moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kilka radiowozów Policji pod kościołem w Kędzierzynie! W świątyni było zbyt wiele osób

Środa, 15 kwietnia 2020
 • Kilka radiowozów Policji pod kościołem w Kędzierzynie! W świątyni było zbyt wiele osób

W poniedziałek, w godzinach popołudniowych pod kościołem w Kędzierzynie pojawiło się kilka radiowozów Policji. Powodem była nadmierna liczba osób w świątyni.

W godzinach popołudniowy policjanci odebrali zgłoszenie o nadmiernej liczbie osób w kościele w Kędzierzynie. Na miejsce wysłano kilka radiowozów. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że 4 osoby opuściły świątynię wychodząc przez zakrystię, natomiast 6 wyszło głównymi drzwiami. Wszyscy zostali pouczeni. Zgodnie z procedurą powiadomiono także poznański Sanepid.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(43)

 • 21.04.2020 15:33  Odpowiedz na komentarz

  Prawo jest dla wszystkich takie samo

 • 21.04.2020 15:05  Odpowiedz na komentarz

  Najlepsze jest to że Ci co wchodzą do kościoła w tłum ( znam osobiscie) Jadą później do Gniezna w MASKACH i PRYSKAJA się co chwile środkami żeby wirusa nie złapać.

 • 20.04.2020 15:23  Odpowiedz na komentarz

  Najlepsze jest to, że w artykule nie podpisano, że jedną z osób wychodzących przez głowne wejście był sam ksiądz (czyli tak naprawdę 5 osób wyszło głównymi drzwiami), a zakrystią ministranci. śmiech na sali. Ale przeciez im chodzi o propagande i szczucie na siebie nawzajem. szkoda, że podejyncze pryzpadki - jak pani z rynku się dają wbujać w karuzelę nienawiści. niestety wiemy kim jestes i gdzie mieszkasz. sąsiedzi pozdrawiają :)

 • Dla tych co uważają, że obecny rząd nie jest prawicowy wyjaśniam, że się mylą. To jest rząd prawicowy, ale w pewien określony sposób. Rządzi z woli Boga, bo te ugrupowanie polityczne jest bliżej Boga niż inne. Bóg chce władzy PiS, chociaż są niedoskonali, ale On nie przysyła nam aniołów, lecz właśnie niedoskonałych ludzi, ale tych, którzy są bliżej Niego i Jego woli. Głosowanie przeciw woli Boga to zaś grzech, pamiętajmy o tym. Tak samo grzechem jest liberalizm, bo to szatańska ideologia.

  20.04.2020 18:53

  Normalny, jaki szatański wpis? Liberalizm to grzech, za który Bóg wysyła do piekła, bo jest On miłosierny i nie chce, żeby grzesznicy nas prowadzili drogą grzechu, a właśnie to chcą robić liberałowie. Módlmy się za nich, aby się nawrócili i porzucili grzeszny liberalizm. Ty zaś nie głosuj na liberałów, bo to grzech, za który się trafia do piekła. Oczywiście jest szansa na uniknięcie piekła, trzeba tylko odpokutować swój grzech, wyspowiadać się, założyć wór pokutny i szczerze żałować czynów swych grzesznych.

  19.04.2020 20:38

  Co za szatański w(pis)!

 • Przecież cała wieś wie kto donosi. Wstyd! Wstyd! Wstyd!

 • 17.04.2020 15:55  Odpowiedz na komentarz

  Zawsze szczyciłam się tym, że pochodzę ze wsi i ŻE moja rodzinna miejscowość to ludzie otwarci, że to nowoczesna wieś. Ale po tym co przeczytałam to nie wierzę, że mówimy o tym samym Kędzierzynie. W Gnieźnie są nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Przy takim zachowaniu, gdzie nie przestrzega się prawa to pojawienie się KORONAWIRUSA w Kędzierzynie jest tylko kwestią Czasu. Nikt nie stoi ponad prawem i nie wolno narażać siebie i innych. Pozdrawiam wszystkich zajadłych krzykaczy i życzę zdrowia.

