moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Apel Sanepidu do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego

Piątek, 17 kwietnia 2020
  • Apel Sanepidu do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie gnieźnieńskim apeluje do mieszkańców, w szczególności do osób, które przebywają na kwarantannie oraz izolacji domowej oraz osób wspólnie z nimi zamieszkujących, aby stosowali się do nakazów decyzji i przestrzegały obowiązku odbywania kwarantanny lub izolacji domowej nie opuszczały miejsca gdzie odbywają kwarantannę czy izolację domową.

W dniu 16.04.20r. godz. 14.00 odnotowano 32 zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie gnieźnieńskim, z czego 26 osób są to pracownicy jednego z zakładów na terenie miasta Gniezna gdzie stwierdzono ognisko epidemiczne.

Przestrzeganie kwarantanny i izolacji domowej ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w powiecie gnieźnieńskim jest to więc nasz wspólny cel aby temu zapobiec.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 18.04.2020 14:09  Odpowiedz na komentarz

    Niby sytuacja jest poważna a podawane są wyłącznie ogólniki, które chyba mają na celu wywołanie paniki. Dlaczego nie ma informacji w jakich godzinach ta zarażona osoba była na kasie, żeby ewentualnie w przypadku kontaktu z tą panią mieć większą ostrożność i np. nie odwiedzać osób starszych? Dlaczego tylko kwarantanna dotyczy pracowników marketu i zakłada sie, że nikt z klientów się nie zaraził. Rozumiem Rodo ale nie chodzi przecież o podawanie imion i nazwisk pracowników. Jakby maseczka była lekiem na całe zło i jak majonez zakrywać wszystkie nieszczęścia tego świata. No to będzie się dzialo

  • 18.04.2020 10:40  Odpowiedz na komentarz

    Każdy to przejdzi prędzej czy później.

  • 18.04.2020 08:31  Odpowiedz na komentarz

    Wczoraj było pełno ludzi na ulicach w centrum Gniezna. Maseczki dodały odwagi, ale czy jest z nimi tak bezpiecznie????. Powinniśmy jeszcze zachować Ostrożność!!!!

  • 18.04.2020 08:18  Odpowiedz na komentarz

    Dopiero od 20 jak zmniejszą zaostrzenia i będzie można wychodzić rekreacyjnie do parków, lasów zobaczycie co będzie. Jak Ci wszyscy ludzie,którzy tylko czekają na pozwolenie wyjdą z Domów.
    Żeby nie było wielkiego BUm,i dopiero wtedy OBUDZimy się z ręką w nocniku.

    18.04.2020 15:19

    A w lesie zarazisz się od drzewa?

  • 18.04.2020 06:13  Odpowiedz na komentarz

    Wszystko co się dzieje jest przerażające. Wszystko wymyka się spod kontroli. Każdy robi co chce. Zero organizacji i zero troski o CZLOWIEKA
    Jedyne co ogarniiają rządzący, to nakazy, zakazy, podwyżki i to dla nich w dobie istniejącej zarazy ,NAJWAŻNIEJSZE !

    18.04.2020 15:42

    O czym ty bredzisz ??? Mało robią ? Jak Ci tak źle to wyjedź tam gdzie ci będzie lepiej !!! Anglia, Hiszpania, Francja może Włochy ???

  • 18.04.2020 01:40  Odpowiedz na komentarz

    Za chwilę w innych firmach będą takie ogniska epidemiczne, paroc itp. kwestia czasu.

  • Dlaczego nie Piszecie Wprost o Polanexie

  • 17.04.2020 22:17  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie którzy mieli kontakt z osoba zakarzona nie maja kwatantanny(SASIEDzi)itp to jest dramat co sanepid robi

PODOBNE TEMATY
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021
Pierwsze zabiegi ablacji w Szpitalu Zgodnie z obietnicami składanymi w dniu otwarcia nowego budynku, gnieźnieński szpital rozszerza działalność... Środa, 13 października 2021
Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej pamiątki z... Środa, 13 października 2021