moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak szybko i łatwo zorganizować przeprowadzkę?

Czwartek, 18 czerwca 2020
  • Jak szybko i łatwo zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka wcale nie musi być stresująca - dobra organizacja sprawi, że wszystkie czynności przebiegną sprawnie i bez najmniejszych problemów. Na jakie kwestie w szczególności warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Przeprowadzka - na co zwrócić uwagę?
Jak zaplanować przeprowadzkę? Z myślą o osobach, które w najbliższym czasie czeka przeprowadzka domu bądź mieszkania przygotowaliśmy szereg wskazówek.
  • Pozbądź się zapasów - już na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką, warto pozbyć się zapasów żywności, systematycznie opróżniać zamrażalnik, wyjeść przetwory, wykorzystać makarony, mąki i tak dalej.
  • Wielkie porządki - dobrze jest przeprowadzić dokładną segregację ubrań, artykułów, akcesoriów i wyrzucić te, z których od dawna nie korzystamy i nie mamy zamiaru korzystać.
  • Kartony, worki, taśmy - oczywiście zawczasu należy zaopatrzyć się w porządne, najlepiej trzywarstwowe kartony, nożyczki, flamaster, ręczniki papierowe, mocne worki, taśmy pakowe, pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów, folię bąbelkową, papier i inne tego typu artykuły.
  • Przemyślane pakowanie - pakując do kartonów cięższe przedmioty, na przykład książki, zachowajmy umiar, zbyt duże obciążenie kartonu może sprawić, że podczas przenoszenia odpadnie dno, a zawartość pudła znajdzie się na podłodze. Należy też zadbać o to, by w kartonach nie było zbyt wiele wolnej przestrzeni - możemy wypełnić ją na przykład papierem, dzięki temu przedmioty nie będą ocierać się o siebie, a ryzyko ich uszkodzenia będzie mniejsze. Kolejna kwestia to zabezpieczenie delikatnych przedmiotów, na przykład naczyń, folią bąbelkową.
  • Pakowanie pomieszczeniami - dobrą strategią jest pakowane pomieszczeniami, czyli spakowanie rzeczy znajdujących się w jednym pomieszczeniu, a następnie rozpoczęcie wielkiego pakowania kolejnego pomieszczenia.
  • Zaklejenie szuflad i szafek - rzeczą oczywistą jest, że wszystkie meble i szafki muszą być opróżnione, oprócz tego warto również pamiętać o zaklejeniu szafek i szuflad.
  • Podpisywanie kartonów - niezmiernie ważne jest, aby na bieżąco podpisywać kartony, takie działanie sprawi, że zaoszczędzimy sporo czasu podczas rozpakowywania, a co więcej, będziemy wiedzieć, w którym kartonie znajdują się delikatne, na przykład szklane przedmioty i kiedy zalecana jest szczególna ostrożność.
  • Karton niezbędnik - Warto też wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy spakować do jednego kartonu, w razie potrzeby będą pod ręką i nie będziemy musieli szukać ich w kilku kartonach.
 

TM Transport24 - kompleksowa pomoc przy przeprowadzce


Podczas przeprowadzki może przydać się pomoc prawdziwych specjalistów. Wszystkim zainteresowanym polecamy firmę TM Transport 24 - firma specjalizuje się w organizacji przeprowadzek na terenie Poznania, Polski a nawet całej Europy.

TM Transport 24 zajmuje się przeprowadzkami domów jednorodzinnych, mieszkań, a także biur i firm. Fachowcy zapewniają kompleksową pomoc - od dostarczania kartonów i pomocy przy pakowaniu i załadunku, po transport, w tym transport przedmiotów o niestandardowych wymiarach, na przykład fortepianu czy sejfu.

Podsumowanie
Aby przeprowadzka nie spędza nam snu z powiek i przebiegała bez najmniejszych problemów, warto zadbać o jej odpowiednią organizację. Przede wszystkim należy zawczasu zaopatrzyć się w kartony, pozbyć się zapasów spożywczych oraz rzeczy i artykułów, które nie są nam potrzebne. Dobrze też zdać się na fachowców, którzy pomogą nam przy szeregu prac i zadbają o to, by nasze mienie bez problemu dotarło w miejsce docelowe.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rusza przestrzeń kreatywności z LEGO Education Jak uczyć kreatywnie w XXI wieku? Dowiecie się tego dzięki przestrzeni kreatywności z LEGO Education,... Piątek, 6 maja 2022
Majówka w Europarku Krasnal - zobaczcie jak bawili się gnieźnianie W Gnieźnie stacjonuje obecnie Europark Krasnal. Zobaczcie jak podczas majówki bawili się mieszkańcy... Środa, 4 maja 2022
Przegląd kostek brukowych - gdzie je kupić w okolicy Gniezna? Kostka brukowa jest materiałem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia utwardzanych nawierzchni. Za... Czwartek, 28 kwietnia 2022
Kompresory tłokowe Airpress - dobry wybór dla każdego Pneumatyka, rozumiana jako praktyczne wykorzystanie niezwykłych możliwości sprężonego powietrza, szturmem... Piątek, 15 kwietnia 2022