moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prezydent Tomasz Budasz poparł Szymona Hołownię na urząd Prezydenta RP

Sobota, 23 maja 2020
 • Prezydent Tomasz Budasz poparł Szymona Hołownię na urząd Prezydenta RP

Dzisiaj Gniezno odwiedził Szymon Hołownia. Kandydat na Prezydenta RP przyjechał do Pierwszej Stolicy w ramach kampanii wyborczej.

Szymon Hołownia już wcześniej miał pojawić się w Gnieźnie, jednak plany zostały zmienione z powodu koronawirusa. W końcu jednak kandydat na urząd Prezydenta RP odwiedził Gród Lecha. Podczas briefingu prasowego przedstawił mieszkańcom swój program wyborczy. Kandydata poparł także prezydent Tomasz Budasz. Gniezno to bardzo ważne miejsce na mapie dla każdego, który myśli o tym, żeby być tym, który na nowo odbuduje polską wspólnotę, który przywróci Polskę nie partiom politycznym, które toczą swój odwieczny spór wykrwawiający nas od tylu lat tylko sprawi, że Polska znowu będzie Polską równych Polaków, który sprawi, że my wszyscy zaczniemy znowu szanować się mimo swojej różnorodności - mówi Szymon Hołownia. Tego nie zapewni żaden partyjny funkcjonariusz. To możemy zrobić tylko wybierając prezydenta, który przychodzi spoza układu, który paraliżuje nasze życie od tak wielu lat. (...) Polityka to nie domena partii. Polityka to dobre zarządzanie sprawami miasta. Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj stanąć w mieście, które jest dobrze zarządzane, którego sprawy są dobrze zarządzane. W mieście, w którym polityka odzyskuje swój właściwy sens. Ja od bardzo dawna jeżdżę po Polsce i spotkam się z samorządowcami - jeszcze wcześniej jako autor książek, jako wykładowca spotykałem się z nimi przez wiele lat. Wystarczy, żeby wiedzieć, że samorząd to to, co w ciągu ostatnich 30 lat w Polsce udało się najlepiej. Mimo wszystkich wątpliwości, mimo wszystkich problemów to samorząd dzisiaj sprawia, że możemy normalnie żyć i funkcjonować. To burmistrzowie, wójtowie, prezydenci, sołtysi to jest to, co sprawia, że jeszcze ta Polska istnieje. Na pewno nie rząd centralny, jeszcze na dodatek tak nieudolny jak ten. (...) Samorząd to jest to, co należy wspierać i co jako Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej będę wspierał. Zadeklarowałem, że powołam radę samorządową przy prezydencie, składającą się z przedstawicieli wszystkich pięter wspólnoty samorządowej w Polsce. (...) Nie podpiszę żadnej ustawy, która będzie ograniczała sprawność samorządu, to znaczy będzie na przykład dodawała im zajęć, a nie będą szły za tym pieniądze. Przecież wiecie dobrze jak rząd oszukuje samorządy na subwencji oświatowej. Doprowadza do tego, że wiele samorządów dzisiaj w dobie koronakryzysu znajduje się na granicy wypłacalności i grozi im komisarz wyznaczony przez rząd. To jest rzecz, która nie powinna mieć miejsca. Prezydent powinien być w Rzeczpospolitej strażnikiem wolności samorządów. (...) Rozmawiałem dzisiaj z Waszym prezydentem dużo o lokalnych problemach, o problemach co prawda powiatowego szpitala, ale jednak też gnieźnieńskiego, o przebudowie trzech mostów, o planie inwestycyjnym w Gnieźnie. Prezydent Budasz ma prawo oczekiwać od rządu, że będzie go wspierał, że będzie pomagał w rozwiązywaniu tych problemów, które przed nami stoją.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(39)

 • 27.05.2020 22:35  Odpowiedz na komentarz

  Cz. 2 Prezydent wykonał gest, który pokazuje, że chce być samcem alfa. Ale gest to nie wszystko, trzeba teraz wejść do samorządowej dżungli i po tej deklaracji tam przeżyć. Głosowałem na Pana i życzę Panu powodzenia. Dziękuję też portalowi Moje Gniezno, który zdał relację z tej wizyty, konkurencyjne media chyba zapomniały o misyjności i stały się jedynie instrumentem w walce politycznej. Wszystkiego dobrego.

