moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Skorzystaj z usługi Twój e-PIT, żeby rozliczyć się z fiskusem

Czwartek, 9 kwietnia 2020
  • Skorzystaj z usługi Twój e-PIT, żeby rozliczyć się z fiskusem

W połowie lutego bieżącego roku wprowadzona została usługa Twój e-PIT, która w założeniu umożliwia zdecydowanie szybsze i łatwiejsze rozliczenie się z fiskusem za rok 2019. Czy tak jest faktycznie?

Usługa Twój e-PIT funkcjonuje od 15 lutego 2020 roku. Podstawowym ułatwieniem jest to, że dzięki niej otrzymujesz częściowo wypełniony swój PIT, który musisz złożyć do Urzędu Skarbowego. Oczywiście swoje rozliczenie także składasz elektronicznie.

Program e-PITy pomoże Ci rozliczyć się z fiskusem
Dzięki programowi e-PITy szybko i bezproblemowo rozliczysz swój PIT. Usługa Twój e-PIT nie obejmuje jeszcze wszystkich formularzy PIT, jednak program e-PITY pomoże Ci w wypełnieniu ponad 30 typów deklaracji podatkowych. Co istotne, możesz także rozliczyć swój PIT 2019, a nawet 2015 - 2018. Wystarczy w prosty sposób zmienić rok podatkowy, za który chcesz wypełnić i złożyć deklarację.

Sprawdź zanim złożysz
Pamiętaj, że przed złożeniem wypełnionej deklaracji powinieneś sprawdzić czy prawidłowo uwzględniłeś i wpisałeś wszystkie swoje przychody, koszty i ulgi. Każda z tych zmiennych ma wpływ na wysokość zwrotu podatku, który otrzymasz lub podatku, który musisz zapłacić. Korzystając natomiast z programu e-PITy, nie będziesz musiał powtarzać kontroli deklaracji. Ostatecznie, jeżeli wszystko w Twoim zeznaniu podatkowym się zgadza, możesz złożyć swój PIT online.

W dobie cyfryzacji możliwość złożenia rozliczenia PIT w formie elektronicznej to spore ułatwienie. Wart jednak wesprzeć się programem e-PITy, który pomoże nam nie tylko uniknąć błędów, ale niektóre działania wręcz wykona za nas.
 

tekst: Warto przeczytać

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY