moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszko Gniezno - strategia na sezon 2020/2021

Poniedziałek, 25 maja 2020
  • Mieszko Gniezno - strategia na sezon 2020/2021

Za nami chyba najdziwniejszy sezon w historii. Z powodu epidemii koronawirusa przyszło nam przedwcześnie zakończyć rozgrywki i wcześniej zacząć myśleć o nowym sezonie, który będzie dla nas niewątpliwie trudny. Z powodu pandemii nasi dotychczasowi Sponsorzy nie mogą nas wspierać w takim stopniu, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Jest co całkowicie zrozumiałe, ratowanie miejsc pracy w trudnych chwilach jest najważniejsze. Z podobnymi problemami będzie borykać się większość innych klubów.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym darczyńcom i głęboko ukłonić się tym, którzy dalej wspierają i będą wspierać naszą biało-niebieską rodzinę. Oczywiste jest, że budżet Klubu w porównaniu z poprzednimi latami będzie mocno ograniczony, do tego w najbliższym sezonie w III lidze zagra więcej drużyn, niż do tej pory, więc koszty utrzymania zespołu będą zdecydowanie większe. To oznacza, że musimy dostosować się do nowej rzeczywistości i postawić sobie nowe cele.

W naszych planach jest utrzymanie drużyny seniorów w trzeciej lidze. Drużyna rezerw zostanie wcielona do podstawowego składu, a siłą napędową zespołu będą zawodnicy Akademii Mieszko. Nadszedł czas jeszcze bardziej zdecydowanego postawienia na naszych wychowanków, co powinno ucieszyć wielu gnieźnieńskich kibiców. Ponieważ trzonem drużyny będą rodowici gnieźnianie, nie musimy obawiać się o zaangażowanie  i chęć pokazania się piłkarzy w walce o punkty w każdym meczu. Nowa strategia pozwoli nam też powalczyć o punkty w rankingu Pro Junior System, którego potencjał dotychczas nie był przez nas w pełni wykorzystany.  Wysokie miejsce w tym rankingu, to realne dodatkowe środki finansowe dla klubu.

Dodatkowo zacieśnimy współpracę z Lechem Poznań, a także okolicznymi klubami. Chcemy poprzez skauting znaleźć lokalnych, uzdolnionych graczy i wcielić ich do naszej drużyny. Chcemy również dać szansę wyróżnić się i wybić poprzez grę na trzecioligowych arenach młodym, ambitnym i utalentowanym piłkarzom.

Naszym celem od kilku lat jest długofalowy rozwój, połączony z adekwatnym do możliwości finansowych wynikiem sportowym. Drużyna seniorów to wizytówka Klubu, natomiast Akademia Mieszko to inwestycja sportowa w naszych lokalnych zawodników i wychowanków.

Wszystkie nasze działania będą bazować na szkoleniu młodych piłkarzy, co powinno procentować w przyszłości.

Liczymy także na zaangażowanie każdego kibica Mieszka. Teraz nadszedł czas współpracy i jedności dla wspólnego dobra, jakim jest nasz Klub.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Lech Poznań obroni tytuł mistrzowski w kampanii 2022/2023? Nie tak dawno piłkarze Lecha Poznań świętowali wywalczenie mistrzowskiego tytułu, jednak już wkrótce... Poniedziałek, 13 czerwca 2022
XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych za nami! Od 26 do 28 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie... Niedziela, 29 maja 2022
Pelikan bierze udział w konkursie 1000goli. Potrzebuje głosów! Pelikan Niechanowo chce stworzyć mobilne centrum sportu dla swoich zawodników. Poprzez realizację planu... Środa, 2 marca 2022
Pelikan Niechanowo sparował z Lechitą Kłecko W sobotnie przedpołudnie, zespół Pelikana w kolejnym meczu kontrolnym zmierzył się Lechitą Kłecko. Niedziela, 27 lutego 2022