 • 27.05.2020 22:33  Odpowiedz na komentarz

  Cz. 1 Podziwiam Pana Budasza, w przeciwieństwie do przedmówcy uważam, że polityk powinien mieć swoje zdanie, a nie bronić za wszelką cenę swoich kolesi - bo są partyjnym kolesiami. Prezydent Budasz stał się swego rodzaju instytucją, to dzisiaj innni politycy ogrzewają się w świetle jego sukcesu. ta decyzja, jest pokazem siły i niezależności. I myślę, że dla samorządowca, człowieka, który myśli bardziej o działaniach tu, wybór, żeby poprzeć Hołownię (z jego ideą wspierania samorządności) jest dobry. Nie wiem natomiast jak to się odbije na relacjach miasto-powiat-urząd Marszałkowski.

 • 27.05.2020 22:04  Odpowiedz na komentarz

  jedno jest pewne - budasz nie BĘDZIE RZĄDZIŁ naszym miastem trzecia kadencję. PO ma go już w nosie, zdradził ich. I niech się nie szykuje w posły, bo szans ŻADNYCH nie ma. Polska zasługuje na ludzi lojalnych i odpowiedzialnych. Na KAŻDYM odcinku!

  28.05.2020 08:21

  Polska nie zasługuje na rządy takich ugrupowań jak Platforma. Gdyby doszli do władzy to by było nieszczęście dla naszej Ojczyzny.

 • 27.05.2020 20:01  Odpowiedz na komentarz

  Do Olka. A ty kim jesteś smarkaczu, by zabraniać mi zabierać głos w tak ważnej sprawie? Jestem obywatelem tego kraju przeszło 60 lat i nie mogę pozwolićna to by takie byle kto rządził Polską. Jestem wyborcą i mam prawo głosu. A ty, najpierw poucz się historii, popracuj nad sobą a potem się wypowiadaj. Nikt cię nie zapraszał do tego, byś opiniował mój punkt widzenia. Zabierz się do pracy!

 • 26.05.2020 11:44  Odpowiedz na komentarz

  Hołownia płaczący przed kamerą czytający konstytucję to naprawdę wzruszający i szczery obrazek. Ciemny lud łyka wszystko co mu cwaniaki z PO podsuną. Tak z PO bo za Szymonkiem stoi jego szef kampanii wyborczej , były minister Cichocki , przydupas Wielkiego Szu- Tuska.
  Idą twardo by wrócić do koryta za wszelką cenę, wszelkimi sposobami. Nie Daj Boże!!!

 • 26.05.2020 08:01  Odpowiedz na komentarz

  cZY szykuje się wojna w czasie wyborów prezydenckich miedzy Budaszem a Gruszczyńskim ???? Bo przecież Gruszczyński jest szefem struktur "PO" na cały powiat Gnieźnieński i będzie wszędzie reklamował.... Trzaskowskiego. A Budasz poparł ....Hołownie. Kolejna wojenka w Gnieźnie ??

 • 25.05.2020 22:53  Odpowiedz na komentarz

  Obywatel rp i wwk po co się NAKRĘCAcie. to przecież podpucha. Biznesmen to człowiek, który zazdrości sąsiadow? super auta, wygodnego życia, jego świetnie prosperującej firmy,WYPASIONEJ chaty, wakacji pod palmami, ładnej żony i zdrowych dzieci. Taki po prostu prawdziwy Polak z krwi i kości.

 • 25.05.2020 22:42  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy prezydent Gniezna wspomniał gościowi jak to jego formacja rozwaliła budowę szpitala w poprzedniej kadencji, że tak płacze teraz nad jego losem. Pewnie nie. Wstyd się przyznać, że układy partyjne pozbawiły Gnieźnian porządnej lecznicy. Karma wraca szanowni panowie, którym się wydaje, że możecie robić co chcecie. Wstyd.

 • 25.05.2020 22:35  Odpowiedz na komentarz

  Śmieszy mnie jak taki pan z tvn , rozplywa się nad panowaniem tb w Gnieźnie i NIC zupelnie o nim nie wie. Gdyby poświęcił trochę czasu na przesledzenie kariery tb i poprosil kogoś by mu wytłumaczył o co chodzi w samorządzie to by nie wygadywał takich idiotycznych peanów na CZEŚĆ dyktatora. I to SPRAWIA, że Pan z TVN jest dla mnie niewiarygodny, kolejny karierowicz , który ma parcie na szkło. Człowiek, który na niczym się nie zna i nie ma ambicji by się czegoś nauczyć.