  25.04.2020 14:57

  Matko jedyna, przecież niema żadnej pandemii, wyłączcie te telewizory bo stajecie się już obłąkani, ile ludzi, osób zmarło na samego covid-19... no ile? ciemnotę wam wciskają, chcą rozbić nawet wioski na malutkie grupy, wtedy będzie łatwiej manipulować i rządzić, po wszystkim przyjdą szczepienia a wy pójdziecie się zaszczepić, a ten który będzie się opierał to przymusem! kto stanie za drugą osobą, sąsiadem jeśli jesteśmy tak poróżnieni i rozbici... kto ma chęci niech chodzi do kościoła i nie słucha głupot, a prawo? jakie prawo... ta uchwała jest niezgodna z konstytucją więc jest bezprawna!

 • 17.04.2020 14:35  Odpowiedz na komentarz

  Myślę, że za tym mogą stać neronici. To organizacja wyznawców cesarza Nerona, wroga religiom. Wierzą, że Neron powróci i obejmie władzę nad światem, zabroni innych religii i jego będą czcić. Oni podstępnie walczą z Kościołem, miękkimi metodami na początek, czyli donosami, wysyłaniem na msze prowokatorów, rozgłaszaniem różnych plotek itp. Gdy ich Neron powróci wtedy sięgną po inne metody, taki wyznają kult ci ludzie. Neronici to organizacja działająca w ukryciu od czasów śmierci Nerona.

 • 17.04.2020 10:35  Odpowiedz na komentarz

  Widzę że ktoś tu jest obłąkany. Osobiście uważam że bardzo dobrze ze ktoś zadzwonił.

 • Nie jestem z tej parafii,ale znam księdza,parafię itd. w swoich komentarzach obrzuciliście błotem, lewaków,żydów,prymasa polski,straszycie kogoś, kim wy jesteście ?, jakie macie prawo,żeby tak obelżywie pisać,dobrze że jeszcze tylko papieża oszczędziliście.widać jak polityka zamieszała wam w głowach. Myślicie że jesteście ponad prawem! Rząd prawicowy wydał prawo a wy nie zgadzacie się z nim ?,to jakie prawo będziecie respektować? aż ciśnie mi się na język jakiego określenia na was użyć,ale nie będę się zniżał do waszego poziomu.

  18.04.2020 18:59

  Popieram kolegow i podpisuje się pod tymi słowy

  18.04.2020 09:41

  @TOMASZ>popieram Cię!!! Sovieccy okupanci(1945-1990)rękami żydokomuny z PZPR też wydawali prawa zniewalające społeczeństwo a apogeum osiągnęła grupa wojskowych zdrajców z WRON i zaatakowała społeczeństwo STANEM WOJENNYM!!! Wtedy też część społeczeństwa skuliła ogony i wstępowała do ORMO a mniejsza część POLAKÓW w ukryciu działała przeciwko ZDRAJCOM NASZEJ OJCZYZNY i dzisiaj są bohaterami z KOR i SOLIDARNOŚCI. Obecnie mamy taką samą sytuację w tej wojnie psychologicznej więc dawni ORMOWCY i ANTYPOLSCY JUDASZE krzyczą aby zamknąć Kościoły,stulić ogony i słuchać WŁADZY OKRĄGŁOSTOŁOWEJ !!!!!!!!!

  18.04.2020 01:28

  Jki rząd prawicowy ????Oczym człowieczku piszesz rząd który klęka przed Łameryką i zabrania chodzić do kościoła nie jest rządem prawicowym ,władza która klęka przed prezydentem łameryki i podpisuje umowy na kupno samolotów nie jest normalnym rządem. A ci którzy kablują są ich odpowiednikami , starsi ludzie zawsze powtarzali nigdy nie donoś na swojego sąsiada nigdy , w małej wspólnocie trzeba żyć wzgodzie a nie pajacować i donosić,czasy ORMO się skończyły i doceńmy to oraz piętnujmy donosicieli bo dzić jest to proboszcz a jutro może być każdy z nas

 • To juz nie ważne czy było 5 czy 10 osób ważne ,że ludzie zaczynają kablować ,że już niedługo każdego będą kablować o byle co ,poprosyu popsuło się społeczeństwo. W ramach odwetu teraz tą osobę będą kablowaći tak się stanie ,że policja codziennie będzie we wsi a to nie jest potrzebne normalnym ludziom,my chcemy spokoju i tyle. pROBOSZCZOWI TEŻ NERWY NA STAROŚĆ NIE SĄ POTRZEBNE WIEĆ NIECH TA OSOBA ZASTANOWI SIĘ NAD SOBĄ.

