moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przedszkola w Gminie Gniezno otwarte od 11 maja

Piątek, 8 maja 2020
 • Przedszkola w Gminie Gniezno otwarte od 11 maja

Na podstawie komunikatu Prezesa Rady Ministrów oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 organy prowadzące mogą otworzyć: inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola, oddziały przedszkole w szkołach podstawowych od środy 6 maja br.

Ponieważ wszystkie placówki muszą stosować się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej, a to wymaga odpowiedniego przygotowania, Gmina Gniezno planuje otworzyć prowadzone przedszkola i oddziały przedszkole w szkołach podstawowych od 11 maja br.

W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w gminnych placówkach oświatowych, wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli opracowane zostały procedury postępowania i nowa organizacja pracy placówek. W ramach przygotowań do ponownego uruchomienia placówek zakupiono środki ochrony osobistej dla pracowników oraz ustalono warunki organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności).

Gmina Gniezno podejmuje wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej, w bezpiecznych warunkach, wspomóc powracających do pracy i obowiązków zawodowych mieszkańców, zapewniając opiekę pozostającym w domu ich dzieciom.

Zwracamy uwagę, że z opieki w przedszkolu mogą skorzystać dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, a przede wszystkim są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracownikami handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ponieważ bezpieczeństwo dzieci i kadry sprawującej opiekę jest priorytetem, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gniezno będą otwarte tylko w warunkach spełniana wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 13.05.2020 00:07  Odpowiedz na komentarz

  Tylko piękne słowa , ochronne rękawiczki, maseczki itd.

 • 08.05.2020 23:15  Odpowiedz na komentarz

  Przecież nikt nikogo nie zmusza do posłania dzieci do przedszkoli. Niestety nie każdy ma ten komfort żeby być na opiece albo zostawiać dziecko u babci. To co mam zrobić? Zostawić 5-latka w domu czy zabrać go do pracy? Dobrze, że nie wszyscy dają się zwariować z obostrzeniami.

 • Jak noe wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A najgorsze jest to, że moim dzieckiem które będzie musiało być odizolowane od innych dzieci BĘDZIE SIĘ opiekowała pani w pelerynie, w gumowych rękawiczkach, masce na twarzy i nie wiadomo w czym jeszcze.

 • 08.05.2020 12:02  Odpowiedz na komentarz

  W Gnieźnie rośnie pandemia a przedszkola są otwierane!!!! Zastanówcie się, żebyśmy nie płakali.

 • 08.05.2020 08:43  Odpowiedz na komentarz

  Skoro bezpieczeństwo jest priorytetem to otwieranie przedszkoli w tym momencie jest Niepoważną, lekceważącą Nieodpowiedzialną decyzją.

PODOBNE TEMATY
Gmina Gniezno z kolejnym dofinansowaniem na inwestycje drogowe Gmina Gniezno otrzymała z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych ponad 11,5 mln zł. dofinansowania... Środa, 15 czerwca 2022
Radny Paweł Kamiński opuszcza szeregi Prawa i Sprawiedliwości! Publikujemy treść oświadczenia radnego Rady Miasta Gniezna, Pawła Kamińskiego Wtorek, 24 maja 2022
Studzienki na ulicy Wolności osadzone za głęboko? Mieszkańcy czekają na koniec remontu! Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcia studzienek osadzonych w asfalcie na ulicy Wolności. Wydaje... Środa, 18 maja 2022
Remonty dróg w Gminie Gniezno Gmina Gniezno w ostatnim czasie wyremontowała drogi gminne w miejscowościach Obórka oraz Modliszewo-Modliszewko.... Środa, 18 maja 2022