 • 25.05.2020 22:27  Odpowiedz na komentarz

  No właśnie kto stoi za celebrytą bo raczej sam niE finansuje swojej kampanii. Skoro popiera go tb to pewnie POKO BO TO KUMPLE TB. I PO CO PANIE CELEBRYTA TAK SIĘ OBNOSIĆ TYM SWOIM BYCIEM BRZPARTYJNYM. KTO NAZNACZONY NASTĘPNY POPRZE CELEBRYTĘ? MOŻE WŁADCA POZNANIA?

 • 25.05.2020 17:47  Odpowiedz na komentarz

  Kandydować powinni tylko prawdziwi katolicy zatwierdzeni do wyborów przez Konferencję Episkopatu Polski. KEP by odbywała rozmowy ze wszystkimi chętnymi kandydować i by oceniała, kto jest prawdziwym katolikiem, a kto tylko udaje lub jest liberałem. Dzięki temu żaden liberał, libertyn czy lewicowy liberał, albo mason nie mógłby kandydować, to by było dobre dla Polski i należy taką zasadę wpisać do Konstytucji. Liberalizm to zło i nie ma dla niego miejsca w Polsce.

 • 25.05.2020 00:57  Odpowiedz na komentarz

  Zarówno Hołownia jak i Trzaskowski, to nie są odpowiedni ludzie na urząd prezydenta Polski. Jeden i drugi mają tak skrajne poglądy od prawicowych, że większa część społeczeństwa nie akceptuje ich. Związki partnerskie, LGBT, aborcja, adopcja dzieci przez pary homoseksualne, są nie do przyjęcia przez ludzi wierzących a takich w kraju jest więcej. Urząd prezydenta, to urząd poważny. Państwem nie może rządzić celebryta ani też ktoś, kto bierze udział w marszach parady równości, bo to obrzydliwe i godzi w urząd państwa

  25.05.2020 10:39

  swoje durne uwagi zatrzymaj dla siebie, i nie wypowiadaj sie za spoleczenstwo bo nikt ciebie do tego nie upowaznil.

 • 25.05.2020 00:46  Odpowiedz na komentarz

  "Ciemność widzę...Widzę ciemność"
  Gniezno schodzi na psy! Społeczność tego miasta nigdy nie potrafiła wybrać odpowiednich ludzi do rządzenia miastem i powiatem. Górę brało kumoterstwo i kolesiostwo a ludzie należący do PO najmniej dbali o interes społeczny a najbardziej dbali o swoje interesy. Ludzie przejrzeli na oczy i widzą wreszcie, kto o nich zadbał. Nie sądzę, aby pojawił się ktoś, kto przewyższy altruizmem obóz rządzący, dlatego na nic są starania Hołowni, który na pewno ma zaplecze wywodzące się z PO (Donald Tusk), dlatego pewnie Budasz go popiera. To nie jest dobra kandydatura.

 • 24.05.2020 23:14  Odpowiedz na komentarz

  Biznesmen z psiej łaski, żeby nie,, robol"twój pracownik nie nazywał byś się biznesmenem. Komuna się skończyła, mam nadzieję, że Po wkrótce.

 • Po pierwsze: pis już się kończy. Zrozumcie to. Skończyła się kasa. Skończyły się obietnice. Ludziom życje się coraz gorzej (tylko emeryci mają lepiej). Propaganda w telewizji na niewiele się zda jak brakuje kasy, a ludziom żyje się coraz gorzej.
  po drugi: duda już się kończy. w sondażach zaczęło się pikowanie w dół. Wydawało mu się, że wygra wybory w cuglach (jak komorowi). A tu psikus.
  po trzecie: wybory wygra hołownia. To jedyny sensowny kandydat. I budasz to wie. Po raz kolejny idzie pod prąd.

  26.05.2020 11:57

  A co, przestali JUŻ wypłacać 500+? nie dali emerytom trzynastki? Załamał się rynek i nie ma co do żarcia kupić? A głosuj sonie kłamco i manipulancie na czerwonych komuchów i przefarbowanych lisów TAKŻE tych z PO i czekaj na czas, aż będziesz musiał stać w kolejce po papier toaletowy raz na miesiąc ponad 4 godziny!

