moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Najlepsza oferta na komórkę dla rodziny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wtorek, 12 maja 2020
  • Najlepsza oferta na komórkę dla rodziny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku działa wielu operatorów, których oferta telefonii komórkowej skierowana jest do rodzin. Na co warto zwrócić uwagę wybierając telefony na abonament i oferty konkretnego operatora?

Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz wysoki pakiet Internetu mobilnego
Podstawą oferty wielu operatorów telefonii komórkowej jest obecnie możliwość prowadzenia nielimitowanych czasowo rozmów, a także przesyłania SMS-ów i MMS-ów do wszystkich bez dodatkowych opłat. Równie ważny, jeśli chodzi o telefony na abonament, jest duży pakiet Internetu. Obecnie za pomocą telefonu komórkowego nie tylko przeglądamy strony internetowe, ale również oglądamy filmy, a także pracujemy (np. korzystając z wideokonferencji). Kilka gigabajtów bezpłatnego transferu danych miesięcznie oferowanych przez niektórych operatorów jest w takiej sytuacji niewystarczające, a dopłata za jego przekroczenie jest zwykle bardzo duża.

Jeśli często korzystamy z Internetu za pomocą smartfona, warto postawić na operatora, który zaoferuje pakiet Internetu o miesięcznym transferze co najmniej 10 GB, a najlepiej, jeśli będzie to kilkadziesiąt lub 100 GB. Pozwoli to na bezproblemowe korzystanie z Internetu bez konieczności ciągłego śledzenia transferu danych w miesiącu i przełączania się w domu na nielimitowany Internet z routera.

Możliwość zachowania numeru telefonu
Jeszcze do niedawna zmiana sieci komórkowej wiązała się również ze zmianą numeru telefonu. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów, operatorzy pozwalają na pozostawienie takiego samego numeru. Jak wygląda to od strony technicznej? W takim przypadku firma kontaktuje się z dotychczasowym operatorem, następnie trzeba dopełnić kilku formalności, wypełniając odpowiednie dokumenty. Warto wybrać zatem takiego operatora, który zachowa nasz numer telefonu, a my nie będziemy musieli informować wszystkich o zmianie dotychczasowego.

Dobry zasięg na terytorium kraju i roaming zagraniczny

Bardzo istotny w ofercie operatorów telefonii komórkowej jest zasięg, który zapewnia nie tylko możliwość połączenia się w celu rozmowy, ale również pomaga unikać problemów w trakcie samego kontaktu. Bez dobrego zasięgu trudno o porozumiewanie się z członkami rodziny, szczególnie tymi znajdującymi się w innym rejonie Polski.

Wybierając operatora telefonii komórkowej, który oferuje telefony na abonament, warto sprawdzić, czy pozwala on korzystać z zasięgu innych sieci w ramach bezpłatnego roamingu krajowego. Równie ważne jest jednak to, by korzystanie z sieci w ten sam sposób było możliwe poza granicami Polski, a w szczególności w Unii Europejskiej. Chodzi tutaj nie tylko o Internet i rozmowy telefoniczne, ale również SMS-y i MMS-y. Dzięki temu w trakcie podróży nie trzeba się martwić o to, że poniesiemy dodatkowe koszty.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Opinie o nieznanym numerze - sprawdź, kto do ciebie dzwonił Z telefonów korzysta dziś prawie każdy - nawet kilkuletnie dzieci bez trudu posługują się nowoczesnymi... Poniedziałek, 18 października 2021
Kategorie paczek tematycznych kanałów - jakie i gdzie wybrać? Do najczęściej wybieranych pakietów telewizyjnych należą te, które dostarcza się za pomocą łącza światłowodowego.... Środa, 13 października 2021
Recenzja zegarka HUAWEI GT2 Kiedy HUAWEI zaprezentował zegarek GT2 19 września 2019 r. W Monachium, podczas premiery Mate 30, Mate... Czwartek, 2 września 2021
Recenzja Huawei CM510 Głośniki mini bluetooth to jedno z elegancko wyglądających urządzeń, z których możesz korzystać podczas... Czwartek, 2 września 2021