moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przedszkola w Gminie Gniezno otwarte od 11 maja

Piątek, 8 maja 2020
 • Przedszkola w Gminie Gniezno otwarte od 11 maja

Na podstawie komunikatu Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 organy prowadzące mogą otworzyć: inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola, oddziały przedszkole w szkołach podstawowych od środy 6 maja br.

Ponieważ wszystkie placówki muszą stosować się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej, a to wymaga odpowiedniego przygotowania, Gmina Gniezno planuje otworzyć prowadzone przedszkola i oddziały przedszkole w szkołach podstawowych od 11 maja br.

W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w gminnych placówkach oświatowych, wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli opracowane zostały procedury postępowania i nowa organizacja pracy placówek. W ramach przygotowań do ponownego uruchomienia placówek zakupiono środki ochrony osobistej dla pracowników oraz ustalono warunki organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności).

Gmina Gniezno podejmuje wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej, w bezpiecznych warunkach, wspomóc powracających do pracy i obowiązków zawodowych mieszkańców, zapewniając opiekę pozostającym w domu ich dzieciom.

Zwracamy uwagę, że z opieki w przedszkolu mogą skorzystać dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, a przede wszystkim są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracownikami handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ponieważ bezpieczeństwo dzieci i kadry sprawującej opiekę jest priorytetem, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gniezno będą otwarte tylko w warunkach spełniana wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 13.05.2020 00:07  Odpowiedz na komentarz

  Tylko piękne słowa , ochronne rękawiczki, maseczki itd.

 • 08.05.2020 23:15  Odpowiedz na komentarz

  Przecież nikt nikogo nie zmusza do posłania dzieci do przedszkoli. Niestety nie każdy ma ten komfort żeby być na opiece albo zostawiać dziecko u babci. To co mam zrobić? Zostawić 5-latka w domu czy zabrać go do pracy? Dobrze, że nie wszyscy dają się zwariować z obostrzeniami.

 • Jak noe wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A najgorsze jest to, że moim dzieckiem które będzie musiało być odizolowane od innych dzieci BĘDZIE SIĘ opiekowała pani w pelerynie, w gumowych rękawiczkach, masce na twarzy i nie wiadomo w czym jeszcze.

 • 08.05.2020 12:02  Odpowiedz na komentarz

  W Gnieźnie rośnie pandemia a przedszkola są otwierane!!!! Zastanówcie się, żebyśmy nie płakali.

 • 08.05.2020 08:43  Odpowiedz na komentarz

  Skoro bezpieczeństwo jest priorytetem to otwieranie przedszkoli w tym momencie jest Niepoważną, lekceważącą Nieodpowiedzialną decyzją.

PODOBNE TEMATY
Otwarcie wiaduktu już 30 października 30 października wiadukt im. ks. Jerzego Popiełuszki zostanie oddany do użytku po remoncie. Pozostaje... Niedziela, 17 października 2021
Renowacja kaplicy grobowej rodziny Lange w Rybnie Wielkim Zakończyły się prace związane z renowacją zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Lange oraz zagospodarowaniu... Środa, 13 października 2021
Rewitalizacja Wenecji nabiera tempa Pierwszy etap rewitalizacji Parku Piastowskiego został ukończony. Mieszkańcy mogą już korzystać ze zrewitalizowanej... Piątek, 8 października 2021
Wiadukt po próbach obciążeniowych! Wiadukt w Gnieźnie pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe... Środa, 29 września 2021