moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Największe firmy IT w Polsce

Poniedziałek, 18 maja 2020
  • Największe firmy IT w Polsce

Nie ma co do tego wątpliwości, firmy informatyczne są jednym z głównych filarów polskiej gospodarki. W kontekście rynku pracy, są gwarantem bezpiecznej kariery zawodowej z duża możliwością rozwoju.

Sytuacja w ostatnich latach
Firmy informatyczne to przyszłość polskiego rynku pracy. Ostatnie lata okazały się szczególnie przychylne dla rozwoju tej branży. Na rok 2018 ogólne dochody w branży IT w Polsce wynosiły 49.5 mld złotych z czego 58% przychodów pochodziło ze sprzedaży sprzętu informatycznego.

Naturalnie dobra pozycja firm IT w Polsce jest odzwierciedleniem międzynarodowego trendu. Spółki zajmujące się sprzedażą sprzętu i udzielaniem usług w branży informatycznej są kluczowym graczem w obecnej globalnej ekonomii, dlatego to nieuniknione, że znalazły swoje miejsce również na polskim rynku.

Opinie o pracodawcach w Polsce są szczególnie pozytywne. Jako kraj o socjalistycznej przeszłości, poziom rozwoju kultury pracy do pewnego stopnia nadal nosi znamiona poprzedniego systemu.

Rozwój branży IT jest w tym wypadku dobrym przykładem postępu jaki miał miejsce w naszym kraju w przeciągu ostatnich 30 lat. Firmy informatyczne wyróżniają się zachodnią kultura pracy, co sprawia, że na polskim rynku stanowią pewnego rodzaju novum. Odzwierciedleniem tego są pozytywne opinie pracowników o pracodawcach.

Ciekawym zjawiskiem jest również to, jak impulsy zakupowe takie jak programy 500 + i 300 + wpłynęły na rozwój branży IT w Polsce. W stosunku do sytuacji z przed wprowadzenia programów można zauważyć ewidentny wzrost w dochodach. Jak widać, część społeczeństwa, której dotyczyły dane programy należy do docelowych klientów w branży IT.

Rok 2020
Przewiduje się, że w tym roku ogólna wartość branży informatycznej w Polsce ma osiągnąć 6,24 mld dolarów. Jest to szczególnie wysoki współczynnik, nawet w skali międzynarodowej.

W stosunku do uprzednich lat można zauważyć współczynnik wzrostu wynoszący 6% procent rocznie. Branża IT w Polsce, ma się w ostatnich latach całkiem dobrze. Również rokowanie na przyszłość są bardzo obiecujące i wróżą utwierdzenie pozycji branży IT jako jednej z głównych gałęzi polskiej gospodarki.

W tym kontekście opinie pracowników także są bardzo pozytywne. Jako prężnie rozwijający się obszar gospodarki. Branża Informatyczna jest w stanie zapewnić swoim pracownikom wyjątkowo dobre warunki materialne, oraz system pracy, który odpowiednio wynagradza włożony przez pracownika wysiłek i szanuje rozdział między życiem prywatnym a pracą.

Szczególnie ciekawe w kontekście pozycji rynku IT w Polsce jest jego pozycja na tle spadkowych tendencji na rynku globalnym. Na przykład pomimo spowolnienia rozwoju branży informatycznej w 2015 roku, firmy IT w Polsce nieustannie rozwiały się z corocznym wzrostem wynoszącym kilka procent, tendencja ta ma miejsce do dziś. Ze współczynnikiem rocznego wzrostu sięgającym około sześciu procent rocznie.

Podsumowanie
W latach 2017-2018 do firmy IT o najlepszej pozycji na polskim rynku należały między innymi.
  1. ABC Data - zajmująca się dystrybucją sprzętu IT oraz dodatkowo dystrybucją sprzętu RTV i AGD
  2. Action - poza sprzętem IT, RTV i AGD jest również odpowiedzialna za marki ActiveJet i Actina
  3. Lenovo Technology B.V. - oryginalnie pochodząca z Hong Kongu firma zajmują się produkcją sprzętu informatycznego już od 1984 roku.
  4. ABB - działająca od lat 90 tych firma zajmująca się dystrybucją technologii informatycznej
  5. HP Inc. firma, jest obecnie jednym z przodujących dystrybutorów sprzętu informatycznego w Polsce i na świecie, odzwierciedleniem tego są pozytywne opinie o pracy pisane przez zatrudnione tam osoby.
     

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Opinie o nieznanym numerze - sprawdź, kto do ciebie dzwonił Z telefonów korzysta dziś prawie każdy - nawet kilkuletnie dzieci bez trudu posługują się nowoczesnymi... Poniedziałek, 18 października 2021
Kategorie paczek tematycznych kanałów - jakie i gdzie wybrać? Do najczęściej wybieranych pakietów telewizyjnych należą te, które dostarcza się za pomocą łącza światłowodowego.... Środa, 13 października 2021
Recenzja zegarka HUAWEI GT2 Kiedy HUAWEI zaprezentował zegarek GT2 19 września 2019 r. W Monachium, podczas premiery Mate 30, Mate... Czwartek, 2 września 2021
Recenzja Huawei CM510 Głośniki mini bluetooth to jedno z elegancko wyglądających urządzeń, z których możesz korzystać podczas... Czwartek, 2 września 2021