moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak wygląda proces regeneracji turbosprężarki?

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020
 • Jak wygląda proces regeneracji turbosprężarki?

Nie ma co się oszukiwać, próba naprawy uszkodzonej turbosprężarki jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie mocno ograniczyć koszta związane z remontem układu napędowego. Pomimo tego w dalszym ciągu spora liczba osób nie jest przekonana do tego procesu. Wiele z nich nie może uwierzyć, że zepsuta turbosprężarka po odpowiednich ruchach będzie jak nowa. Jak to możliwe?

Proces regeneracji turbosprężarki
Kłęby siwego lub czarnego dymu, charakterystyczny dźwięk w czasie przyśpieszania czy słabnący silnik. Właśnie to są objawy mówiące nam o problemach z działaniem turbosprężarki. Warto reagować tak szybko, jak to możliwe, gdyż dzięki temu będziemy w stanie znacznie ograniczyć czekające nas koszty, bądź ocalić turbosprężarkę przed całkowitym zepsuciem, które w niektórych wypadkach może nawet uszkodzić niektóre elementy silnika.

Dobry mechanik rozpocznie swoją pracę oczywiście od diagnozy. Oczywiste jest, że te objawy nie zawsze wiążą się jedynie z uszkodzoną turbosprężarką. Jeśli jednak okaże się, że nasze przeczucia były słuszne, to będziemy musieli zdecydować pomiędzy zakupem nowego egzemplarza lub regeneracją zepsutego. Warto wspomnieć, zdecydowana ciężkość warsztatów zajmuje się wyłącznie wymianą tego urządzenia, a jego naprawę zleca specjalnym serwisom. Jest to bardzo odpowiedzialne rozwiązanie, gdyż regeneracja turbosprężarki musi odbyć się z użyciem profesjonalnego sprzętu przez fachowców. Jeśli zdecydujemy się na naprawę domowymi sposobami, możemy jedynie spodziewać się szeregu kolejnych problemów.

Jakie są etapy regeneracji turbosprężarki?
Naprawę turbosprężarki możemy podzielić na kilka etapów, należą do nich:
 • Rozmontowanie turbosprężarki.
 • Mycie oraz piaskowanie konkretnych elementów.
 • Czyszczenie oraz udrożnienie wszelkich kanałów olejowych.
 • Wnikliwa diagnoza wszystkich elementów oraz wymiana zużytych czy uszkodzonych.
 • Profesjonalne wyważenie wirniki turbiny w danych prędkościach.
 • Zmontowanie rdzenia turbosprężarki oraz doważenie go w konkretnych prędkościach.
 • Końcowy montaż.
 • Sprawdzenie poprawności funkcjonowania.

Do czego prowadzi niepoprawna regeneracja turbosprężarki?
Wszelkie błędy, jakie zostają popełnione w czasie naprawy turbosprężarki, będą skutkowały ponownym jej uszkodzeniem w bardzo szybkim czasie. W związku z tym nie warto korzystać z usług mechaników twierdzących, że czyszczenie czy wyważenie nie jest konieczne. Tak po prostu nie będzie, turbosprężarka pracuje w bardzo trudnych warunkach, dlatego napraw musi być przeprowadzone idealnie. Zatem przed wyborem danego serwisu warto sprawdzić, czy wykorzystuje on oryginalne elementy, a nie zamienniki z Chin. Zaufaną firmą zajmującą się regeneracja turbosprężarek jest Turbokrymar.pl. Jest to lider w tej dziedzinie, oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości, świetną obsługą oraz krótki czas oczekiwania, a wszystko to w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jak wygląda urządzenie po regeneracji?
Proces naprawy jest bardzo trudny, jednak i warty wysiłku. Po regeneracji sprzęt będzie jak nowy. Później jednak na światło dzienne wyjdą pierwotne powody problemów z turbosprężarką. W niektórych wypadkach będzie to tylko jej zużycie. Jednak bardzo ważne jest, aby przed założeniem naprawionego sprzętu usunąć jakiekolwiek inne problemy z silnikiem. Należy również wyczyścić przewody dolotowe, zadbać o wymianę filtrów olejowych i powietrza, a także specyfiku smarnego. Jeśli nie wykonamy tych czynności to bardzo możliwe, że problemy z turbosprężarką powrócą, a nikt z nas tego nie chce.
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

 • 11.06.2021 08:56  Odpowiedz na komentarz

  U mnie zajmowali się tym specjaliści z AMSerwis w Trójmieście. Polecam bo całość wyszła korzystnie cenowo, a auto jest nareszcie sprawne.

 • 27.04.2020 12:32  Odpowiedz na komentarz

  O KTÓRY SERWIS W GNIEŹNIE CHODZI
  SZANOWNY PANI REDAKTORZE

PODOBNE TEMATY
Nocna Jazda rozpoczęła sezon motoryzacyjny! Na Rynku pojawiły się niesamowite samochody! W niedzielę na Rynku Pierwszej Stolicy odbyło się motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu zorganizowane przez... Poniedziałek, 16 maja 2022
Czy warto kupić opony wielozesonowe? Opony wielosezonowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Z czego... Niedziela, 15 maja 2022
W niedzielę motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu Drodzy motomaniacy, Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno wspólnie z Dynamic Strong Klub Sportowy... Środa, 11 maja 2022
Turystyczny rajd samochodowy Wiosna 2022 - Zielono Mi przeszedł do historii W sobotę miłośnicy 4 kółek z Gniezna i okolic przyjęli zaproszenie gnieźnieńskiej delegatury Automobilklubu... Niedziela, 24 kwietnia 2022