moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieńska firma szyjąca maseczki ochronne poddana kwarantannie! Jedna z przełożonych zakażona koronawirusem!

Sobota, 11 kwietnia 2020
  • Gnieźnieńska firma szyjąca maseczki ochronne poddana kwarantannie! Jedna z przełożonych zakażona koronawirusem!

Jedna z pracownic gnieźnieńskiej szwalni, która produkuje m.in. maseczki ochronne została zakażona koronawirusem. Dodatni wynik badania sprawił, że cały zakład został objęty kwarantanną.

U 59-letniej "majstrowej", która pracuje w firmie produkującej obecnie m.in. maseczki ochronne, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta została objęta kwarantanną domową, jej stan jest dobry. Kwarantanną zostały objęte także osoby z zakładu pracy, które miały kontakt z osobą zakażoną. Kobieta miała znikomy kontakt z poszczególnymi pracownikami firmy produkującymi maseczki.

Czy koronawirus może przenosić się na tkaninach? Jak wiadomo, koronawirus może przenosić się na materiale - mówi Mateusz Hen, zastępca dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u ds. lecznictwa. Przeżyje na tkaninie i papierze nawet do 48 godzin. Dlatego maseczki muszą być prane, gotowane, prasowane i absolutnie nie wolno chodzić dzień po dniu w brudnej maseczce, ponieważ sami zakazimy się od własnej maski, na której mogą znajdować się wirusy. Maseczki jednorazowe mogą być natomiast używane do 6 godzin. Pamiętajmy, że maseczka filtruje jak jest sucha. Wilgotna maska jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 17.04.2020 21:44  Odpowiedz na komentarz

    Autobusem do pracy z tą panią zakazoną codziennie do pracy jezdzily osoby z baterii . Nikt z tym nic nie robi.

  • Wiedząc, że panuje pandemia, pani majstrowa przyjmuje gości z zagranicy ( tak ludzie gadają). Trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym!!!! teraz mamy swoje epicentrum epidemii.

  • 13.04.2020 14:32  Odpowiedz na komentarz

    Maseczki to nie wszystko. Wirus możemy przynieść do domu na zewnętrznych ciuchach, trzeba uważać i przestrzegać zasad higieny.

  • Ciekawe co z Tymi co zakupili maseczki?

    15.04.2020 14:31

    ano nic-WYPRANE I WYPRASOWANE-KUPIŁAM JE..z polaneksu były,,i po znajomesci rozprowadzone po sklepach prywatnych.koszt 10zł.

  • 12.04.2020 23:26  Odpowiedz na komentarz

    Zamknąć sklepy,towar podaje sprzedawca odpowiednio zabezpieczony przy drzwiach. Jeden kasuje, NASTĘPNI donoszą towar. Zabezpieczenie pań ekspedientek, towaru i nas to podstawa. Dlaczego inne sklepy nie przejdą na zdalną sprzedaż, n.p.tak jak Jagoda. Jeden sklep w Gnieźnie to mało

  • 12.04.2020 22:24  Odpowiedz na komentarz

    Lumpy chodzą trójkami,czwórkami ,siedzą na ławeczkach... A na działkach dzisiaj siekanka,mam na myśli działki na Winiarach! Rodzinki w komplecie. Jedni musza ,drudzy mogą!!!

  • 12.04.2020 10:19  Odpowiedz na komentarz

    W dodatku policja jeździ na kebaby a ochlejusy się grupami szwędają wieczorami

  • 12.04.2020 10:10  Odpowiedz na komentarz

    Oczywiście ma pan rację z tym, że idąc choćby na zakupy na pan kontakt z produktami które chwilę wcześniej mogły być w różnych rękach. A maseczki mają przede wszystkim chronić przed tym by każdy z nas nie emitował druga kropelkową

  • 12.04.2020 00:53  Odpowiedz na komentarz

    Czyli teraz sami się pakujemy w chorobę poprzez ochronę przed nią a rząd jeszcze nakazuje noszenie owych maseczek a ile jest przypadków w kraju gdzie pracownicy są zarażeni i produkują zarażone maseczki tylko Bóg jeden wie.

    12.04.2020 14:54

    Wystarczy przed założeniem wyprasować gorącym żelazkiem