 • 24.05.2020 22:36  Odpowiedz na komentarz

  Tak, chcemy powrotu PO. TRZEBA ZABRAĆ 500+, DODATKOWE EMERYTURKI I INNE DATKI DLA BIEDY. MUSI STARCZYĆ DLA nas dla KOLESI, NA PRZEKRĘTY, NA OŚMIORNICZKI I KAWIOR. PRZYCIŚNIEMY GŁUPI NARÓD I NADAL BĘDZIEMY WCISKAĆ KIT, ŻE na nic nie ma kasy. Byle starczyło dla nas, byle dorwać się do żłobu i chapać łopatą ile się da. Wszystko w imię demokracji, która teraz jest zagrożona. Napuścimy na siebie tępaków, którzy będą się za nas ciąć z demokracją i konstytucją na ustach. A my będziemy głupkom śmiać się w twarz bo głęboko w poszanowaniu mamy Polskę i polaków.

 • 24.05.2020 17:21  Odpowiedz na komentarz

  Pragę powrotu Platformy do władzy. Gdy rządzili to robole wiedzieli gdzie ich miejsce i nie podskakiwali, a elita mogła się spokojnie bogacić. Zawsze takiego robola mogłem wywalić jak chciał podwyżkę, znalazł się wtedy kolejny, któremu mogłem płacić jeszcze mniej i samemu się bardziej wzbogacić. Działała zasada, by płacić jak najmniej, a wymagać jak najwięcej i do siebie brać jak najwięcej. Teraz robolom to się poprzewracało w czterech literach i za dużo chcą zarabiać. PO wróć!

  05.06.2020 22:53

  Te robole to pracują właśnie na takich jak ty. Życzę tobie żebyś też został takim robolem i tyrał do śmierci. Może wtedy będziesz ludzi szanował

  25.05.2020 06:46

  No chyba facet pogzalo Cię. Widać, że pieniądze wywarły ci już ostatni3 resztki godności. Pycha to jedno z cięższych grzechów. Pamiętaj swojego majątku nie zabierz3sz do grobu. Gdy będziesz poczebowal pomocy pieniądz ci nie pomoże lecz ucieknie od Ciebie A Ty nie będziesz miał na kogo liczyć bo wszyscy uciekli już dawno

  25.05.2020 00:19

  WWK pracownik nie ma być zadowolony tylko przynosić mi dochód. To nie oni mają czuć się zadowoleni, ale starać się żebym ja był zadowolony. Mnie zadowolenie pracowników nie obchodzi tylko zyski. Robole zaś mają znać swoje miejsce i robić, bo chcę zysku.

  24.05.2020 21:49

  Matka sie ciebie wstydzi. Sam mam firme i jakos nie przeszkadza mi ze pracownicy tyle zarabiaja, zadowolony pracownik to bardziej zadowolony pracodawca.

 • Ten cały bałagan w polsc3 mamy tylko dzięki lewicy i socjalista tylko prawdziwi demokraci Konfederacja może zrobić porządek w tym kraju

 • 24.05.2020 08:06  Odpowiedz na komentarz

  TB buduje przedłużenie swojej sukcesji. Jak Ko będzie na dnie skoczy do hołowni. Może się coś ugra. Takie farbowane lisy co zmieniają poglądy dla własnych korzyści.

 • Dlaczego kandydat celebryta, który rzekomo jest bezpartyjny przyjeżdża do miasta gdzie wszechobecne rządzi Ko? O co chodzi? A swoją drogą ciekawe kto go finansuje? Gdyby wygrał wybory szybko by się okazało bo musiałby spłacić długi.

 • 24.05.2020 06:09  Odpowiedz na komentarz

  Chorągiewką chce za wszelką cenę być przy władzy.

 • 23.05.2020 22:24  Odpowiedz na komentarz

  KOLEJNA PŁOTKA POPARTA PRZEZ PŁOTKĘ. WYNIK JEDNOZNACZNY.,, TŁUMY "GO WITAŁY. CIEKAWE ŻE TERAZ KORONAWIRUSA SIĘ NIE BOJĄ.

