moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zapraszamy na spacery badawcze

Piątek, 29 maja 2020
  • Zapraszamy na spacery badawcze

Drodzy Mieszkańcy, wiemy jak ważna jest dla Was przestrzeń naszego miasta. Jak wiele zależy od tego w jaki sposób zagospodarowane są poszczególne dzielnice, jak poprowadzony jest układ komunikacyjny, czy jakie obiekty są dostępne w danym rejonie. Na dobrze zaplanowaną przestrzeń składa się wiele czynników. Narzędziem, które pozwala na zapanowanie nad tym ładem jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Obecnie jako Miasto pracujemy nad sporządzeniem takiego planu dla obszarów kolejowych położonych w pobliżu centrum – zaraz przy stacji PKP. Chcemy wypracować jak najlepsze rozwiązania dla terenów o łącznej powierzchni ponad 56 ha. Ten bardzo ważny obszar miasta obejmuje zarówno działającą linię kolejową, jak i m.in. nieużytkowane tereny pokolejowe,
w tym zespół zabytkowej Parowozowni.

Dodatkowo bierzemy też udział w specjalnym programie współfinansowanym ze środków unijnych o nazwie „Partycypacja w planowaniu”, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie pogłębionych konsultacji społecznych w trakcie opracowywania tego planu. Dlatego też bardzo liczymy na Państwa osobiste zaangażowanie w tym działaniu.

Część z Państwa brała już udział w podobnych pracach w 2017 r. podczas Warsztatów Charrette. Dziś idziemy o krok na przodu, opracowując najważniejszy dokument planistyczny, który docelowo określi zasady zagospodarowania tego terenu. Chcemy to jednak uczynić w porozumieniu i po konsultacjach najważniejszych kwestii związane z jego zagospodarowaniem.

Dlatego pragniemy zaprosić Państwa do udziału w spacerach badawczych, które przeprowadzimy w tym właśnie rejonie miasta. Odbędą się one 5, 6 i 7 czerwca. Łącznie przeprowadzone zostaną cztery spacery:
  • 5 czerwca 2020 r. (piątek) - spacer rozpocznie się o godz. 11:30,
  • 6 czerwca 2020 r. (sobota) - o godz. 10:00,
  • i 7 czerwca 2020 r. (niedziela) - tego dnia dwa spacery - o godz. 10:00 i o godz. 13:00.

Jednocześnie w związku z trwającą sytuacją epidemiczną prowadzimy zapisy na te spacery. Chęć udziału w danym spacerze można zgłosić drogą mailową na adres: monika.fifer@gniezno.eu najpóźniej do czwartku - 4 czerwca.

Wszystkie niezbędne informacje o prowadzonych konsultacjach społecznych związanych z opracowaniem planu obszarów kolejowych możecie Państwo także uzyskać wchodząc na stronę internetową: konsultacje.gniezno.eu.

Na tej stronie dostępna jest także broszura, która w przystępny sposób wyjaśni na czym polega planowanie przestrzenne, i jak ważny jest udział mieszkańców w opracowywaniu dokumentów planistycznych (także tych dotyczących terenów pokolejowych w Gnieźnie).

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 04.06.2020 21:24  Odpowiedz na komentarz

    No proszę . Można ? Można zrobić konsultacje społeczne "dla ludzi". W wolną sobotę. a nawet w niedzielę dla tych, co nawet w sobotę muszą pracować ! Pięknie Paniom i Panom urzędnikom Magistratu dziękujemy. Jest tylko jeszcze jedna prośba. Jeżeli będzie w sobotę i w niedzielę padał deszcz ( jak zapowiadają ), to może uda się te konsultacje powtórzyć jeszcze raz w przyszłym tygodniu. Już przy słonecznej pogodzie ?!

PODOBNE TEMATY
Tysiąc złotych mandatu za wyprzedzanie na skrzyżowaniu Widzieliście kogoś kto wyprzedza na skrzyżowaniu drugie auto? Gnieźnieńscy policjanci niestety tak. Sobota, 22 stycznia 2022
Lód na drodze pokonał ciężarówkę i autolawetę W czwartek ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały informację o samochodzie ciężarowym, który wpadł... Piątek, 21 stycznia 2022
Zezwolnie na przejazd było, ale nieważne Zezwolenie rosyjskiego przewoźnika było źle wypełnione. Zabrakło wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika... Piątek, 21 stycznia 2022
Przesunięte półtusze świń powodem zatrzymania do kontroli Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na... Piątek, 21 stycznia 2022