 • 17.04.2020 07:13  Odpowiedz na komentarz

  Ile jadu w komentarzach niektórych osób. Czy nie czas się opamiętać? Czy musi obok nas ktoś zachorować, żebyśmy uwierzyli, że koronawirus jest naprawdę Groźny? WPROWADZONe restrykcje mają służyć temu, żeby nas chronić. Wszyscy muszą przestrzegać prawa. Nie wolno bezmyślnie narażać siebie i innych.

 • 16.04.2020 23:57  Odpowiedz na komentarz

  Kuźwa jak są ograniczenia to trzeba przeszczegac. Za mało na tacy. Niech pleban auto sprzeda

 • 16.04.2020 22:46  Odpowiedz na komentarz

  Powiem tak, wszyscy wiedzą kto to kabluje, tym bardziej że to nie pierwszy donos... I tu nie chodzi tylko o kościół, ciekawe czy będziesz tak wyszczekana jak policja zatrzyma cię w pięcioro samochodem! Mam nadzieję że nie pomoże tłumaczenie...

 • 16.04.2020 21:30  Odpowiedz na komentarz

  Czytam i nie wierze prawie juz lincz na parafianka kim kolwiek jest. Ale ja widze że wszyscy JESTEŚCIE bardzo wierzący itp. Widze również że jesteście zapatrzeni na oślep ale prawda jest taka. Wszędzie trabia że jest wirus jest źle. Trzeba się chronić itp. Obostrzenia RZĄDOWE. Pada gospodarka itd. Nakazują obostrzenia ludzie sie stosują a tu ksiądź z w.w. wsi postanawia miec to w nosie i jak nakazał pan robi msza. Nieważne czy go podkablował czy obok jechała policja. Zrobine świadomie więc podlega karze tyle dobranoc

  17.04.2020 10:59

  Obostrzenia obostrzeniami ale czy chciałbyś mieć sąsiada który na wszystkich donosi i na wszystko ,to nie pierwszy raz już ta osoba donosi człowiek czuje dyskomfort mieszkając w takiej wsi

  16.04.2020 22:59

  @inż chyba z lewym dyplomem !!! ten Ksiądz jest Prawdziwym Księdzem i Jego sumienie nie pozwalało powiedzieć Wiernym Wierzącym Parafianom aby wyszli z Kościoła gdzie miejsca w brud i dość na 5 m odstępy !!! A w nosie to ty masz BABOKI malowany inżynierze po podstawówce z linii PZPR !!! Milicja nie potrafi pilnować praworządności ale do zadań politycznych jest wzorowa !!! Ciąg dalszy BAGNA SOVIECKIEGO TRWA teraz w wydaniu lewacko-koszernym !!!!!!!!!!!!!

 • 16.04.2020 18:34  Odpowiedz na komentarz

  Komuna nie wykończyła Kościoła, Konkordad Podpisali, a teraz co za "WYDRA" przeszkadza nam się modlić

 • 16.04.2020 17:56  Odpowiedz na komentarz

  Zapomniałeś dodać, że jest jeszcze złośliwym człowiekiem....

 • 16.04.2020 17:11  Odpowiedz na komentarz

  X Proboszcz to Boży Kapłan, ktory nie potrafi odnalezc sie w rzeczywistości ktora nas dotknela. On nie przyjmowal sakramentu kaplanstwa po to zeby ludzi z kosciola wyrzucac tylko po to zeby razem z nimi sie modlic. W autobusie moze byc 20 osob A w kościele gdzie w Kędzierzynie jest duża przestrzen tylko 5?! Jawny atak szatana w roku, w ktorym Kościół zgłebiał na nowo tajemnice Eucharystii. Księże Proboszczu dziekujemy Ci za to ze nie schowałes się za telebimem jak Twoi Biskupi i koledzy. Dziekujemy Ci ze ze jesteś z nami.

