moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zderzenie motocyklistów w Jelonku! Dwie osoby w szpitalu!

Niedziela, 10 maja 2020
  • Zderzenie motocyklistów w Jelonku! Dwie osoby w szpitalu!

Dzisiaj ok. godz. 17.20 w Jelonku, między Gnieznem a Żelazkowem, doszło do zderzenia dwóch motocykli. Na miejsce wysłano Policję, dwie karetki Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarną z Gniezna i Niechanowa.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch motocykli, którymi podróżowały w sumie trzy osoby. Z relacji świadków wynika, że pojazdy jechały w kierunku Gniezna. W pewnym momencie do ruchu włączył się młody mężczyzna na motocyklu typu cross. Po przejechaniu kilkuset metrów, mając za sobą kolumnę motocyklistów wracających z przejażdżki, postanowił nagle skręcić do lasu. Z relacji świadków wynika, że nie zasygnalizował on zamiaru skrętu w lewo. Jadący za nim motocykl z koszem uderzył w jednoślad crossowy. Harleyem z koszem podróżowało małżeństwo. Motocykl koziołkował. Kobieta i mężczyzna zostali „wystrzeleni” w powietrze. Młody mężczyzna jadący crossem także upadł. Nie odniósł on jednak większych obrażeń.

Małżeństwo podróżujące Harleyem odniosło poważne obrażenia. Karetki pogotowia przewiozły poszkodowanych do szpitala. Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • 14.05.2020 17:25  Odpowiedz na komentarz

    Nikt niKogo nie wyprzedzaŁ. Skoro nie zna pan dokŁadnie caŁej sytuacji, tylko to co przedstawiane jest w ?MEDiach?, to proszĘ nie zabieraĆ gŁosu.

  • 11.05.2020 18:57  Odpowiedz na komentarz

    Tak sobie myślę skąd ta nienawiść w komentarzach w stronę kierowcy crossa,skoro to on był tym wyprzedzanym i to jeszcze w miejscu niedozwolonym.kierowcy z kolumny doświadczeni(STARZY) i nie zachowali prawidłowej odległości od innego pojazdu.wstyd!

  • 11.05.2020 15:50  Odpowiedz na komentarz

    Tak sobie myślę,dlaczego wszyscy obrzucają błotem kierowcę Crossa skoro on był przez kolumnę motorów wyprzedzany w miejscu niedozwolonym.doświadczeni kierowcy i nie zachowali bezpiecznej odległości?????

  • 11.05.2020 15:17  Odpowiedz na komentarz

    Dawcy nerek wyjechali!!!
    Wszystkim mandaty tym straceńcom, którzy ani przepisy ani rozsądku!!!

    11.05.2020 22:52

    równie dobrze można powiedzieć o koniarzach. dawcy obornika. każdemu szufelkę i wiadro do sprzątania po swoim pupilu albo nocnik pod tyłek konia. a swoją drogą badanie alkomatem dla co niektórych też byłoby wskazane podczas zgromadzeń na ryneczku,przeciez jezdziec to też kierujący! tak wiec nikt świętym nie jest!

  • 11.05.2020 09:45  Odpowiedz na komentarz

    Powiało klasyką... Najpierw wyprzedzę wszystkich bo się safandulą, jak już ich wyprzedziłem to sobie skręcę w lewo i zatrzymam wszystkich których wyprzedziłem. Nagminne u nas i dotyczy kierowców wszystkich pojazdów

  • Zgodnie z prawną definicją motorower to pojazd wyposażony w silnik o pojemności skokowej do 50ccm i prędkości maksymalnej nie większej niż 45km/h!!!

  • 11.05.2020 08:42  Odpowiedz na komentarz

    Tom.To nie był on.

  • 11.05.2020 00:00  Odpowiedz na komentarz

    Czy tym crossem nie jechał ten idiota co dzisiaj jezdzil bez kasku po Wiitkowie nawet po CHODNIKACH. Jadac zamknieta drogą koło sióstr zakonnych omijal ludzi chodnikiem duza predkoscia. Niech policja to sprawdzi to nie jest nornalny co iek

  • 10.05.2020 22:23  Odpowiedz na komentarz

    Po co dwie straże???? To jest niepotrzebne generowanie kosztów,po drugie ten las już jest tak mocno przetrzebiony przez nawałnicę a jeszcze tam jest wycinka drzew za dwa lata przy dobrym wietrze znów będzie mnóstwo wiatrołomów.

  • 10.05.2020 21:06  Odpowiedz na komentarz

    Wina kierowcy harleya !!!

    12.05.2020 12:37

    Nie masz racji kolego bo według przepisów kierowca crossa nie może poruszać się w ruchu drogowym jeśli nie posiada homologacji. Czyli powinien być wyposażony w światła aby móc zasygnalizować chęć skrętu w danym kierunku. A jeśli oglądałeś Zdjęcia dokładnie to ewidentnie widać iż ten cross takowych świateł nie posiada

    11.05.2020 15:14

    Jak to może być wina kierowcy harleya jeżeli on nie wiedział czy ten ktoś na crossie będzie skręcał czy jechał prosto

    11.05.2020 08:20

    Niestety nie!!!!! A panowie policjanci niech zlecą ekspertyzę pseudo motorowerka pod względem jego stanu technicznego jakże i POJEMNOŚCI skokowej silnika.

PODOBNE TEMATY
Nowe samochody dla OSP Kiszkowo i OSP Mieleszyn Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek OSP z powiatu gnieźnieńskiego. Czerwone... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Lednickiej! Trzy osoby w szpitalu! W sobotę ok. godz. 16.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Lednickiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Zderzenie trzech aut na ul. Poznańskiej w Gnieźnie W sobotę ok. godz. 13.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Poznańskiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Gdańskiej! Dziecko trafiło do szpitala! W niedzielę ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej... Niedziela, 23 stycznia 2022