEŃSKIEJ. kolejny raz zamydlają Gnieźnianom oczy jakąś rewaloryzacją otoczenia jeziora Jelonek. Z "napisu przy drodze" robią powód do referendum. a jednoczesnie dla v-ce przewodniczącego Rady Miasta pana Zdzisława .K. robią po znajomości kanalizacje na ulicy Rycerskiej. a potem na tej ulicy zrobią już trzeci raz, nową nawierzchnię asfaltową. A inne ulice na obrzeżach naszego miasta muszą czekać i czekać latami na zrobienie chociaż prowizorycznego dywanika asfaltowego. Tak ciągle działa klika lewicowa w Gnieźnie !

 • 21.06.2020 14:24  Odpowiedz na komentarz

  bardzo pomysłowy ten napis gniezno ,tylko na pierwszej literze G umieścić koronę symbol królewskiego miasta.

 • 20.06.2020 20:44  Odpowiedz na komentarz

  Niby ma to być nowoczesny park ale projektant (projektantka) znowu z uporem chce instalować przy ścieżkach pojedyncze kosze na odpadki ! Drogi projektancie -tko mamy XXI WIEK !! A ten XXI WIEK wymaga już od nas segregacji śmieci. Przy wszystkich ścieżkach muszą już funkcjonować każdorazowo zespoły czterech koszy . Żółty, niebieski, brązowy i czarny. Mam świadomość , że to będzie cztery razy droższe. Ale cóż, od segregacji już nie odejdziemy i MUSIMY JĄ PROWADZIĆ WSZĘDZIE !

PODOBNE TEMATY
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021