moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W ciągu weekendu 10 zatrzymanych praw jazdy

Poniedziałek, 8 czerwca 2020
 • W ciągu weekendu 10 zatrzymanych praw jazdy

Nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. W miniony weekend kolejnych 10 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali 10 kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Rekordzista, 28-latek z powiatu tureckiego, kierujący BMW został zatrzymany do kontroli drogowej 6 czerwca w Mąkownicy. Miernik wskazał, że na ograniczeniu prędkości do 50 km/h na jego liczniku były 153 km/h.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali wszystkim kierującym prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierujących również mandaty karne w wysokości 400 zł. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 12.06.2020 23:54  Odpowiedz na komentarz

  A na wioskach jeszcze gorzej jak wyscigi se urzadzaja a polcji nima to gdzie sprawiedliwosc w slowniku pod litera s

 • 11.06.2020 16:15  Odpowiedz na komentarz

  trzeba jeździć zgodnie z przepisami a nie głupie i bezsensowne tłumaczenia że muszę zdążyć do pracy albo dziecko zawieść pod same drzwi klasy żeby się nie zmęczyło i nie spociło bo ma nowe i markowe ciuszki i jak by miało kawałek drogi przejść to by się w klasie nieestetycznie prezentowało i może już tak nie pachniało..... choreeeeeeeee!!!!!!!

 • I teraz Są z Siebie Dumni? Większość Kierowców Potrzebuje Uprawnień Po To By dojechać Do pracy i Być Może z Dzieckiem Do Lekarza. A Nie Jeździć Po Mieście z radarem i Zaczepiac Kierowców. Kara Powinna Być inna.

 • 09.06.2020 03:57  Odpowiedz na komentarz

  Na trasie Kłecko-gniezno by dwa razy więcej straciło prawo jazdy. W Szczególności w Działyniu na przejściu dla pieszych, jadą tak szybko że trzeba przebiegać przez drogę.

PODOBNE TEMATY
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
10 Tenorów już w listopadzie w Gnieźnie 20 listopada o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbędzie się koncert 10 Tenorów.... Czwartek, 14 października 2021
Spektakl "Telewizja kłamie" już 18 października w Gnieźnie Całkowicie świeży spektakl o telewizjach dobrze nam znanych (TVP, TVN, Polsat, TRWAM), o prowadzących... Czwartek, 14 października 2021
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kundelka 24 października, w przededniu Dnia Kundelka, MOK zaprasza miłośników czworonogów wraz z pupilami do... Czwartek, 14 października 2021