moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wiosna i Wielkanoc z Akademią Kwiatów! Zamów dekorację z 20% rabatem!

Czwartek, 26 marca 2020
  • Wiosna i Wielkanoc z Akademią Kwiatów! Zamów dekorację z 20% rabatem!

Nastała wiosna, a co za tym idzie - za chwilę Święta Wielkiej Nocy. Ten wyjątkowy czas, chociaż w tym roku nieco "zduszony" przez obecną sytuację, to okres, kiedy wszystko pięknieje i budzi się do życia. Widać to szczególnie w świecie roślin. O tegorocznych trendach florystycznych rozmawialiśmy z Jakubem Kamińskim z Akademii Kwiatów.

Wielkanoc już niebawem. W tym roku święta zapowiadają się wyjątkowo wiosenne, bo aura nas rozpieszcza. Jakie kolory i rośliny będą dominowały w tegorocznych kompozycjach?
U nas można już zaobserwować  ten wiosenny czas od początku lutego, gdy ludzie sprzątają dekoracje po świętach Bożego Narodzenia i szukają czegoś by zapełnić miejsce po choince i ozdobach. Wtedy przygotowujemy odpowiednie kompozycje. Często robimy pełne dekoracje domów,  mieszkań i firm. Aranżujemy daną przestrzeń - czy to kwiatami żywymi, doniczkowymi lub sztucznymi, które nie odbiegają wyglądem od prawdziwych. Bardzo popularne w Polsce stały się kwiatowe wianki na drzwi. Sprzedajemy ich bardzo dużo. Wszystko to w kolorach żywych - róże, żółty, zieleń z mnóstwem zielonych dodatków.

Czy rośnie moda na kupno kompozycji do domu? Co najchętniej wybierają osoby, aby poczuć klimat świąt Wielkiej Nocy w swoim domu?
Z roku na rok tendencja na ozdoby i dekoracje jest coraz większa. Klienci są spragnieni czegoś nowego, innego i efektownego. Najczęściej sprzedajemy kompozycje kwiatowe żonkili, tulipanów, szafirków, hiacyntów i hortensji. Nie może też zabraknąć pięknych bazi. Przygotowujemy również kompozycje na balkony, tarasy - bratki, stokrotki i bluszcze.

Nie zapominamy także o osobach, których nie ma już wśród nas. Z roku na rok przybywa kompozycji na grobach. Co będzie wiodące (jakie rośliny i kolory) w tym roku?
Jeśli chodzi o naszych bliskich zmarłych, to coraz częściej klienci przywiązują wagę do kompozycji na cmentarzu. Nie jest to już tylko raz do roku na Wszystkich Świętych, tylko przez cały rok ma być pięknie. Mamy także klientów, którzy zmieniają kompozycje cztery razy do roku. W okresie wiosennym wykonujemy kompozycje kwiatowe z tulipanów, żonkili, irysów, forsycji okraszone dużą ilością zielonych dodatków. Tworzymy piękne luźne bukiety i piękne stroiki.

Koronawirus a możliwość zakupu kompozycji, czyli czy dostarczacie zamówienia pod wskazany adres? Czy możecie także dostarczyć kompozycję np. na wskazany grób na cmentarzu?
Również dostarczamy kompozycje pod wskazany adres lub możliwy jest odbiór osobisty. Pomimo ciężkiego czasu ludzie i tak pamiętają i zamawiają kompozycje do domu i na cmentarz.

Ile mniej więcej „przeciętny Kowalski” wydaje na kompozycje wielkanocne?
Są to różne sumy. Jeśli chodzi o dom to jest to nawet do 700 zł. Jeśli chodzi o cmentarz to od 60 do 300 zł.

Szukasz florysty, który sprawi, że wiosna i Święta Wielkiej Nocy będą niezapomniane? Zapraszamy do Akademii Kwiatów

Nasi Czytelnicy składając zamówienie w Akademii Kwiatów, podając hasło „Moje Gniezno” otrzymają 20% rabatu na asortyment wiosenno-wielkanocny.


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Róża Poraja zaprasza na niedzielne popołudnia w wyjątkowym miejscu Dworek Róża Poraja w Budziejewie to klimatyczne miejsce, w którym od niedzieli - 24 kwietnia - będzie... Wtorek, 19 kwietnia 2022
Naturalne świece produkowane w Osińcu pod Gnieznem! Powinnaś je mieć w swoim domu! Naturalne świece sojowe stworzą w Twoim domu przytulną atmosferę. Wprowadzą Cię w głęboki stan relaksacji,... Wtorek, 22 marca 2022
Wszystkich Świętych z Akademią Kwiatów Gniezno! Można składać zamówienia! Tradycja Wszystkich Świętych to szczególny moment w roku. Przy grobach spotykają się całe rodziny. Piękne... Niedziela, 19 września 2021
Dekoracje w stylu BOHO tylko w cudnydom.pl MAL-LAK przy ul. 3 Maja 3 widnieje w sieci jako cudnydom.pl. Znajdziesz u nas szeroki asortyment dekoracji... Wtorek, 6 lipca 2021