moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypróbuj internet domowy z Orange

Poniedziałek, 30 marca 2020
  • Wypróbuj internet domowy z Orange

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez dostępu do globalnej sieci. Szukasz niezawodnego i szybkiego internetu domowego? Sprawdź, jakie możliwości daje Ci oferta Orange.

Światłowód - najszybszy domowy internet w Orange
Domowy internet światłowodowy to rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Konstrukcja łącza światłowodowego, czyli przewodu wykonanego z mieszanki włókna szklanego i tworzyw sztucznych, umożliwia wykorzystanie światła w roli nośnika informacji. Technologia światłowodowa zapewnia użytkownikom niezakłócony dostęp do sieci i niezwykle wysokie prędkości pobierania i wysyłania danych. Co ważne sygnał dostarczany za pośrednictwem łącza światłowodowego jest odporny na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Niesprzyjające warunki pogodowe (np. intensywne opady deszczy czy śniegu, burze), nie wpływają na jakość połączenia.

Światłowód Orange w Twoim domu

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z internetu domowego w Orange, sygnał będzie dostarczany do Twojego mieszkania bezpośrednio z centrali operatora, czyli najkrótszą możliwą drogą. Stanowi to gwarancję bezawaryjność usługi. W ofercie Orange dostępne są trzy warianty internetu światłowodowego - różnią się one przepustowością, czyli prędkości pobierania i wysyłania danych. Jakie masz opcje?
  • pobieranie danych: do 300 Mb/s; wysyłanie danych: do 50 Mb/s
  • pobieranie danych: do 600 Mb/s; wysyłanie danych: do 100 Mb/s
  • pobieranie danych: do 1 Gb/s; wysyłanie danych: do 300 Mb/s.

Szczegóły oferty znajdziesz na stronie: https://www.orange.pl/view/oferta/internet-domowy.

Niezależnie od tego, które rozwiązania wybierzesz, będziesz mógł komfortowo korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych dziś przez globalną sieć. Domowy internet umożliwi Ci błyskawiczne pobieranie dużych plików oraz wygodne odtwarzanie wideo on-line w najwyższej jakości 4K. Nie zwolni nawet, jeżeli w danym momencie będzie korzystało z niego wiele urządzeń (telefony, laptopy, tablety, konsola do gier, smart TV) i wielu użytkowników. Istotną zaletą łącza światłowodowego jest także niski PING, czyli opóźnienie w przesyłaniu sygnału - jest to informacja szczególnie istotna dla miłośników gier wideo.

Domowy internet możesz wypróbować bez konieczności podpisywania długoterminowej umowy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz zainteresowany usługą Orange, będziesz mógł zrezygnować z niej w dowolnym momencie, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

https://www.orange.pl/internet/naprobe

Domowy internet LTE - elastyczny i wygodny
Stałe łącze to nie jedyne rozwiązania, z którego możesz skorzystać w domu. Jeżeli zależy Ci na bardziej elastycznym rozwiązaniu, zainteresować Cię może internet domowy LTE: https://www.orange.pl/internet-mobilny. Sygnał dostarczany jest za pośrednictwem fal radiowych, które nadawane i odbierane są przez maszty telefonii komórkowej. Domowy internet LTE sprawdzi się więc w miejscach, do których nie dotarła jeszcze infrastruktura naziemna.

Powszechna dostępność idzie w parze z prostotą. Aby korzystać z domowego internetu LTE, nie musisz przeprowadzać w mieszkaniu żadnych prac montażowych - domowy internet LTE to najlepsze rozwiązanie dla osób, które planują przeprowadzkę, mieszkają w wynajętym lokalu lub regularnie zmieniają miejsce pobytu. Jedyne urządzenie, którego potrzebujesz, to router z kartą SIM. Za jego pomocą stworzysz domową sieć Wi-Fi, z której będą mogli korzystać inni domownicy. W roli routera sprawdzi się też smartfon - wszystkie nowsze modele posiadają funkcję udostępniania internetu.

Internet LTE w Orange - poznaj jego możliwości
Czy internet LTE dostępny w ofercie Orange sprawdzi się w roli internetu domowego? Tak! Bezprzewodowe łącze umożliwi pobieranie danych z prędkością do 225 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 45 Mb/s. Oczywiście takie prędkości nie mogą konkurować z prędkościami łącze światłowodowego, jednak z pewnością pozwolą Ci wygodnie korzystać z sieci i serwisów streamignowych. Warto pamiętać, że na prędkość domowego internetu LTE wpływa wiele czynników - m.in. odległość od najbliższego nadajnika, aktualne obciążenie infrastruktury czy warunki meteorologiczne.

Istotną kwestią jest również miesięczny limit danych. W planie Internet Domowy 4G w Orange co miesiąc masz do dyspozycji 250 GB. Jednak dzięki bezpłatnej usłudze Szczęśliwe Godziny limit nie obowiązuje, gdy korzystasz z internetu w nocy - od 00:00 do 08:00. W tych godzinach korzystasz z domowego LTE bez limitu danych!
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jakie etui najlepiej chroni telefon? Etui na telefon stanowi solidne zabezpieczenie smartfona, dlatego podczas jego zakupu warto, abyśmy... Poniedziałek, 9 maja 2022
Jak zdobyć więcej wyświetleń na YouTube? YouTube to platforma, z której korzysta się z reguły w świadomy, zamierzony sposób. Zazwyczaj oglądamy... Poniedziałek, 28 marca 2022
Kto musi kupić dekoder DVB-T2? Począwszy od połowy marca, pierwsze regiony w Polsce będą miały możliwość oglądania swoich ulubionych... Sobota, 19 lutego 2022
Opinie o nieznanym numerze - sprawdź, kto do ciebie dzwonił Z telefonów korzysta dziś prawie każdy - nawet kilkuletnie dzieci bez trudu posługują się nowoczesnymi... Poniedziałek, 18 października 2021