moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rusza budowa drugiej katedry w Gnieźnie! Ma być większa niż bazylika w Licheniu!

Środa, 1 kwietnia 2020
  • Rusza budowa drugiej katedry w Gnieźnie! Ma być większa niż bazylika w Licheniu!

Już niebawem Gniezno wzbogaci się o nową katedrę. Bazylika ma powstać w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich.

O budowie nowej bazyliki w Gnieźnie mówiło się od dłuższego czasu. Teraz plany staną się faktem. Kuria długo wstrzymywała się decyzją, jednak ostatecznie postanowiono nie zwlekać z realizacją projektu. Nowa katedra powstanie w okolicy ul. Powstańców Wielkopolskich. Duchowni podkreślają, że zależało im na lokalizacji, która będzie łatwo dostępna dla mieszkańców, turystów i wiernych z całej Europy, a to wiąże się z koniecznością budowy dużych parkingów. Ciężko znaleźć taki teren w Gnieźnie, jednak w końcu się udało. Dodatkowo umiejscowienie bazyliki tak blisko starej katedry umożliwi zwiedzenie obu katedr w jeden dzień.

Nowa katedra ma być większa od bazyliki w Licheniu.

Kuria podkreśla, że budowa drugiej katedry w Gnieźnie jest konieczna. W Pierwszej Stolicy Polski przebywa obecny Prymas oraz dwóch Prymasów Seniorów. Bazylikę Prymasowską mamy tylko jedną.

Środki na budowę katedry zostaną pozyskane z budżetu kościelnego, datków wiernych, samorządów oraz sponsorów. Budowa rozpocznie się lada dzień a zakończy w roku 2030. Na razie nie ujawniono jak ma wyglądać nowa bazylika.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • Hej NARODOWiec. Prawda boli. Bogiem posługujecie się dla swoich interesów, ale jakich ? Oto jest pytanie .
    to Wasz pomysł z tym prymaaprylisowym żartem ?
    Bawicie się kościołem .

    07.04.2020 23:01

    Co tam zabeczałeś baranku Boży ??? Sprawdź temperaturę, bo wszystko ci się pokręciło między rogami więc możesz mieć tego owczego koronaświrusa, bo was tu są całe stada w Gnieźnie !!!

  • 03.04.2020 13:28  Odpowiedz na komentarz

    Nowa KATEDRA już powstaje przy ulicy konikowo, ( na wprost wyjazdu z ulicy Libelta). Będzie to prawdziwy DOM KRÓLESTWA BOŻEGO. Kto nie wierzy niech sobie pojedzie i zobaczy jak roboty sprawnie posuwają się do przodu. A czy ten DOM KRÓLESTWA BOŻEGO będzie większy od istniejacej katedry ? Pożyjemy . Zobaczymy.

  • 03.04.2020 09:45  Odpowiedz na komentarz

    To miasto będzie całkiem przegrane. brak miejsca dla jakiejkolwiek różnorodności tylko Kościoły, speluny i nocne sklepy. Taki to plan ludzie idą się upić a później mają wyrzuty sumienia ale to nic bo przecież jest dużo kościołów żeby Sumienie uciszyć wyspowiadaniem się lub też obecnością na mszy. Ksiądz się cieszy bo plan się spełnia mózg tłumów jest zawężany i koło pięknie się zamyka. Upokarzające I smutne. przecież jest tyle różnych ciekawych poglądów nurtów MYSLOWYCH tyle do nauczenia się od siebie samego (wyssaj wiedzę ze swojego Palca, popełnij błąd i naucz się, nie słuchaj Kazań)

    03.04.2020 16:23

    Pawel i MONIKA > ten artykuł był dobrym testem poziomu inteligencji Gnieźnian w którym Wy wypadliście tragicznie więc ogłaszam Was najgłupszą PARĄ OWIEC GNIEZNA !!! Mamy już nieszczęsne króliki więc PARA OWIEC też będzie atrakcją dla Gniezna !!! Każdy znający chociaż troszkę Gniezno bez dnia 1.kwietnia powinien kapnąć się,że w rejonie ul.Powstańców Wlkp nie ma żadnych terenów pod większe obiekty budowlane i parkingi, bo to REJON GÓRY-DOLINY,WĄWOZY-prawie nie możliwy do zabudowy!!! Ilość takich PAR OWIEC w Gnieźnie jest ściśle związana z wynikami wyborów samorządowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 02.04.2020 06:00  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli to nie żart, to tym gorzej.
    Przeznaczcie TE pieniądze na chorych i służbę zdrowia. Na wszystkich potrzebujacych, a nie murów i bogactwa. Waszej pychy JUŻ dość !!
    Dawajcie klerowi na tace, to tak się właśnie odwdzięcza.

  • 01.04.2020 21:36  Odpowiedz na komentarz

    To jednak nie żart ?????

  • 01.04.2020 16:48  Odpowiedz na komentarz

    Prima Aprilis:)

  • 01.04.2020 15:34  Odpowiedz na komentarz

    tak, tak...zapewne to psikus na prima aprilis ;)

  • 01.04.2020 15:15  Odpowiedz na komentarz

    Hehe, Dobre ;)

  • A ja myślę, że to jest wiadomość Prima aprilis

  • 01.04.2020 13:41  Odpowiedz na komentarz

    Dobry prymaaprilisowy zart:)

  • 01.04.2020 13:19  Odpowiedz na komentarz

    Druga katedra.....malo zbudujmy 5 w koncu to pierwsza stolica polski.....swiat chyli sie ku upadkowi.....za 10 -15 lat beda staly puste jak starsi ludzie poumieraja....????

  • 01.04.2020 12:55  Odpowiedz na komentarz

    Prima aprilis

  • Mam nadzieję, że to tylko niesmaczny żart prima aprilisowy...