moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nielegalne składowisko w Mnichowie! Co ukrywa Urząd Gminy Gniezno?

Środa, 3 czerwca 2020
  • Nielegalne składowisko w Mnichowie! Co ukrywa Urząd Gminy Gniezno?

Ustawowy termin odpowiedzi na zapytanie prasowe wynosi 14 dni. Zazwyczaj urzędy odpowiadają szybciej, jednak bywa i tak, że próbują przemilczeć temat. Niestety taka sytuacja ma miejsce w Gminie Gniezno.

O temacie nielegalnego składowiska pisaliśmy w artykule „Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy”. Po naszym artykule mieszkańcy Mnichowa poinformowali nas, że ze składowiska zaczęto wywozić ziemię i inne składowane materiały. Wspomniany w tytule magistrat najwyraźniej próbuje zatuszować sprawę w mediach, ale po kolei:

Ze sprawą zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Zapytaliśmy m.in. o sytuację prawną gruntu - czy zostały wydane jakiekolwiek pozwolenia na np. utwardzenie lub przekształcenie terenu. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Uprzejmie informuję, zgodnie ze stanowiskiem Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, iż w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie nie jest obecnie prowadzone postępowanie o wydanie zezwolenia na zbieranie odpadów na terenie należącym do wskazanych w Pana zapytaniu osób. Starosta Gnieźnieński tym samym nie wydał decyzji w tym zakresie, a więc zgodnie z art. 26 ustawy o odpadach z dnia 16.04.2020 r. (tj. Dz. U z 2020 poz.797) jeżeli odpady zalegają w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym, to włodarz terenu, w tym przypadku Wójt Gminy Gniezno, w drodze decyzji wydanej z urzędu nakazuje ich usunięcie.
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie


Co więc na to Urząd Gminy Gniezno? Tego niestety nie wiemy. Najwyraźniej magistrat ma ukryty interes w tym, aby nie zabierać głosu w sprawie, ponieważ od 30 marca nie uzyskaliśmy odpowiedzi na zadane zapytanie prasowe, chociaż 19 maja br. powiadomiono nas e-mailowo:

W dniu jutrzejszym otrzymają Państwo odpowiedź na poruszany temat, ponieważ będzie pracownik merytoryczny zajmujący się wspomnianą sprawą.
Urząd Gminy Gniezno


Najwyraźniej albo do dnia dzisiejszego w Urzędzie Gminy Gniezno nie pojawił się pracownik merytoryczny, albo magistrat faktycznie ma w tej sprawie interes, którego nie chce ujawnić.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 04.06.2020 20:47  Odpowiedz na komentarz

    Składowisko nielegalne to maci na bazie kolejowej za zakładem karnym w Gębarzewie tam jechać i robić aferę i ścigać tych którzy tam nawieźli śmieci i miliony opon!

  • 04.06.2020 15:10  Odpowiedz na komentarz

    panie redaktorze niech Pan nie szuka teori spiskowych bo za fałszywe oskarżenia tez podlega się każe. A dlaczego pan redaktor nie zajmuje się tym co dzieje się w szpitalu? A bo zmieniła się władza i temat ucichnął. A w gminie jest prawicowy przedstawiciwl i czeka drążyć dziurę.

PODOBNE TEMATY
Zorganizowali kiermasz dla Ingi Soszyńskiej 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbył się kiermasz, podczas którego można było... Poniedziałek, 25 października 2021
Otwarcie wiaduktu już 30 października 30 października wiadukt im. ks. Jerzego Popiełuszki zostanie oddany do użytku po remoncie. Pozostaje... Niedziela, 17 października 2021
Renowacja kaplicy grobowej rodziny Lange w Rybnie Wielkim Zakończyły się prace związane z renowacją zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Lange oraz zagospodarowaniu... Środa, 13 października 2021
Rewitalizacja Wenecji nabiera tempa Pierwszy etap rewitalizacji Parku Piastowskiego został ukończony. Mieszkańcy mogą już korzystać ze zrewitalizowanej... Piątek, 8 października 2021