moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W ciągu weekendu 10 zatrzymanych praw jazdy

Poniedziałek, 8 czerwca 2020
 • W ciągu weekendu 10 zatrzymanych praw jazdy

Nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. W miniony weekend kolejnych 10 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali 10 kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Rekordzista, 28-latek z powiatu tureckiego, kierujący BMW został zatrzymany do kontroli drogowej 6 czerwca w Mąkownicy. Miernik wskazał, że na ograniczeniu prędkości do 50 km/h na jego liczniku były 153 km/h.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali wszystkim kierującym prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierujących również mandaty karne w wysokości 400 zł. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 12.06.2020 23:54  Odpowiedz na komentarz

  A na wioskach jeszcze gorzej jak wyscigi se urzadzaja a polcji nima to gdzie sprawiedliwosc w slowniku pod litera s

 • 11.06.2020 16:15  Odpowiedz na komentarz

  trzeba jeździć zgodnie z przepisami a nie głupie i bezsensowne tłumaczenia że muszę zdążyć do pracy albo dziecko zawieść pod same drzwi klasy żeby się nie zmęczyło i nie spociło bo ma nowe i markowe ciuszki i jak by miało kawałek drogi przejść to by się w klasie nieestetycznie prezentowało i może już tak nie pachniało..... choreeeeeeeee!!!!!!!

 • I teraz Są z Siebie Dumni? Większość Kierowców Potrzebuje Uprawnień Po To By dojechać Do pracy i Być Może z Dzieckiem Do Lekarza. A Nie Jeździć Po Mieście z radarem i Zaczepiac Kierowców. Kara Powinna Być inna.

 • 09.06.2020 03:57  Odpowiedz na komentarz

  Na trasie Kłecko-gniezno by dwa razy więcej straciło prawo jazdy. W Szczególności w Działyniu na przejściu dla pieszych, jadą tak szybko że trzeba przebiegać przez drogę.

PODOBNE TEMATY
Tysiąc złotych mandatu za wyprzedzanie na skrzyżowaniu Widzieliście kogoś kto wyprzedza na skrzyżowaniu drugie auto? Gnieźnieńscy policjanci niestety tak. Sobota, 22 stycznia 2022
Lód na drodze pokonał ciężarówkę i autolawetę W czwartek ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały informację o samochodzie ciężarowym, który wpadł... Piątek, 21 stycznia 2022
Zezwolnie na przejazd było, ale nieważne Zezwolenie rosyjskiego przewoźnika było źle wypełnione. Zabrakło wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika... Piątek, 21 stycznia 2022
Przesunięte półtusze świń powodem zatrzymania do kontroli Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na... Piątek, 21 stycznia 2022