moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Market Biedronka przy ul. Roosevelta w Gnieźnie zamknięty! Kasjerka ma koronawirusa

Sobota, 18 kwietnia 2020
  • Market Biedronka przy ul. Roosevelta w Gnieźnie zamknięty! Kasjerka ma koronawirusa

Market sieci Biedronka mieszczący się przy ul. Roosevelta w Gnieźnie został zamknięty. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z kasjerek.

Jak udało nam się ustalić, koronawirusa wykryto u kobiety, która jest kasjerką w markecie. W piątek wieczorem okazało się, że kobieta ma dodatni wynik badania pod kątem SARS-CoV-2. Sklep został zamknięty, a personel skierowany na badania. Nie wiadomo jednak kiedy i z jakiego ogniska epidemicznego mogło dojść do zakażenia kasjerki. Jedną z hipotez jest zakażenie od członka rodziny, jednak równie dobrze mogło się to zdarzyć w czasie pracy.

Sklep pozostanie zamknięty co najmniej do czasu przeprowadzenia dezynfekcji. Co ciekawe, market zachowywał wysokie środki ostrożności. W czwartek przeprowadzono m.in. dezynfekcję wózków sklepowych i części sklepu. Osoba przeprowadzająca dezynfekcję nakazem właściciela firmy sprzątającej także zgłosiła się dzisiaj telefonicznie do Sanepidu i czeka na dalsze wytyczne.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(26)

  • Szacunek dla wszystkich pań / panów kasjerów... dla nas wygoda ???
    oni natomiast ryzykują , dla nas
    własnym zdrowiem (może również życiem)

    21.04.2020 11:57

    zgadzam się 100 % z opinią klienta marketu /uszanowania dla personelu biedronki / szacunek / zdrowia życzymy.

  • w drugim tygodniu ferii dzieci a potem ja mieliśmy gorączkĘ nie moŻna było jEJ zbić. po 3 dniach walki przegrałam i miałam 40 stopni. bYŁAM U LEKARZA I NIC NIE STWIERDZIŁ ANI U MNIE ANI U DZIECI. PRZYPUSZCZAM, ŻE JUŻ WTEDY PANOWAŁ U NAS KORONAWIRUS

  • 19.04.2020 22:56  Odpowiedz na komentarz

    Dziękuję, że była Pani w pracy, a "nie leżakowała" jak wielu w domku przed telewizorem, dzięki takim osobom jak Pani i Pani Koleżanki i koledzy można w tych "chorych" czasach zrobić zakupy. Dziękuję dostawcom, kurierom, KIEROWCom autobusów, busów i tym innym "Cichym Bohaterom". Dziękuję. Życzę aby Pani tę zarazę przeszła spokojnie. Trzymam kciuki. ...

  • 19.04.2020 20:24  Odpowiedz na komentarz

    brawo husaria wreszcie jakieś rozsądne i pozytywne myślenie ,dziękuję

  • 19.04.2020 09:26  Odpowiedz na komentarz

    Kasy w BIEDRONKACH mają piękne osłony z plexi oddzielające Panie kasjerki od klientów !. wobec tego ludziska, nie panikujcie !!

  • 19.04.2020 07:24  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie otwórzcie oczy bo ktoś wami manipuluje. Media sieją propagandę. Niemiecki dr. Wargras (czy jakoś mu tam) sam powiedział, że ten wirus jest z nami już bardzo długo i porównując dzisiejsze zachorowania i zgony jest ich wiele mniej niż chociaż rok temu. Jeśli nie powstanie my z kolan to oni nami zawładną więc przestać ogladacedia i zacząć myslec

  • Ludzie nie buczeć! robicie większe zamieszanie niż media i rząd... To tylko grypa przez którą każdy musi przejść. A jeśli chodzi o liczbę zgonów to przereklamowane... Od wieków słabsze organizmy padały i jakoś nikt tego nie nagłaśniał... Brzydko, ŻE w ogóle publikujecie takie rzeczy, dajcie tej pani kasjerce spokojnie żyć bo dzięki niej mogliście zrobić zakupy a przy tym cOŚ do żarcia swoim rodzinom...

  • 18.04.2020 22:45  Odpowiedz na komentarz

    Nie bardzo rozumiem. Pani ta czekając NA wyniki testu była kierowana do pracy ?