  16.04.2020 18:51

  @PARAFIANIN > niech Pan Bóg Ci błogosławi za tak wspaniały komentarz z małej Parafii !!! Porównajmy więc wypowiedzi Prymasa Polski, który cały czas patrzy na olbrzymią pustą Katedrę i mówi, że"ŁAMANIE PRZEPISÓW PANDEMII TO GRZECH" więc jest to nie tylko srogi bezprawny mandat!!! Polska zwyciężała okupantów czy zdrajców gdy Naród Polski miał Pasterzy takich jak Prymas St.Wyszyński czy Papierz Jan Paweł II.Z takimi Pasterzami jakich mamy teraz Polska nie przetrwa NAWAŁNIC LEWACTWA CZY KOSZERNYCH PANDEMII !!! Już politolodzy mówią,że największym przegranym tej nowoczesnej wojny będzie Kościół !!!

 • 16.04.2020 13:58  Odpowiedz na komentarz

  Tyle policji wołać ludzie czy wy myślicie,jakie to sa koszty???/Napewno w Witkowi nie ma tylu policjantów ,trzeba było zwołać z Gniezna i i Czerniejewa a co jeśli byłby gdzie wypadek czy potrzeba interwencji kto by pojechał?????

 • 16.04.2020 12:42  Odpowiedz na komentarz

  Proboszcz naruszył prawo widział ile osób jest w kościele! Nie zareagował! Proboszcz sąsiedniej parafi dostosował się do sytuacji msze św transmitowane przez internet! Można? Można. Ato że proboszcz jest chory i starszy to chyba nie ma nic wspólnego z epidemią która nas otacza i przestrzeganiem prawa które obowiązuje wszystkich. A policja przyjechała może tylko dlatego że przejeżdżający tam patrol policji zainteresował się ilością stojących Samochodów przy kościele!? A nawiasem mówiąc to parafianie NIE Odpowiedzialni! Zakaz to Zakaz!!!!!

  16.04.2020 15:33

  Policja przyjechała na interwencję. Ktoś zadzwonił, zgłosił podejrzenie na podstawie większej ilości samochodów na parkingu. musieli przyjechać. Zjawił się tylko Jeden radiowóz.

 • 16.04.2020 10:17  Odpowiedz na komentarz

  Potrzebne było robić taki szum medialny i denierwować starszego księdza???? Ludzie podczas wojny nie donosili tak jak to sie robi teraz ,mieszkańcy jeśli wiecie kto to zrobił to nie bójcie sie mówić.Druga sprawa czy potrzebne było skierowanie sprawy przez policjantów do sanepdu do Poznania?

 • 16.04.2020 09:28  Odpowiedz na komentarz

  Czy te policyjne samochody były poświęcone? W miejscach kultu interweniować się powinno przy użyciu samochodów wyłącznie poświęconych.

 • 16.04.2020 02:15  Odpowiedz na komentarz

  KSIĄDZ jest starszym schorowanym człowiekiem. Nie zdziwiłbym się Żeby nawet nie wiedział o tym, że grożą mu takie kary - nawet 30 tys. Zł. Nie widzę go poza tym PRZEGANIAJĄCEGO wiernych z kościoła. Szkoda, że Młodsi wierni sami nie słuchają się władz i kościoła.

 • 16.04.2020 01:02  Odpowiedz na komentarz

  Zapewne jacyś kodziarze lub lewacy podkablowali ,nie myślałem ,że w Kędzierzynie są tacy ludzie .Dziś już nie wiesz obok kogo mieszkasz ,druga sprawa ,że policja robi pośmiewisko wysyłając kilka samochodów następnym razem wyslą czarnych alboo białe kaski ,ludzie opanujcie się co sie z wami dzieje????