 • 23.05.2020 19:59  Odpowiedz na komentarz

  PAnie Budasz,a co pan na to,ze Pański kandydat popiera legalizację ?związków partnerskich?.Podkreśla,że w jego opinii ?dwie osoby dorosłe tej samej płci chcące dzielić ze sobą życie mają prawo do tego,by ich deklarację zauważyło i uszanowało państwo i jego instytucje?.Hołownia jest także zwolennikiem obecnych przepisów,czyli tzw. kompromisu aborcyjnego.Na jego podstawie morduje się obecnie ponad 1000 nienarodzonych dzieci rocznie.uważa też "in vitro za metodę nieetyczną,ale nikomu nie zamierza jej zakazywać".no to ja się dziwię,po co pakować się komukolwiek w POPIERANIE tak dziwnego CZŁOWIEKA

 • Szału nie ma, trochę ciekawskich, kilku przypadkowych przechodniów, paru lokalnych dziennikarzy no i król Tomasz PIERWSZY, który popiera niepewnego z pochodzenia i poparcia kandydata na najważniejszy urząd w Polsce zamiast Trzaskowskiego, BYŁO nie było swojego partyjnego kolegę. Hołownię wspiera Piotr Kuczyński (przez lata pisał felietony do Krytyki Politycznej, KP wydała też jego książkę), badacz Rafał Matyja także goszczący u Krytyki Politycznej oraz generał Mirosław Różański, który Stojąc u boku mało istotnego kandydata na prezydenta sili się na niby uszczypliwe wobec obecnej władzy uwag.

 • 23.05.2020 18:52  Odpowiedz na komentarz

  Głosuję na pana rafała Trzaskowskiego. Bardzo odpowiada mi jego światopogląd. Na obiecanki nie reaguję- każdy obiecuje.

  05.06.2020 22:56

  Tak głosujcie na zlodzieji, nich biorą do siebie a resztę dadzą klechom.

  27.05.2020 22:09

  ŚWIATOPOGLĄD jest potrzebny do rządzenia Polską, jak dziura w MOŚCIE. Klaudia, idź się lecz!

  25.05.2020 16:04

  Biedactwo, radzę w czasie wyborów zostać w domu. Nie podejmiesz wtedy błędnej decyzji.

 • 23.05.2020 17:17  Odpowiedz na komentarz

  Dobrze, że nie poparł Trzaskowskiego, który był przecież na spotkaniu grupy Bilderberg. Jeśli kandydat na Prezydenta Polski udaje się na spotkania masonerii, która chce depopulacji i zniszczenia chrześcijaństwa, aby zastąpić je wiarą w szatana, któremu będą składać krwawe ofiary to już wiadomo na kogo nie wolno głosować. Mam nadzieję, że Hołownia nigdy nie będzie chciał mieć cokolwiek wspólnego z tą masonerią jaką jest grupa Bilderberg.

 • 23.05.2020 17:15  Odpowiedz na komentarz

  budasz ZDradziłeś po z której się wywodzisz !!! poparłeś kandydata nie z naszej formacji !! ! my wyborcy to zapamiętamy ... !!!

  24.05.2020 23:46

  Partia oszustów

  23.05.2020 18:06

  Ta wasza formacja czyli Platforma jest do niczego. Niby co ona takiego dobrego zrobiła dla kraju? Schetyna, który w 2008 roku kazał bić podczas akcji "Widelec" zwykłych kibiców na komisariatach to ma być przykład obrońcy demokracji? Strzelanie do górników i nasyłanie służb na dziennikarzy to było demokratyczne? Sprowadzanie wartości człowieka do wartości jego portfela to takie solidarne było? Podnoszenie wieku emerytalnego i działanie w interesie elit to było dobre? PO już upadła i powoli kona.

PODOBNE TEMATY
Posłanka pyta o powód śnięcia ryb w Jeziorze Jelonek Posłanka Paulina Hennig-Kloska zwróciła się do Prezydenta Miasta Gniezna z pytaniami dotyczącymi powodu... Piątek, 30 lipca 2021
Posłanka spotkała się z mieszkańcami Gniezna W niedzielne popołudnie na Wenei spotkali się przedstawiciele i sympatycy Ruchu Polska 2050. Było to... Piątek, 23 lipca 2021
Posłanka o ratowaniu jezior: "Zakończone zostały prace projektowe" Podczas konferencji zorganizowanej w biurze Pauliny Hennig-Kloski Posłanki RP powrócił temat ratowania... Środa, 21 lipca 2021
W niedzielę na Weneji spotkanie z posłanką i Polską 2050 Piątkowa konferencja prasowa w biurze posłanki Pauliny Hennig-Kloski była poświęcona tematyce letniej... Sobota, 17 lipca 2021