moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Koronawirus w jednym z gnieźnieńskich domów opieki! Zmarła 95-letnia kobieta

Piątek, 1 maja 2020
 • Koronawirus w jednym z gnieźnieńskich domów opieki! Zmarła 95-letnia kobieta

W ubiegły weekend, w jednym z gnieźnieńskich domów opieki zmarła 95-letnia kobieta. Jak się okazało, w placówce odnotowano zakażenia koronawirusem - zarówno wśród pensjonariuszy, jak i personelu.

Informację o zakażeniach koronawirusem w jednym z domów opieki przy ul. Libelta w Gnieźnie otrzymaliśmy w połowie tygodnia. W ubiegłą niedzielę zmarła tam 95-letnia kobieta. Przyczyną zgonu nie było zakażenie SARS-Cov-2, jednak wówczas sprawa wyszła na jaw. Poprosiliśmy o komentarz gnieźnieński Sanepid. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

W odpowiedzi na Pana email z dnia 27.04.20r. informuję, iż na terenie powiatu gnieźnieńskiego w jednym z domów, odnotowano zakażenia koronawirusa SARS-Cov-2 u pensjonariuszy i personelu, zakażenia przebiegają bezobjawowo, stan pensjonariuszy i personelu jest dobry.
Personel i pensjonariusze mieli  kontakt z osobą, u której wcześniej rozpoznano koronawirusa SARS-Cov-2.
Osoba ta przebywała na kwarantannie w związku z czym miała pobrane wymazy zgodnie z procedurami, objęta kwarantanną została także zgodnie z procedurami we właściwym czasie.
W ww. domu odnotowano jeden zgon 95-letniej kobiety, osoba ta miała wcześniej pobrane wymazy wynik badania w kierunku koronawirusa u tej osoby był UJEMNY. Wg uzyskanych informacji zgon został stwierdzony przez lekarza. W ww. domu Inspekcja Sanitarna w Gnieźnie nie prowadzi w chwili obecnej postępowań administracyjnych. Wg uzyskanych informacji placówka posiada środki ochrony osobistej nie zgłaszano też braku ww. środków.
25.04 - 26.04.20r. wszyscy pensjonariusze i personel mieli pobrane wymazy w kierunku koronawirusa zgodnie z procedurami i są pod stałym nadzorem Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie.
PSSE Gniezno

Jak wiadomo, koronawirus jest najbradziej niebezpieczny dla osób starszych, dlatego najbardziej narażone są właśnie osoby przebywające na przykład w domach seniora.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • 05.05.2020 23:58  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy ten dom opieki ma wymagane pozwolenia (PINB)?

 • 02.05.2020 21:27  Odpowiedz na komentarz

  Jeśli przebywają na kwarantannie to mają zakaz wychodzenia na zewnątrz, to jak maja zarazić przebywających w SKORZĘCINie.

 • 01.05.2020 22:29  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe ile będzie nowych przypadków po wizycie w Skorzecinie ludzie chętnie tam jadą ale nie mają pojęcia że przebywają tam ludzie na kwarantannie do tego co drugi chodzi bez maski o 2m odstępu też można zapomnieć ciekawe czy ktoś się tym zainteresuje

 • 01.05.2020 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Skończę szerzyć propagandę i dawać clickbaitowe tytuły atwncjusze XD

PODOBNE TEMATY
Tysiąc złotych mandatu za wyprzedzanie na skrzyżowaniu Widzieliście kogoś kto wyprzedza na skrzyżowaniu drugie auto? Gnieźnieńscy policjanci niestety tak. Sobota, 22 stycznia 2022
Lód na drodze pokonał ciężarówkę i autolawetę W czwartek ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały informację o samochodzie ciężarowym, który wpadł... Piątek, 21 stycznia 2022
Zezwolnie na przejazd było, ale nieważne Zezwolenie rosyjskiego przewoźnika było źle wypełnione. Zabrakło wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika... Piątek, 21 stycznia 2022
Przesunięte półtusze świń powodem zatrzymania do kontroli Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na... Piątek, 21 stycznia 2022