 • 16.04.2020 00:31  Odpowiedz na komentarz

  Kobieto, błagam, zmień ten nick. Podpisanie chamskiego, jadowitego komentarza wyrazem "Parafianka" świadczy nie tylko o Twojej hipokryzji. To przede wszystkim obnażenie Twojej głupoty i zwykłego prostactwa. Uwierz, w sieci nikt nie jest anonimowy. Do tej pory tylko rodzina wiedziała, że nie grzeszysz rozumem...
  Mam nadzieję, że jako "Parafianka" nie będziesz musiała pojawić się w kancelarii po zaświadczenia - niezbędne do pełnienia funkcji chrzestnej czy te, pozwalające na zawarcie sakramentalnego małżeństwa.

 • Ewangelia według św. Mateusza ,, Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać i będziecie w nienawiści... Z powodu mego imienia. ... będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić..... oziębnie miłość wielu....lecz kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony. Parafianko poczytaj Ewangelię, bo to sens naszego życia , czy nie mówi też o tobie lecz jako o ..... Odpowiedz sobie sama. Błogosławieństwa Bożego

 • 15.04.2020 22:49  Odpowiedz na komentarz

  żAL MI TEJ OSOBY KTÓRA DRUGI RAZ Z RZĘDU DOPUŚCIŁA SIĘ DONOSICIELSTWA, MYŚLĘ ŻE WSZYSCY JUŻ DOMYŚLAJĄ SIĘ KTO TO TAKI... A JEŚLI ŚWIATŁO DZIENNE UJRZĄ WCZEŚNIEJSZE DONOSY NA SĄSIADÓW... OJ, OJ...

 • 15.04.2020 20:58  Odpowiedz na komentarz

  Rzetelne dziennikarstwo! pan redaktor zapomniał jeszcze wspomnieć o śmigłowcach i wozach opancerzonych.

 • 15.04.2020 20:19  Odpowiedz na komentarz

  Pojawiło się naprawdę aż kilka radiowozów policji ? dokładnie ile to jest kilka ? Gdyby nasza policja, reagowałaby podobnie gorliwie i błyskawicznie, gdy dzwoni się do niej z prośbą o natychmiastową interwencję, bo ktoś widzi niszczenie czyjejś własności, To by było wspaniale. Ale w takich przypadkach z reguły ani Straż Miejska, ani Policja "nie ma akurat wolnych radiowozów". !!! Szkoda.

 • A Heniu myślał że mu wszystko wolno w Wielki Piątek też było tłoczno na mszy O19 ale cóż taca była większa oby częściej policja zaglądała do tej Świątyni

  16.04.2020 09:33

  Co za postawa niesamowite Jak tak można..... Kościół jest tak ogromny zmieści się sporo osób z bezpieczna odległościa. wszyscy się już z ciebie śmieją dokładnie wiedzą kim jesteś.

  16.04.2020 00:56

  W wielki piątek nie ma mszy paraianko.

  16.04.2020 00:32

  Nie życzę Ci pogrzebu, ale gdyby jednak - mam nadzieję, że ks. "Heniu" nie pomyśli tym razem, że "wszystko mu wolno" i stosownie Twojego podejścia odmówi katolickiego pochówku.

  15.04.2020 22:44

  parafianin? Byłeś widziałeś ten tłok? Bzdura! A jeśli jesteś rzeczywiście parafianinen to powinieneś się zainteresować, czy twój ksiądz proboszcz ma za co żyć i wyrażać się o nim z szacunkiem.

PODOBNE TEMATY
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022
Miała być plama oleju, a znaleziono auto po dachowaniu Minionej nocy, ok. godz. 2.05 służby ratunkowe otrzymały informację o plamie oleju na ul. Dworcowej... Sobota, 25 czerwca 2022
Okradł sklep! Szuka go Policja Do kradzieży doszło 12 maja 2022 roku w sklepie wielkopowierzchniowym przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie.... Sobota, 25 czerwca 2022
Kolejny pościg za skradzionym autem! Tym razem policjanci złapali złodzieja! Dzisiaj policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, jadąc drogą ekspresową... Piątek, 24 czerwca 2022