  • 18.04.2020 16:14  Odpowiedz na komentarz

    A czy ktoś pomyślał o tej dziewczynie jak się czuje? To nie jest miłe czytać o sobie na wszystkich portalach. Niedługo jeszcze może nazwisko i adres PODACIE? Przecież każdy może się zarazić. ŻYCZĘ Jej ZDROWIA i Spokoju.

    19.04.2020 08:39

    Dokladnie zyczmy szybkiego powrotu dO zdRowia i miejmy nadzieje ze nas to niebspotka!

  • 18.04.2020 14:46  Odpowiedz na komentarz

    Idąc na zakupy do marketu lub innego sklepu ponosimy ryzyko ZAKAŻENIA. Jak nie od pracownika to od innego klienta.

  • 18.04.2020 14:44  Odpowiedz na komentarz

    Tak moje Gniezno ustala ze nic nie ustala ...kasjerka jest rodzina z pracownikiem POLANEXU...Tyle w temacie

  • 18.04.2020 14:23  Odpowiedz na komentarz

    A mówili zostań w domu? Teraz histeria a jak zakupy robili to dobrze było. Dużo zdrowia dla wszystkich kasjerów.

  • 18.04.2020 13:12  Odpowiedz na komentarz

    Na przełomie stycznia A lutego w przedszkolach i szkołach większość dzieci przechodziła od 3 do 5 dniowe gorączki po ok 40°C, których to nie można było zbić dodatkowo występował kaszel i katar i moim zdaniem to już wtedy była pierwsza fala tego wirusa A teraz jest tylko sianie paniki przez media i ubezwasnowolnie ie obywateli świata bo komuś zależy na tym

  • 18.04.2020 13:10  Odpowiedz na komentarz

    GDZIE JEST PAN BUDASZ ? CZY ZAJMUJE SIE REWITALIZACJĄ PARKÓW ZA PIENIĄDZE Z BUDŻETU ??? CZY W KOŃCU ZAJMIE SIE CZYMŚ W TYM MIEŚCIE ???

    19.04.2020 19:29

    Weź się najpierw za siebie.

    19.04.2020 12:02

    Rewitalizacją bo tam niejeden zrobi interes życia.

    19.04.2020 08:38

    Toba sie powinni zajAc

    18.04.2020 20:08

    IDŹ SOBIE ZAJARAJ PETA ...

  • 18.04.2020 13:08  Odpowiedz na komentarz

    Po płatnościach Kartą można Ustalić Klientów Których Ta Pani OBSŁUGIWAŁ, GORZEJ Z TYMI CO GOTÓWKĄ PŁACĄ.

  • 18.04.2020 12:41  Odpowiedz na komentarz

    A co z klientami? Ktoś raczy wyjaśnić o jaki okres może chodzic i godziny w których owa pani obsługiwała na kasie? Warto byłoby wiedzieć czy jest się w grupie ryzyka czy jednak udało się w danym dniu czy dniach o wybranych godzinach tam nie przebywać?

  • 18.04.2020 12:30  Odpowiedz na komentarz

    A co teraz ze wszystkimi klientami ktorzy robili tam zakupy...!

    19.04.2020 07:38

    Co z klientami którzy robili tam zakupy!...No jak to co... umrą wszyscy jak jeden we wtorek o 19:30 zaraz po wieczorynce...

    18.04.2020 21:48

    Kasier nie ma możliwości zachowania bezpiecznej odległości bo siedzi, a klient owszem, więc trzeba samemu dbać o bezpieczeństwo a nie teraz mieć pretensje. Ta pani jak by nie musiała to by tam nie siedziała i się nie NARAŻAŁa, robiła to dla NAs....

    18.04.2020 13:44

    Nic , a co ma być ?? Żyją .

PODOBNE TEMATY
Ćwiczenia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie W czwartek tj. 21 października 2021 r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie odbyły... Piątek, 22 października 2021
Strażacy wyjeżdżali ponad 1 900 razy do usuwania skutków silnego wiatru Służba w dniu 21 października okazała się bardzo trudną zarówno dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej... Piątek, 22 października 2021
Próba samobójcza na os. Jagiellońskim! Mężczyznę zdjęto z okna! W czwartek, w godzinach południowych służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie siedzącym na... Piątek, 22 października 2021
Poradnia Kardiologiczna ponownie w budynku Poradni Specjalistycznych przy ul. Św. Jana Poradnia Kardiologiczna od 21.10.2021 r. funkcjonuje ponownie w budynku Poradni Specjalistycznych przy... Piątek, 22 października 2021